Bogowie i potwory

Inne

Wyróżniona opinia i

Bogowie i potwory

przeczytanych książek 399 napisanych opinii 207

idealne zakończenie całej trylogii a epilog wzruszył mnie niesamowicie.

Książka z wieloma zwrotami akcji, przez którą się płynie. Czuję lekki niedosyt, że niepoświadczone więcej miejsca bohaterom drugoplanowym jak i och relacją. Muszę przyznać, że pewna bohaterka drugoplanowa bardzo mnie irytowała przez ponad polowe tego tomu, później było już lepiej ale i tak średnio mi pod pasowała (wiem, że nie tylko ja miałam z nią taki problem). Bardzo podobał mi się sposób w jaki autorka poprowadziła wątek miedzy Lou i Reidem.

Finalnie uważam, że drugi tom był chyba najlepszy dla mnie ale może obraz zakłóca mi fakt, że podczas czytania 3 tomu miałam zastój czytelniczy (niespowodowany tą pozycją) i nie przeczytałam jej w kilka dni a w 2/3 tygodnie.

idealne zakończenie całej trylogii a epilog wzruszył mnie niesamowicie.

Shelby Mahurin ,,Bogowie i potwory"
Wydawnictwo We need ya
Louise i Reid mają przed sobą wiele trudności, a największe wyzwaniem jest pozbycie się matki Lou. Jednak czarownica nie jest już tą która znamy i kochamy gdyż ogarnęła ją ciemna moc, która tym razem sama miłość nie pokona.
Uwielbiam bohaterów, szybkość fabuły oraz te zwroty akcji jednak czegoś mi zabrakło do ulubieńca to będę tęskniła za tymi postaciami, którymi zżyłam się przez te tomy.
Chyba im więcej czytam tym staje się bardziej krystyczna niemniej jedna z moich ulubionych serii.

Shelby Mahurin ,,Bogowie i potwory"
Wydawnictwo We need ya

WOW! BOSKI!!! Genialnie zakończenie serii

WOW! BOSKI!!! Genialnie zakończenie serii

Całkiem w porządku zakończenie całej serii. Miała trochę zaskakujących zwrotów akcji, napisana też ciekawie, bohaterowie lekko irytujący, ale była to całkiem dobra rozrywka. Miałam zdecydowanie za długą przerwę między drugim, a trzecim tomem i początkowo totalnie nie mogłam się odnaleźć, więc polecam czytać tomy w niedługim odstępie czasu.

To mroczna kontynuacja opowieści o Lou, Reidzie, Beau i Coco, którzy po bolesnej straty stają twarzą w twarz z ciemnością, której nie są w stanie już dłużej ignorować. Autor, brawurowo balansując między walką dobra ze złem, rysuje przed czytelnikiem obraz bohaterów, których serca i dążenia są poddane najcięższym próbom.

Historia rozpoczyna się po tragicznej straty, która rzuca cień na wszystkich bohaterów. Lou, wcześniej ukochana i silna, teraz jest ogarnięta ciemnością, czyniąc z niej postać o nieprzewidywalnych reakcjach i pragnieniach zemsty. To nowe oblicze Lou sprawia, że czytelnik zastanawia się nad tym, jak daleko jest w stanie pójść bohaterka, aby zaspokoić swoje pragnienia.

Reid, stojący przed tragicznym wyborem, reprezentuje moralne dylematy, które towarzyszą walce dobra ze złem. Jego wewnętrzna walka i konieczność podjęcia decyzji, której konsekwencje dotkną wszystkich bliskich, dodają głębi fabule. Autorka umiejętnie bada tematy ofiary, miłości i siły w obliczu ciemności.

Język użyty w powieści jest intensywny i emocjonalny, co wzmaga atmosferę dramatu i napięcia. Opisy ciemności i złowrogich sił są sugestywne, przenosząc czytelnika w świat, w którym granice między dobrem a złem stają się coraz bardziej zamazane.

Pomimo głębokich tematów poruszanych w książce, pewne momenty mogą wydawać się nieco przewidywalne, a niektóre wątki mogą być trudne do strawienia dla bardziej wrażliwych czytelników. Jednak, dla tych, którzy szukają mrocznej i emocjonalnej podróży przez świat zmagający się z siłami zła, dostarcza solidną dawkę intensywnych przeżyć i moralnych rozterek.

