rozwińzwiń

Okładka książki Czarny świt Paulina Hendel Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Czarny świt
Paulina Hendel Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Żniwiarz (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Żniwiarz (tom 5)
Czwarta Strona
2020-06-03
2020-06-03
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie Paulina Hendel, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Marta Krajewska, Agnieszka Kulbat, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Małgorzata Starosta, Anna Szumacher
Ocena 6,7
Kwiat paproci ... Paulina Hendel, Ane...
Okładka książki Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Wojciech Chamier-Gliszczyński, Wojciech Chmielarz, Anna Cieplak, Jacek Dukaj, Paulina Hendel, Miłosz Horodyski, Grzegorz Kasdepke, Rafał Kosik, Wojciech Kuczok, Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski, Daniel Odija, Łukasz Orbitowski, Mateusz Pakuła, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Michał Protasiuk, Radek Rak, Anna Rozenberg, Barbara Sadurska, Magdalena Salik, Dominika Słowik, Bartosz Szczygielski, Wit Szostak, Cezary Zbierzchowski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,3
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Mogą Cię zainteresować

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 1350 napisanych opinii 851

Jako, że był to 5 i ostatni tom serii spodziewałem się czegoś więcej, a napewno lepszego zakończenia. Przez te wszystkie tomy zżyłem się z bohaterami, byli naprawdę super wykreowani. Niektóre wątki nie zostały pozamykane - zakończenie beznadzieja... Jednak cała seria to była świetna rozrywka i polecam naprawdę każdemu

Pierwsza część serii mnie nie porwała... ale każda kolejna była świetna!(pierwszą część potraktowałam jako wprowadzającą i po przeczytaniu wszystkich części myślę że była niezbędna aby wkroczyć w świat żniwiarzy). Bardzo mi się podoba styl pisania autorki, książki czyta się lekko i przyjemnie :) Jeśli chodzi o fabułę ,uważam że jest rewelacyjna , osobiście bardzo lubię tematykę słowiańską oraz dobrą akcję, której tutaj nie brakowało. Bohaterowie głowni jak i Ci poboczni mega ciekawi, przez co czytało się i czekało kiedy znowu pojawi się np. Pierwszy i coś znowu wywinie albo co kombinuje w danej sytuacji ,tak samo z resztą bohaterów ciągle coś się dzieję w ich życiu ktoś przychodzi ktoś odchodzi, zmieniają się, rozwijają, nawiązują nowe przyjaźnie itd. Krótko pisząc : Fabuła fantastyczna ! Bohaterowie fantastyczni! Czyta się fantastycznie ! Jedyny minus: koniec przygody z Magdą, Feliskem, Pierwszym , Waldemarem , Bliźniakami i całą resztą :( . Serię oceniam na mocne 8 i szykuję się do kolejnych książek Pauliny Hendel <3

Czytając tą książkę miałam wrażenie że bohaterka stała się Meridą Waleczną. Mroczny klimat jest fajny i trzyma akcję. Tu już pojawiło się takich smutnych scen. Sytuację z Pierwszym są najlepsze. Najbardziej uwielbiam relację Pierwszego i Magdy, są cudne. Dopiero teraz poczułam większą więź z bohaterami. Niestety ale finał nie powalił mnie. Szkoda bo zapowiadało się ciekawie. Tak samo było z Zapomnianą Księgą. Hensel musi trochę nad tym popracować. No i fajnie że Strażnik jest kontynuacją. Ale i tak jakoś czuje niedosyt.

Bardzo przyjemna seria- miała swoje lepsze i gorsze momenty, ale polecam jako lekką rozrywkę.

Z części na część ta seria podobała mi się coraz mniej. Bohaterka zmieniła się na gorsze, a fabuła przestała mnie nie ciekawić. Zakończenie nie było warte czytania 5 części. Raczej nie sięgnę po inne książki autorki, bo te mnie nie zachwyciły i prawdopodobnie szybko o nich zapomnę.

Szkoda, że to już koniec, będę tęsknić za Magdą, Feliksem i całą resztą. W trakcie czytania zastanawiałam się, czy autorce uda się zakończyć tą historię jakoś sesnsownie .... i według mnie udało się. Polecam

Ciężko czytało mi się ten tom, bo nie mogłam się powstrzymać przed wybieganiem naprzód i wyszukiwaniem fragmentów z Pierwszym 😅 A potem musiałam się cofać, masakra! Już dawno żadna postać literacka tak bardzo nie przypadła mi do gustu. Dużo bym dała za całą serię z Pierwszym w roli głównej. A tymczasem wrócę do cyklu "Zapomniana księga", który kiedyś porzuciłam po pierwszym tomie. Dopiero teraz się dowiedziałam, że to dalszy ciąg "Żniwiarza". Może w którejś części pojawi się Pierwszy...

Ostatnia część przygód Magdy żniwiarza i powiem szczerze że oczekiwałam czegoś wiecej bo niestety ale ta seria idzie w dół z każdą częścią . Ta ostatnia część nie spowodowała na mnie żadnego wow tym bardziej że to zakończenie gdzie się tego oczekuje. A tak to nie dość że jest dość otwarte zakończenie to taka gruba książka była w sumie o niczym i można ją było skrócić o 3/4.

Niestety jak na ostatni tom z serii książka nieco rozczarowująca - zdecydwanie brakowało dobrego punktu kuliminacyjnego, a wszytsko co zdażyło się później sprawiło, że finał jeszcze bardziej stracił na znaczeniu. Mocno się wachałom jaką ocenę dać, bo pomimo tego w książce były też fragmenty, które wzbudziły we mnie więcej emocji niż pozostałe 4 tomy razem wzięte. Nadal jednak nie były to fragmenty "warte" zakończenia tak rozbudowanej historii.

Myślę, że pomimo tego "Żniwiarz" nadal pozostanie jedną z moich ulubinych serii i nie ukrywam, że chętnie poznałobym dalsze losy naszych bohaterów.

Jak na zakończenie serii to ta część była mało satysfakcjonująca. Samo zakończenie, a raczej epilog to taka zostawiona furtka na kontynuację.
Było okej, ale zabrakło mi tego czegoś. I nadal nie ogarniam postępowania Magdy i Pierwszego.

1 536
    1 099