I tu jest bies pogrzebany

Patronat LC
Karina Bonowicz Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura piękna
Czwarta Strona
humor ironia lekarz literatura polska małżeństwo relacje damsko-męskie relacje rodzinne rutyna
literatura piękna

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Literacki kogel-magiel

5 Link do recenzji

Rzeczywiście w książce jest trochę humoru, ale na tym jej zalety się kończą.
Z czystego uporu przeczytałam do końca, ale zdecydowanie nie polecam. Historia jest specyficzna, a postacie irytujące.

Na tę pozycję natrafiłem dość przypadkowo podczas wakacji. Ot, typowy kiermasz z letnią literaturą, wśród której można natrafić na prawdziwe perełki. I do takich przyjemnych zaskoczeń zaliczam książkę Pani Kariny Bonowicz. Absurdalny humor, nietypowe miejsce akcji, rodem z twórczości Macieja Zembatego, choć może daleko do słynnej „Ostatniej posługi”. Postacie może nieco...

Niestety pomimo zachwytu nad serią "Kiedy diabeł mówi dobranoc" dla mnie "I tu Bies pogrzebany" okazał się dużym rozczarowaniem. Pomimo świętnego opisu na okładce, która obiecywał mi lekturę pełną poczucia humoru i po prostu dobrej zabawy. Nie udało mi sę tego uzyskać. Narracja prowadzona z perspektywy czterech osób, na przemian jakoś nie znalazła u mnie uznania. I samego...

Gratuluję autorce bogatego zasobu związków frazeologicznych, które brane dosłownie są źródłem komizmu w powieści.
Może powinno się te książkę czytać, a nie słuchać, bo mnie nie rozbawiła jak powinna.
Niepotrzebne rozdzielanie narracji na 4 osoby zamazało humor i błyskotliwość.
Wyczuwalna sztywność i napuszenie warstwy językowej, co niestety nie jest walorem, tylko wadą

Pękałam że śmiechu. Naprawdę polecam relaks gwarantowany. Za jakiś czas przeczytam ją ponownie.

Jak dla mnie całkiem interesująca. Ciekawie zbudowana dynamika książki, fajnie poprowadzony wątek miłosny. Dobrze się ją czyta. Polecam

Zabójczo śmieszna! Może nie jest to jakaś wielka ani odkrywcza literatura, historia też nie błyszczy oryginalnością, za to prawie każde zdanie pęka od tekstów zwalających z nóg. Ze śmiechu oczywiście!

Rewelacyjna książka! Niebanalnie napisana, ciekawie osadzona, pełna dynamiki historia miłosna przy której nie ma czasu się nudzić.

Bardzo trudno jest mi jednoznacznie powiedzieć, że książka jest dobra, bo z jednej strony dobrze się bawiłam czytając: świetny żart językowy, przewrotne frazy, niebanalne postaci. Za to z drugiej... bardzo mi przeszkadzało, że tyle słów było wyróżnionych dużymi literami. Jestem w stanie to zrozumieć - autorka wskazywała fragmenty, na które padał akcent zdaniowy. Ważne to...

Przyznaję, że zachwyciła mnie na pierwszych stronach. Bo humor, bo te przerysowane cechy postaci, ale potem było tylko dużo gorzej. Dla mnie to bardzo słaby kawałek literatury. Bohaterowie uproszczeni do trzech cech, fabuła do streszczenia na połowie strony (288 stron kabaretu o Mariolce). Da się czytać po jednym fragmencie, na całość nie ma co się porywać, bo odczucie jest...

Dyskusje

• 2016