rozwińzwiń

2021-02-24
Data 1. wydania:
2020-10-06
Maciej Studencki
pakt z diabłem fantasy nieśmiertelność wieczna młodość
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Who wants to live forever?

1782 409 182

Świetne uniwersum i pomysł na książkę, jednak napisano ją niewyczerpująco, zdecydowanie widac, że autorka jest amerykanką

Jedna z nielicznych książek, która porwała mnie od pierwszych stron. Zazwyczaj musze przebrnąć kilka pierwszych rozdziałów i czekać aż się rozkręci a tutaj to ciężko było mi się oderwać od samego początku i chciałam ciągle czytać i czytać. Niesamowita lekkość języka i fantastyczna historia.

Ciężko znaleźć mi słowa jak opisać wrażenia po przeczytaniu tej książki, bo skłania do tak wielu refleksji… świetnie napisana, spójna, główna postać nie jest sztucznie rozdmuchana, pobudza wyobraźnie i zostawia człowieka z poczuciem, ze to się wydarzyło naprawdę. W mojej opinii rewelacja, kac książkowy wywołany.

Ostrzegam bo można popłakać się na zakończeniu. Bardzo mi się podobała relacja pomiędzy główna bohaterka a Henrym

Czasem warto przeczekać największy szał przy danym tytule, by móc wyszukać te wszystkie cechy, o których mnóstwo czytelników mówi i pisze z zachwytem.

W przypadku “Niewidzianego życia Addie LaRue” zachwyty – przynajmniej te, które sama czytałam- dotyczyły okładki (oczywiście, jest piękna, cudowny jest ten niebieski odcień),akcji i narracji.

Bo świat jest w tej książce pięknie opisany. Autorka potrafi tworzyć perspektywy czasowe, które wciągają, są różnorodne – jak osiemnastowieczna Francja i współczesne Stany Zjednoczone. Widać, że umie też kreować bohaterów, którzy są jacyś – jak Henry, niezwykle wrażliwy człowiek, który pamięta tytułową bohaterkę, czy Luc, przy którym ciarki same się pojawiają. Niestety wyjątkiem jest w tej książce sama Addie, która jak na główną postać historii jest nijaka i bez polotu.

Sama akcja jest również według mnie zbyt rozwleczona. Bywały rozdziały, w których w życiu Addie coś się działo, ale nie miało to większego wpływu na fabułę. Dopiero poznanie Henry’ego dodało akcji charyzmy i tempa. Uważam, że sto-sto pięćdziesiąt stron wyszłoby książce na lepsze. Mimo, że pomysł z zapominaniem głównej bohaterki przez inne postacie jest strzałem w dziesiątkę.

Na pewno nie będzie to książka, która spowoduje, że zrażę się do twórczości Autorki, co to, to nie. Sądzę, że wielu osobom spodoba się jej poetyckość, której dla mnie było jednak zbyt dużo.

Bo świat jest w tej książce...

Addie zawarła pakt z diabłem, pozwala jej żyć wiecznie, jest wolna i nie może jej zapamiętać nikt. Podróżuje, widzi jak zmienia sie świat i życie. Doświadcza straty, cierpienia i odrzuceń. Jest silną bohaterką, mimo wielu ciężkich chwil nie oddaje swojej duszy. Choć bohaterka przywykła do takiego życia po 300 latach poznaje chłopaka, któremu zapada w pamięć i wszystko zaczyna się komplikować.🤍

Nie do końca pokochałam relacje Addie z Henrym, miałam wrażenie że są ze sobą z wzajemnej potrzeby, a nie z prawdziwej miłości. Natomiast lubiłam gdy pojawiał się tajemniczy Luc i jego burzliwą relację z bohaterką.

Książka nakłania czytelnika do refleksji co w życiu jest naprawdę ważne. Jest to ciekawa historia, napisana jest pięknym językiem. Przez pierwszą połowę książki troszkę się nudziłam, natomiast końcówka bardzo mnie urzekła. Książka jest spokojna, nie ma żadnych zwrotów akcji czy momentów trzymających w napięciu. Skoki w czasie umożliwiające jeszcze dokładniejsze przyjrzenie się historii Addie są trafione w punkt i idealnie pasują.

Jeśli ktoś lubi spokojnie książki z małym akcentem fantastyki to ta pozycja powinna się spodobać 🥰

Jak się już przebrnie przez pierwsze 150 stron, to robi się nawet ciekawie. Pomysł całkiem ciekawy, ale jednak niewdzięczny.

1921

"Niewidzialne życie Addie LaRue" to książka niezwykle bezpieczna - niewykraczająca poza zwykłe, utarte schematy. Schwab wzięła koncept Fausta, nieco go przerobiła, ale straciła gdzieś po drodze cały urok, wszystko, co czyniło z Mefistofelesa i Fausta tak fascynujące postaci.

Nie potrafię znaleźć ani jednego powodu, dla którego Luca miałyby interesować losy Addie czy chcieć spędzać z nią choć trochę czasu. Dziewczyna jest nudna, pozbawiona osobowości czy pomysłowości. Schwab gra ją bezpiecznie - to tu opisze ją we Francji, to znowu przerzuci akcję do współczesnego Nowego Jorku. Nie opisuje przełomowych wydarzeń historycznych (za wyjątkiem bardzo krótkiego fragmentu o rewolucji francuskiej),znane postaci wspomina jedynie z rozpędu, przy okazji (tu m.in. Colette czy Beethoven).

Rewolucja - jedna, druga, obie wojny światowe, przemiany społeczne... Addie prześlizguje się przez to wszystko jakby niewzruszona, niezmieniona, bez większych przemyśleń i wstrząsów. Jak na kogoś, kto oddał wszystko za wolność i kto tę wolność wciąż podkreśla, z tej wolności mało korzysta - pozostaje bardzo ograniczona, trzymająca się kurczowo dwóch miast - Paryża i Nowego Jorku.

"Niewidzialne życie Addie LaRue" miało szansę być ciekawą powieścią, a przynajmniej fajną wariacją na temat Fausta. Tymczasem nie oferuje nic odkrywczego, nic ponad tysiące podobnych jedna do drugiej powieści fantastycznych skupionych na wątku romansowym. Do tego pełna jest zapychaczy - ze spokojem można było 1/3 powieści wyciąć, pomogłoby to dynamice całości. Do przeczytania i zapomnienia.

Rewelacyjna książka, od której ciężko było mi się oderwać. Historia tak wciągająca, że przeczytałam ją w kilka dni. Fabuła książki interesująca i oryginalna. Główna bohaterka zabiera nas w podróż po świecie, wielu pięknych, jak i mrocznych miejscach, a także epokach. Książka wspaniale napisana,pobudza wyobraźnię i wywołuje całą gamę emocji. Mam niedosyt, jeśli chodzi o końcówkę książki...po tak dobrej fabule spodziewałam się lepszego zakończenia. Mimo tego, książka godna polecenia.

Momentami trochę się dłużyła ale jednocześnie sięgałam po nią chętnie aby doczekać się zakończenia. Pięknie snuta opowieść, ostatecznie urzekła mnie bardzo

6 353
    5 642