Będzie skandal. Autoportret Kazimierza Kutza

Znak
Kutz Film Kino
biografia, autobiografia, pamiętnik
Kutz Film Kino

Kazimierza Kutza portret własny.

Słyszymy Kutz, myślimy Śląsk, od razu wskazując na jego filmy: ''Śmierć jak kromka chleba" czy ''Perła w koronie". Naturalnie znam i szanuję cały dorobek reżysera. Natomiast autobiografia jest bardzo słaba i przynosi rozczarowanie.

Jakie mam uwagi do tej książki? Moje zastrzeżenia wzbudza wprowadzenie multum sensacyjnych,...

Rozczarowanie. Podzielam opinię Moniki; ploteczki, łóżkowe "rewelacje", alkoholowe imprezy zdominowały tę książkę. Do tego autor złośliwie "przykleja łatki" swoim kolegom, umieszczając siebie w pozycji tego, który wie lepiej, zna się na swoim fachu jak mało kto.
Spodziewałam się więcej ciekawostek dotyczących filmu, Polskiej Szkoły Filmowej, aktorów. Na dosadny język Kutza...

Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Język dosadny. Taki, jaki znaliśmy z publicznych wystąpień pana Kutza. Razi, ale...no cóż...taki był pan Kutz i ocenzurowanie jego języka dla potrzeb książki byłoby zabiciem jej autentyczności.
A treść? Mnie nie porwała. Kto z kim i dlaczego...plotki, ploteczki, tajemnice sypialni i kieliszków. Ja nie bardzo tak lubię. Nie przepadam za wynurzeniami typu "z tą panią to osiem...

Soczysty język Kazimierza Kutza sprawia, że nawet słyszane już gdzieś anegdoty nadal bawią. Książka wspomnieniowa inteligentnego człowieka i zdolnego reżysera. Niesamowity zmysł obserwacji połączony z umiejętnością opowiadania. Polecam.

Da się przeczytać, a jakże, nawet szybko i z ciekawością. Tylko że najciekawsze tematy (Polska szkoła filmowa, łódzka filmówka, Śląsk w filmach Kutza itp. ) są poruszane po łebkach i mocno przykryte plotkami kto kogo, z kim i za ile. Więc jednak trochę rozczarowanie.

Dyskusje

• Rozczarowanie