Królestwo Mostu

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Okładka książki Królestwo Mostu
Danielle L. Jensen
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Królestwo Mostu (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2020-01-15
Data 1. wydania:
2019-08-13
Anna Studniarek-Więch
fantastyka literatura młodzieżowa fantasy królestwo miłość szpieg konflikt
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Wyróżniona opinia i

Królestwo Mostu

przeczytanych książek 2515 napisanych opinii 2467

⭐️3/5
Ależ ta książka była nierówna! Trochę rozwaliła mi mózg bo nie wiem jak ją ocenić. Pierwsza połowa książki to lekka nuda i mega irytująca główna bohaterka. To jak łatwo (wręcz idiotycznie łatwo!) przychodziło jej szpiegowanie doprowadzało mnie do szewskiej pasji. I bądźmy szczerzy, Aren też inteligencją nie grzeszył. Bałam się, że jak tak dalej pójdzie to popełnię DNF🥲

Poza tym nie mogłam ogarnąć worldbuilding’u. Te wyspy, sam most, jakieś niezrozumiałe pakty które nie miały dla mnie żadnego sensu. Oj, było ciężko przez to przebrnąć….

Ale dałam radę i druga połowa mi to wynagrodziła. Wciąż nie było idealnie ale w końcu się działo, i dostałam takie romantasy jakie lubię. Przewidywalne, ale tego nie będę się czepiać, w końcu ta książka jest starsza niż większość serii które ostatnio czytałam😆więc trochę jakby przetarła szlaki…. Chociażby, bardzo podobny wątek ma seria „Z ciała i ognia” Armentrout, i podobała mi się duuuużo bardziej. Może dlatego że Seraphina to zdecydowanie lepiej skonstruowana bohaterka i daje się lubić bardziej niż Lara 🤷‍♀️

Chyba popełniłam też błąd i miałam co do tej książki wysokie oczekiwania. Aż za wysokie, jak widać🙄dlatego do drugiego tomu podejdę już bez takich i zobaczymy….

⭐️3/5

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Akcja jak dla mnie w tej części się wlecze.

Akcja jak dla mnie w tej części się wlecze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam mieszane odczucia w stosunku do tej książki. Z jednej strony historia jest ciekawa i sporo się dzieje, z drugiej strony czegoś mi tu zabrakło.

Mamy tu szpiegów, małżeństwo z przymusu i zwaśnione królestwa. Worldbuilding jest ciekawy i sam zamysł mostu jest oryginalny, natomiast autorka nie potrafiła mnie przekonać swoimi opisami. Podobnie z fabułą: zarys mamy bardzo obiecujący, niemniej jednak często w opisy akcji wkradał się chaos. To sprawiało, że ciężko było mi się przenieść w ten świat i wciągnąć mocniej w historię.

Sama akcja toczy się wartko, niemniej jednak historia jest dość przewidywalna. Nawet zaskoczenia pod koniec nie są do końca zaskoczeniami.

Dla mnie najmocniejszym elementem książki była budowa głównej postaci: ciekawa, pełna sprzeczności, ciężko się momentami zgodzić z jej wyborami. Lara wzbudza zarówno gniew jak i współczucie.

Podsumowując: jest to dość przewidywalna, ale mimo wszystko ciekawa historia i zamierzam sięgnąć po drugą część, żeby dowiedzieć się jak się skończy.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

jakoś nie mogłam za bardzo się w to wszystko wkręcić, było dla mnie chaotyczne, ale drugi tom wydaje się obiecujący

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka totalnie warta przeczytania. Fabuła posuwa się sprawnie i nie ma zbytnio momentów przestoju, co dla mnie jest na plus. Wątek miłosny jest na tyle ciekawy, że chętnie zagłębiałam się dalej. W ogóle opisy bitew są zdecydowanie godne uwagi, bo są dobre. Postać Lary jest według mnie dobrze napisana i świetne jest to, że wraz z nią dowiadujemy się więcej informacji o Ithicanie oraz jakie prawdziwe są zamiary jej ojca, jak i w rzeczywistości wygląda sytuacja w jej ojczystym kraju. Na tyle wciągnęłam się w książkę, że pożarłam ją w trzy dni. Naprawdę polecam to osobom, które lubią fantastykę z wątkami miłosnymi, walką, intrygami oraz zwrotami akcji.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Królestwo mostu” to romantsy wypełnione siecią intryg. Autorka pokazuje nam wykreowany świata z perspektywy Lary i Arena. Ona jest księżniczką Maridriny, która jako dziecko została wywieziona na pustynię. Tam, wraz z siostrami, była szkolona na przyszłą żonę księcia Ithicany, oraz szpiega. Jej celem było zniszczenie Królestwa Mostu.
On jest księciem Ithicany. Ślub z Larą miał być szansa na pokój i zmiany, których tak bardzo potrzebuje jego lud. Gdy Lara pojawia się w jego życiu nie oczekuje od niej zbyt wiele. Ot, rozpieszczona księżniczka. Pyskata, uparta, śliczna… ale wróg.

