Powrót Temudżeinów

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Drużyna (tom 8) fantastyka, fantasy, science fiction
Return of the Temujai
Małgorzata Kaczarowska
Jaguar
Return of the Temujai
Drużyna (tom 8)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Kaczarowska

w sumie przecietna, jednotomowe historie niczym fillery sa proste banalane, bez szczegolnych zwrotow akcji itp. niby spoko ale tak przewidywalna ze hej.

Załoga ,,Czapli’’ przebywa w rodzinnej Skandii, ale nad ich zazwyczaj spokojną ojczyzną zbierają się ciemne chmury. Temudżeini, okrutni wojownicy z dalekiego Wschodu, nie zrezygnowali ze swoich straszliwych planów ataku na Skandię. Teraz właśnie postanowili wyruszyć na wyprawę i podbić ów kraj. Hal wraz ze swoją załogą stają do walki. Na pokładzie „Czapli” muszą pokonać...

Najlepsza seria jaką czytałam. Podczas czytania niemalże czujemy emocje bohaterów, a fabuła po prostu świetna. Świat wykreowany przez autora to cudowna rzecz.

Cudownie było powrócić do Drużyny Czapli. Fantastyczna, emocjonująca przygoda

Ciężko mi było czytać na początku, dopiero po około połowie miałem na tą książkę jakąkolwiek ochotę. Dzieje się dosyć mało (dopiero potem są ciekawsze fragmenty), opisy bardzo męczące, a pokazanych relacji między bohaterami ciężko się doszukać.

Drużyna Czapli po raz kolejny mierzy się z zadaniem wielkiej wagi. Tym razem dziesięcioosobowa grupa zostaje wysłana, by sprawdzić, co knują mający chrapkę na Skandię Temudżeini.

Jak zawsze John Flanagan wykazał się swoją pomysłowością i stworzył opowieść pełną przygód i niebezpieczeństw. Skandianie po raz kolejny mają okazję wykazać się swoimi osławionymi umiejętnościami...

Na początku miałam wrażenie, że książka jest napisana na siłę jednak szybko wkręciłam się w historię. (końcówka to mistrzostwo )

Drużyna Czapli znów w akcji. Będzie się działo 😊

Co tu dużo pisać. Kśiążka najlepsza, jak wszystkie pozostałe.

Nowe wyzwania przed Drużyną, ale największe przed ich dowódcą. Nie ma zadań zbyt trudnych, jak mawia Thorn. Tym razem dojrzali już wojownicy i marynarze mają przed sobą egzaminy, do których zostali przygotowani przez wszystkie swoje dotychczasowe przygody. Koniec zwykle bywa również początkiem nowego, to nauka, którą muszą sobie przyswoić.

Dyskusje

• 2020