Królowa niczego

Holly Black Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Okrutny książę (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Queen of Nothing
Okrutny książę (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Stanisław Kroszczyński
fantastyka fantasy magia elfy siostry

"Królowa Niczego" to niekwestionowana królowa całej serii, emocjonujące zwieńczenie magicznej historii Jude i Cardana. Trzecia, a zarazem ostatnia część jej spodobała mi się tym bardziej, że wreszcie (WRESZCIE!) emocjonalnie się w nią zaangażowałam.
Cardan, ty skubany elfisynu! Takie to to podstępne i tajemnicze stworzenie, że momentami aż urocze. Z przyjemnością śledziło...

Zakończenie pisane na kolanie. Zawiodłam się. Z tomu na tom coraz gorzej. Autorka mogła poświęcić więcej czasu na napisanie tej ksiażki, a może byłoby lepiej.

Na półkach: , , , ,

Zachwycająca książka! Dawno mi się nie zdarzyło, żeby jakaś książka tam mnie wciągnęła. Nie mogłam się oderwać. Dynamiczna akcja, niespodziewane zwroty, dużo magii i cudowny świat elfów. Polecam całą serię, bo naprawdę warto!

Uwielbiam Trylogię Okrutnego Księcia! Lubię literaturę młodzieżową mimo, że młodzieżą j już dawno nie jestem :D Trzeci tom pięknie zamyka historię Jude i Cardana choć liczyłam na bardziej słodko-gorzkie zakończenie, no ale dostaliśmy happy end z prawdziwego zdarzenia. Dobro zwyciężyło! Od razu po przeczytaniu byłam zachwycona i tytuł dostał ode mnie 10 gwiazdek jednak z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobrze bawiłam się przy czytaniu ostatniego tomu trylogii "Okrutnego księcia". Świat, w jakim mogłam obcować dzięki Holly Black stał się jednym z tych, które darzę naprawdę szczerym i ciepłym uczuciem (mimo, że ma swoją mroczną stronę i potrafi być dla ludzi okrutny). Podobnie mam z główną parą bohaterów. Uważam, że ich kreacja ciągnie całą historię. Nie łatwo jest...

Przeczytałam na wdechu. Brawa dla autorki za dobre zakończenie serii, nie każdemu to wychodzi. Parę razy zostałam zaskoczona, wzruszona i rozbawiona.

Na półkach: , , , , , , ,

Potencjał, który przepadł. Jestem okropnie rozczarowana.

Spodziewałam się: większych fajerwerków w akcji, innego zakończenia i wciąż postaci innowymiarowych, bo dwa wcześniejsze tomy do tego mnie przyzwyczaiły.
Jestem tym zakończeniem trylogii rozczarowana.

Niesamowita, najlepsza z całej trylogii. Naprawdę trzeba przeczytać

Na półkach: , , , ,

Po każdej książce z tej serii mam kaca i non stop o nich myślę. Tu nie było wyjątku.
"Królowa niczego" pięknie zwieńcza trylogię. Chciałabym, żeby autorka napisała następną część/książkę w podobnym klimacie, bo pokochałam wykreowany przez nią świat, ale wydaje mi się, że będę musiała obejść się smakiem ;).
Cieszę się z tego jak rozwinęła się relacja Jude i Cardana.

Do...

Dyskusje