Historia rozpoczyna się po tragicznej straty, która...

Bardzo chciałam skończyć tę trylogię mimo słabszego 2 tomu bo kocham Lou i Reida i teraz całkowicie jestem przekonana że uwielbiam każdą scenę z nimi. Niestety sama fabuła jak i akcja mnie za sobą nie ciągnęły. Podziwiam ludzi którzy czytają bez znajomości francuskiego i braku przypisów, bo mi sprawiało dużo frajdy rozumienie francuskich wstawek czy nazw miejsc. W scenach akcji jest dużo chaosu i widać przepaść między nimi, a scenami romantycznymi. Jakby dwie różne osoby pisały.

“Bogowie i potwory” to zakończenie trylogii “Gołąb i wąż”, która stała się bestsellerem. Pierwszy tom początkowo mnie nie przekonywał, jednak wciągnęłam się w tę historię. Pamiętam że drugi tom mnie lekko zawiódł. Miałam duże oczekiwania do tej serii, a wyszło jak wyszło.

~Miłość, która zniszczy świat. Miłość, która stworzy go od nowa. Ich miłość była lekiem.~

Fabuła niesamowicie mi się ciągnęła, nie mogłam się wkręcić. Ciekawe uniwersum, zestawienie świata ludzi z czarownicami, które są potępiane i urządzane są na nie polowania i publiczne egzekucje. Akcja potrafiła przyspieszać, a potem od nowa wlokła się i tak na okrągło. Ogólnie ta część jest dosyć chaotyczna, pojawiają się bóstwa, dziwne stworzenia, a wielka walka na śmierć i życie też jest taka przerysowana. Chemia między głównymi bohaterami wyparowała. Spodziewałam się o wiele więcej, jednak z całej tej trylogii ta część jest najsłabsza.

Fabuła...

Pierwsza część zdecydowanie najlepsza. Ta natomiast była lepsza niż drugi tom. Lou była tutaj mniej denerwująca. Cała trylogia nie była dla mnie czymś niesamowitym, jednak mimo wszystko ten tom, a przede wszystkim pierwszy, czytałam z przyjemnością.

Dobre zakończenie serii. Finał satysfakcjonujący.

Dobre zakończenie serii. Finał satysfakcjonujący.

"Wszyscy dokonaliśmy wyboru, wszyscy musimy ponieść konsekwencje. Wszyscy odczuwaliśmy strach. Sztuka polegała na tym, żeby nauczyć się żyć ze strachem, trwać przy swoim mimo niego".
Po bolesnej stracie Lou, Reid, Beau i Coco są żądni zemsty bardziej niż kiedykolwiek – a najbardziej pragnie jej właśnie Lou. Tylko to już nie jest Lou, którą wszyscy znają. To już ta sama dziewczyna, która podbiła serce honorowego chasseura. Czarownicę ogarnęła ciemność i tym razem potrzeba czegoś więcej niż miłości, by wypędzić złe siły.
„Bogowie i potwory” Shelby Mahurin jest tomem kończącym trylogię „Gołąb i wąż”. Po pierwszej części byłam nastawiona bardzo pozytywnie do całej trylogii, po drugiej trochę się zawiodłam, więc dosyć sceptycznie podeszłam do ostatniej, ale autorka świetnie sobie poradziła z zakończeniem.
Bardzo spodobało mi się rozszerzenie wątku drugoplanowych bohaterów. Nie jestem fanką książek, gdzie fabuła skupia się jedynie na głównych bohaterach.
Sam finał przygód i rozwiązania problemów naszych głównych bohaterów oraz ich rodziny i przyjaciół mi się podobał, natomiast ilość informacji i pobocznych postaci, a raczej stworzeń, był duży i przytłaczający, że chwilami ciężko było mi zrozumieć o co tak właściwie chodzi.
„Nie zadawaj mi pytań, mon amour, a nie usłyszysz żadnych kłamstw”.
Także podsumowując uważam, że warto przeczytać całą tą niezwykłą serię.