Krew i miód

Okładka książki Krew i miód Shelby Mahurin Patronat LC
Okładka książki Krew i miód
Shelby Mahurin Wydawnictwo: We need YA Cykl: Gołąb i wąż (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2021-04-14
Data 1. wydania:
2020-09-01
Agnieszka Kalus
czarownica łowca wiedźma literatura młodzieżowa

Wyróżniona opinia i

Krew i miód

przeczytanych książek 153 napisanych opinii 124

Spodziewałam się czegoś lepszego. Reid był mocno irytujący, każdy rozdział z jego narracją był męczący. Wydawało mi się że jest go za dużo w całej fabule. Mam nadzieje że 3 tom będzie lepszy...

Mega frustrująca, poczynania bohaterów były dla mnie w opór niezrozumiałe, Reid okropnie wkurzający. Plot twist to dla mnie istna zagadka - po co to było? Tak samo z zakończeniem. Skutecznie zostałam zniechęcona do trzeciej części.

Ta książka była chyba najgorsza z całej trylogii. Brakowało mi zabawnych i romantycznych momentów (jak w 1 części). Szczerze mówiąc, po tej książce odechciało mi się kupować 3 część, bo... No nie chciało mi się dalej tego czytać! Bałam się znowu rozczarować w tej trylogii. Ale 3 część była lepsza i to bardzo ;)

Niestety nie przeczytałam do końca.Książka dobrze napisana ale w porównaniu do pierwszej części dla mnie było nudno.Brakuje mi tego ognia między głównymi bohaterami a plan zawarcia sojuszu z królem i z innymi niedawnymi wrogami jest naiwny i nierealny w mojej ocenie.Jakoś tego nie kupiłam . Możliwe że niektórym dalej będzie podobać się ta seria i pewnie warto sprawdzić to samemu.Jednak ja się poddaję.

Dokładnie dała bym ocenę 6,5-7,0. Mam mieszanie uczucia. Pierwsza część była bardziej nieprzewidywalna a druga zaczynała się bardzo nudno na tyle żebym przestała ją czytać po 100 stronach ale kiedy ją dokończyłam okazało się że ma wyjątkowo ciekawe zakończenie. Nie jest to najlepsza książka jaką czytałam i nie przeczytam jej drugi raz ale mam sentyment do postaci i niektórych wydarzeń.

Po udanym debiucie „Gołębia i węża” dostaliśmy trochę przegadany tom. Miałam wrażenie, że akcja zaczęła się dopiero w połowie książki. Wiele kwestii zostało tutaj wyjaśnionych i jeszcze więcej oczekuje na wyjaśnienie. Ocena 8 gwiazdek ze względu na moja sympatie w stosunku do autorki zakochałam się w pierwszej części. Obecnie zaczynam czytać część 3. Mam nadzieje, że 3 tom nie złamie mi serduszka tak jak tom 2 na samiutkim końcu. A. [*]
🕊&🐍

Ponad 200 stron jak dla mnie o niczym, później zaczyna się coś dziać. Tylko, że ta fabuła jest w niektórych momentach tak strasznie przewidywalna, że aż boli. Gołąb i wąż jak dla mnie był lepszy. Niestety ta książka mnie nie porwała w żadnym wypadku. Teraz czeka mnie ostatni tom i mam nadzieję, że gorzej już nie będzie.

Od początku książka trochę ciążyła mi na sercu. Trudno powiedzieć z jakiego powodu, czy że względu na inne przestawianie bohaterów, zmianę narracji przebiegu historii. Nie zmienia to faktu że książka wciągnęła mnie niesamowicie i nie mogę się już doczekać trzeciej części.

Na półkach: , , , , , , , ,

Przyznam szczerzę że, bardzo mnie wciągnęła ta seria z Lou i Reidem. Szybko się czyta mimo iż są długie rozdziały, nie można się od niej oderwać. Zawrotna akcja, porywista główna bohaterka która na dodatek jest czarownicą. Lou ma dużo przyjaciół i matkę która chce ich wszystkich zniszczyć (To tak w skrócie, by nie spolerować). Ostatnie strony jak i ją całą czyta się z otwartą buzia bo jest taka akcja, co rozdział to coś innego. Kolejna część już jest na mojej półce by po nią sięgnąć..
Polecam przeczytać :)

Słyszałam bardzo negatywne opinie przez co niektórzy porzucają serię. Moim zdaniem wcale nie jest źle:) nie porywa jak pierwszy tom, ale akcja nadal jest wartka i dowiadujemy się ciekawych rzeczy! Ksiazka jest zaskakująca i przyjemna. Po prostu głównym wątkiem nie jest już romans pomiędzy Reidem, a Lou.