Królowa niczego

Nominacja w plebiscycie 2020
Holly Black Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Okrutny książę (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Queen of Nothing
Stanisław Kroszczyński
fantastyka fantasy magia elfy siostry

Wyróżniona opinia i

Królowa niczego

Bardzo ciekawa książka, moim zdaniem lepsza część niż druga. Przyjemnie i szybko czytało się całą serie.

Świetne zakończenie, ale i tak moim faworytem z trylogii będzie "Zły Król". :)

Cudowne zakończenie pięknej historii. Nie chce mi się wierzyć że to już koniec, bo strasznie przywiązałam się do bohaterów (i znalazłam kilku nowych crushów), więc jestem pewna że kiedyś zrobię re-read <333

Niestety zauważyłam, że w polskiej wersji nie ma takiego dodatku do książki, jaki jest w orginale (są tam listy Cardana do Jude i osobiście strasznie bym chciała je...

KRÓLOWA NICZEGO- HOLLY BLACK

Czytałam tą książkę parę miesięcy temu, tak więc zdążyłam już ochłonąć z emocji, których przyczyną była ta książka. Osobiście ta część najbardziej mi się spodobała z całej trylogii Okrutnego księcia. To co się działo, ile było akcji, zwrotów akcji, emocji i wielu innych czynników, które spowodowały, że niniejsza książka dostała 9 gwiazdek nawet...

ostatnia i najgorsza część. Autorka nie miała pomysłu na jakieś "normalne" zakończenie, więc postawiła na schematyczność. Po prostu żenujące. Uważam że, autorzy którzy stawiają na schematyczność (przy zakończeniu!) Nie są kreatywni. Płaskie i nudne zakończenie książki. Lepiej skończyć na złym królu i nie brnąć w 3 część

Według mnie druga część była lepsza. Choć ta też jest świetna. No i takie zakończenia lubię, choć brakowało tam czegoś z tajemnicą

To trzeci i ostatni tom.Szkoda,bo to było fajna.
Były walki,elfy.Duże ropu\chy.
Był ogromny wąż.Podobało mi się.

Zdecydowanie najlepsza książka z tej serii. Doceniam za symbolikę na okładce i ukazanie głębi charakteru niektórych postaci.

Z całego cyklu jak dla mnie w tej części było zdecydowanie najwięcej emocji. Tyle różnych zwrotów akcji, że czasem można było nie nadążyć za fabułą. Cały cykl warty przeczytania :)

Okazuje się że w ludzkim świecie elfy radzą sobie całkiem nieźle, ale niestety zdarzają się i problemy. Na ich szczęście a jej nieszczęście Najwyższa Królowa na Elfhame czuwa i pojawia się tam, gdzie jest potrzebna.

Groźne układy, zdrady, okrutna klątwę, tajemnice ale i piękne rzeczy jak przyjaźń, miłość, przebaczenie czy wsparcie. Do tego genialnie wykreowany świat i...

Dyskusje

2 571