Okładka książki Czarny świt Paulina Hendel Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Czarny świt
Paulina Hendel Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Żniwiarz (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Żniwiarz (tom 5)
Czwarta Strona
2020-06-03
2020-06-03
Inne

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 966 napisanych opinii 496

Dziś ostatni tom serii Pauliny Hendel Żniwiarz.
Czarny świt jest dla mnie majstersztykiem.
Ostateczne starcie Magdy z Niją nie jest łatwe i przyjemne. Jednak by w ogóle do niego doszło trzeba wiedzieć jak pokonać pana zaświatów. Do tego właśnie sprowadza się część tej histori. Z drugiej jest ciągła walka z kolejnymi wysłannikami przeciwnika. uświadamianie ludzi, szkolenie ich, ochrona przed nawimi oraz próba zabicia Niji to sporo jak na jedną osobę. Magda nie jest jednak w tym zadaniu sama,ma pełne wsparcie rodziny i znajomych,a nawet Pierwszego,choć jemu ciężko zaufać. Ostateczny plan nie jest idealny,ale jedyny, który może zadziałać. Jak dlatego posuną się bohaterowie by zapewnić bezpieczeństwo sobie, bliskim i całemu światu? Przekonajcie się sami! Uważam,że to znakomite zakończenie serii, a może i nie zakończenie? Jak dla mnie jest ono dość otwarte i chętnie chwycę za dalsze zmagania bohaterów, jeśli się pojawią.

Dziś ostatni tom serii Pauliny Hendel Żniwiarz.
Czarny świt jest dla mnie majstersztykiem.

dla wszystkich fanow wierzeń polecam, zaończenie cudowne

dla wszystkich fanow wierzeń polecam, zaończenie cudowne

Lekka książka ze słowiańskimi wierzeniami w tle

Lekka książka ze słowiańskimi wierzeniami w tle

Szkoda, że już koniec. Czytało się świetnie. polecam

Szkoda, że już koniec. Czytało się świetnie. polecam

Cała seria była świetna, ale za każdym razem gdy dochodziło do jakiegoś zakończenia, było ono dla mnie zbyt mdłe. Ostatnie strony przeczytałam zastanawiając się czy to na pewno koniec, przez to że zakończenie nie dało mi pełnej satysfakcji. Mimo wszystko sama fabuła jest genialna :D

Mega świetne zakończenie cyklu i zgrabne przejście do nowej serii. Polecam

Mega świetne zakończenie cyklu i zgrabne przejście do nowej serii. Polecam

Ta część podobała mi się najmniej. Czy będzie kolejna ? Zakończenie niczego nie wyjaśnia :)

Całkiem niezłe zakończenie całej serii, chociaż w sumie nie jest to zakończenie. Z całej serii Żniwiarza uważam, że to tom 4 jest najciekawszy i mający coś nowego do zaoferowania. Ostatnia część jest Ok, chociaż nie zapiera dechy. Największy zastrzeżenia mam do wątku Doriana, który został dopisany chyba tylko po to, źeby przebić barierę 500 stron.

Świetna jak cała seria ♥

Świetna jak cała seria ♥