Okładka książki Czarny świt Paulina Hendel
Czwarta Strona
2020-06-03
2020-06-03
Inne

Okładka książki Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie Paulina Hendel, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Marta Krajewska, Agnieszka Kulbat, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Małgorzata Starosta, Anna Szumacher
Kwiat paproci ... Paulina Hendel, Ane...
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 1382 napisanych opinii 883

• Ostatni tom Żniwiarza był dobrym finałem, ale zabrakło mi w nim solidnego zakończenia, które by mnie w pełni usatysfakcjonowało.
• W tej części akcja stopniowo przyspieszała. Wiele perspektyw różnych boahterów robiło świetny klimat, ale mam wrażenie, że było ich trochę za dużo. W poprzednich tomach było to przyjemne, lecz w ostatnim dosyć męczące. Liczyłem na więcej głównych bohaterów, nie zaś tych pobocznych. Zwłaszcza, że ich "finał" został, moim zdaniem, po prostu urwany. Pod tym kątem jestem nieco zawiedziony, bo oczekiwałem wiele więcej. Omen skradł za to moją sympatię w tym tomie i mega mi się podobała jego relacja z Magdą.
• Jeśli chodzi o całą serię to podtrzymuję moje zdanie, że jest świetna. Ostatni tom sprawił jednak, że nie przepadłem tak, jak bym chciał. Szkoda.
Najlepszymi tomami pozostają dla mnie pierwszy oraz czwarty. Mimo finału, który nie był dla mnie w pełni zadowalający to szczerze polecam całą serię, która jest bardzo dobrym wstępem do cyklu Zapomnianej Księgi.

Ostatnia część, a jakie rozczarowanie. Za dużo perspektyw różnych postaci, które wcale nie są potrzebne. Nie czułam żadnej większej zażyłości z bohaterami, a to zakończenie? Na sam koniec liczyłam na coś naprawdę ekscytującego, a dostałam coś przez co chciałam przebrnąć jak najszybciej po to tylko żeby w ogóle ją skończyć.

Och jak bardzo bym chciała kolejny tom! Uwielbiam Pierwszego, Omena czy kreacje Bliźniaków. Bawiłam się świetnie i naprawdę wzruszyłam w kilku miejscach.

5 tom, w którym teoretycznie wszystko się wyjaśnia wciąga ale bez przesady. Polecam tą książkę jako zwieńczenie całej serii, ale uważam że poprzednie czeście są lepsze.

Mimo to osoby żniwiarzy przypadły mi do gustu i czekam na kolejne części.

Mimo to osoby żniwiarzy przypadły mi do gustu i czekam na kolejne części.

Jako, że był to 5 i ostatni tom serii spodziewałem się czegoś więcej, a napewno lepszego zakończenia. Przez te wszystkie tomy zżyłem się z bohaterami, byli naprawdę super wykreowani. Niektóre wątki nie zostały pozamykane - zakończenie beznadzieja... Jednak cała seria to była świetna rozrywka i polecam naprawdę każdemu

Pierwsza część serii mnie nie porwała... ale każda kolejna była świetna!(pierwszą część potraktowałam jako wprowadzającą i po przeczytaniu wszystkich części myślę że była niezbędna aby wkroczyć w świat żniwiarzy). Bardzo mi się podoba styl pisania autorki, książki czyta się lekko i przyjemnie :) Jeśli chodzi o fabułę ,uważam że jest rewelacyjna , osobiście bardzo lubię tematykę słowiańską oraz dobrą akcję, której tutaj nie brakowało. Bohaterowie głowni jak i Ci poboczni mega ciekawi, przez co czytało się i czekało kiedy znowu pojawi się np. Pierwszy i coś znowu wywinie albo co kombinuje w danej sytuacji ,tak samo z resztą bohaterów ciągle coś się dzieję w ich życiu ktoś przychodzi ktoś odchodzi, zmieniają się, rozwijają, nawiązują nowe przyjaźnie itd. Krótko pisząc : Fabuła fantastyczna ! Bohaterowie fantastyczni! Czyta się fantastycznie ! Jedyny minus: koniec przygody z Magdą, Feliskem, Pierwszym , Waldemarem , Bliźniakami i całą resztą :( . Serię oceniam na mocne 8 i szykuję się do kolejnych książek Pauliny Hendel <3

Czytając tą książkę miałam wrażenie że bohaterka stała się Meridą Waleczną. Mroczny klimat jest fajny i trzyma akcję. Tu już pojawiło się takich smutnych scen. Sytuację z Pierwszym są najlepsze. Najbardziej uwielbiam relację Pierwszego i Magdy, są cudne. Dopiero teraz poczułam większą więź z bohaterami. Niestety ale finał nie powalił mnie. Szkoda bo zapowiadało się ciekawie. Tak samo było z Zapomnianą Księgą. Hensel musi trochę nad tym popracować. No i fajnie że Strażnik jest kontynuacją. Ale i tak jakoś czuje niedosyt.

Świetna, zresztą jak cała seria. Polecam gorąco.

Świetna, zresztą jak cała seria. Polecam gorąco.

Bardzo przyjemna seria- miała swoje lepsze i gorsze momenty, ale polecam jako lekką rozrywkę.

Z części na część ta seria podobała mi się coraz mniej. Bohaterka zmieniła się na gorsze, a fabuła przestała mnie nie ciekawić. Zakończenie nie było warte czytania 5 części. Raczej nie sięgnę po inne książki autorki, bo te mnie nie zachwyciły i prawdopodobnie szybko o nich zapomnę.