Misja Lary okazuje się pełna niespodziewanych sytuacji. Zbieranie informacji przychodzi jej z łatwością, lecz ceną jest coraz lepsze poznawanie królestwa, które przyjdzie jej zgładzić. Czy na pewno będzie potrafiła wydać wyrok śmierci na ludzi, którzy okazali się zupełnie inni niż ją uczono?

Aren wywiązał się z traktatu, a związek z Larą okazał się nielada wyzwaniem. Nie chciał tego, nie planował, a jednak dziewczyna jakimś cudem znalazła drogę do jego serca. Jak to się dla niego skończy?

Polecam Wam sprawdzić 😁 Książka jest idealna na dwa wieczory. Krótkie rozdziały, ciekawi bohaterowie, fajne relacje między postaciami, intrygi, tajemnice i zmieniające się serca! Do tego morskie bitwy, tajfuny, węże i ogromny most (którego nie trafiłam sobie wyobrazic 🤪). Osobiście lubię gdy w bohaterach zachodzą duże zmiany, a to tutaj dostajemy! Sporo emocji, ciekawe zwroty akcji i zakończenie po którym chce się od razu sięgać po kolejną część 😎

On jest księciem Ithicany. Ślub z Larą...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedno z najlepszych romantasy jakie kiedykolwiek przeczytałam.

Jedno z najlepszych romantasy jakie kiedykolwiek przeczytałam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Takie niby czytadło, nie jest to książka wysokich lotów, ale bawiłam się doskonale i miałam problem, żeby ją odłożyć na bok i zrobić coś pożytecznego :) .

CAWPILE rating: 7.29/10
Plusy:
- mocno rozbudowany świat, opisany szczegółowo i konsekwentnie
- jest w niej coś takiego, że nie da się jej odłożyć
- szybko się czyta
- badass główna bohaterka
- fajny slow burn enemies to lovers romans
- Z A K O Ń C Z E N I E ? ? ? ! ! !

Minusy:
- tempo książki trochę osiada po jakichś 100 stronach, i podnosi się znowu dopiero pod koniec
- sceny seksu w późniejszych fragmentach książki opisane trochę zbyt dosłownie jak na mój gust (preferuję jednak te sceny jako fade to black)
- mam wrażenie że przez połowę książki bohaterka krzyczy/wrzeszczy XD
- czasami gubiłam się w tych wszystkich wyspach i ich nazwach, bo jest ich dość dużo
- przewidziałam główny plot twist bo był dość oczywisty :/

Zgodzę się, że może nie jest to jakaś wybitna książka w swoim gatunku. Jednak daję aż 4 gwiazdki bo bardzo dobrze się bawiłam i wiem, że będę chciała kontynuować tę serię, by poznać dalsze losy Arena i Lary.

CAWPILE rating: 7.29/10
Plusy:
- mocno rozbudowany świat, opisany szczegółowo i konsekwentnie
- jest w niej coś takiego, że nie da się jej odłożyć
- szybko się czyta
- badass główna bohaterka
- fajny slow burn enemies to lovers romans
- Z A K O Ń C Z E N I E ? ? ? ! ! !

Minusy:
- sceny...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W końcu! Po przeczytaniu 5 książek tej autorki w końcu dostałam historię, która była "jakaś". Dalej nie jest wybitna, ani nawet dobra, ale przynajmniej jest jakaś, podobnie jak główna bohaterka, która w końcu nie jest sierotką i czasem zdarza jej się pomyśleć. Wciąż bohaterowie są płytcy i zachowują się dziwnie, ale przynajmniej uda się w końcu zapamiętać ich imiona.

3 415
    2 471