Niewidzialne Życie Addie LaRue

We need YA
The Invisible Life of Addie LaRue
fantastyka, fantasy, science fiction
Maciej Studencki

Chyba powinnam przestać czytać książki nad którymi wszyscy się zachwycają, bo najwyraźniej jestem jakimś dziwacznym fenomenem i to co innym się podoba, to mnie wręcz przeciwnie.
Ależ to było złe!
Historia jest nudna, próbująca na siłę przekazać nam swoją treścią jakieś morały. I dłuży się niemiłosiernie. Jeszcze ta ilość stron również nie pomaga!
Tytułowa bohaterka, Addie...

Ta książka jeszcze przed swoją premierą, która de facto była wczoraj, wzbudzała ogromne zainteresowanie i wyskakiwała z każdego możliwego kącika w sieci związanego z książkami.
Z niecierpliwością zaczęłam ją czytać, obawiając się nieco, że te zachwyty są jak nadmuchany balonik, który szybko pęka.
Szczęśliwie okazało się, że wręcz przeciwnie.
Pani Schwab stworzyła coś co...

Jest to książka, którą się świetnie czyta! W której chce się poznać ciąg dalszy, a jak się przewróci ostatnią stronę to niedowierza się, że to już koniec.

Bardzo się cieszę, że dzięki @weneedyabooks możemy cieszyć się tą książką na polskim rynku. Na pewno wszyscy nieustannie widzicie tę powieść na bookstagramie i zastanawiacie się czy naprawdę jest warta aż takiej uwagi. Zapewniam was, że jest.
Niesamowitą przyjemność sprawia mi obserwowanie jak rozwija się styl V.E. Schwab. „Okrutna pieśń” czy „Odcienie magii” były dobre,...

Kiedy zaczynałam to nie sądziłam, że ocenię ją tak wysoko - ale to jak pięknie opowiedziana jest historia Addie... nie spodziewałam się.

Rewelacyjna powieść z wątkiem fantastycznym oraz motywem walki dobra ze złem. Poruszyła mnie do głębi. Zajmuje honorowe miejsce w mojej biblioteczce. Będę do niej wracać.

Słyszałam dużo o tej książce i miałam co do niej wysokie oczekiwania. Przygotowywałam się na wszystko a mimo to nic nie zdołało mnie przygotować na to co naprawdę się stało. To było coś pięknego, niesamowitego. V.E. Schwab nie bez powodu jest moją ulubioną autorką, ale zaskoczyła mnie. Czytałam każdą kolejną stronę i nie mogłam przestać w tym samym czasie się bałam - bałam...

Jest to książka bardzo ciekawa, wciągająca, zaskakująca i wyjątkowo realistyczna. Pokochałam Addie i upartość, oraz wszystkie opisy przeszłości, nie za długie nie za krótkie. Kiedy kończyłam książka jednocześnie tak bardzo chciałam poznac koniec tej historii jak i nie kończyć jej. Bardzo polecam ❤️

Niesamowita! Od początku identyfikowałam się z Addie i Henrym. Ta pierwsza to marzycielka, niepasująca do otoczenia, zmuszana do przystosowania, a on chce być poptostu kochany. Być może właśnie przez to nie mogłam się oderwać od tej książki. Nie ma tu jakieś wartkiej akcji i ktoś inny może uznać, że jest nudna bo na pewno nie jest to książka dla każdego

Ocena szczególnie ze względu na to, że biorę ją bardzo osobiście. Mimo że wielu rzeczy się domyśliłam, to nie przeszkadzało mi to w czytaniu. Akcja wolna, ale przyjemna. Odczuwałam emocje bohaterów. Książka nie jest, typową dla fantastyki, walką dobra ze złem, mimo że taki wątek jest zawarty. Najważniejsze jest życie takie, by być z niego dumnym oraz zostać zapamiętanym,...

Dyskusje

1 632