Summoner: Początek

Okładka książki Summoner: Początek
Taran Matharu Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zaklinacz (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Sztampowe, ale spoko.

Sztampowe, ale spoko.

Książka raczej dla młodszych czytelników, ale całkiem przyjemna

Książka raczej dla młodszych czytelników, ale całkiem przyjemna

Genialna książka. Czyta się bardzo przyjemnie. Zakończenie WOW! Nie spodziewał bym się nigdy takiego obrotu spraw. Gorąco polecam!

To jest świetna książka.
O ile dawno nie czytałem młodzieżowego fantasy, bo zdecydowanie wolę mroczniejsze klimaty, brutalniejsze i brakuje mi swojskich, polskich k i ch rzucanych między wierszami, o tyle książkę zjadłem jeżdżąc do pracy i zasypiając - początkowo. Później musiałem ją skończyć, bo chciałem wiedzieć co jest dalej.
Nie była to lektura idealna, ale bardzo mi się podobała, istniał pewien balans - rzadko zdarzyło mi się skomentować w myślach "no tak, super, możemy już iść dalej?".
Powieść zdecydowanie inspiruje wyobraźnię, oczywiście podpina się troszkę pod sztamp fantasy, ale ma też parę swoich ciekawostek, jednocześnie nie nudzi (przynajmniej moim zdaniem), bo autor wie jak napiąć i rozpiąć akcję, gdy jest to potrzebne.
Przyzwyczajony do wielostronnicowych, długich książek naturalnie trochę zabolało mnie skupienie się na głównym wątku, zamiast kawałka zabawy światem, z którego później możnaby stworzyć pole do popisu dla graczy RPG, natomiast i tak jest to relatywnie dobre, a przez swą prostotę łatwe do stworzenia nawiązań i wykorzystania w jakiejkolwiek fabule.

Moja ocena to 8/10 i serdecznie polecam.

To jest świetna książka.
Nie była to lektura idealna, ale bardzo mi...

Znalazłam "Zaklinacza" krótko po przeczytaniu serii "Zwiadowcy", myślałam wtedy, że nigdy nie pokocham bardziej żadnej z książek (w sumie tak się stało), ale "Zaklinacz" pokazał mi, że istnieją jeszcze książki na miarę "Zwiadowców". Nieustannie przygody trójki przyjaciół i ich podopiecznych, bitwy z orkami, spiski i intrygi - to budziło we mnie dreszczyk emocji i sprawiało, że chciałam czytać więcej i więcej. W tej książce możemy znaleźć nie tylko bitwy, intrygi oraz dyskryminacja, ale też niezwykła przyjaźń i wierność tej przyjaźni... Jak to mówią " prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie"

Ciekawa pozycja wśród wielu cykli młodzieżowej fantastyki. Polecam szczególnie wszystkim, którzy mają dość romansów, wampirów i wilkołaków.
Akcja rozgrywa się w świecie opanowanym przez wojnę między ludźmi, elfami, krasnoludami i orkami. Trochę walki, sporo intryg i ciekawy system magiczny oparty na współpracy z demonami - magicznymi stworzeniami z innego wymiaru. Główne postacie są sympatyczne i nie pozbawione wad. Akcja rozwija się powoli, ale z każdym rozdziałem i tomem nabiera tempa.

"Początek" to pierwszy tom serii Summoner.
Jest przyjemna i szybko się ją czyta.
Opowiada ciekawą i wciągającą historię. Przedstawiony świat jest pełen magii i fascynujących stworzeń.
Bardzo polecam!

"Początek" to pierwszy tom serii Summoner.
Jest przyjemna i szybko się ją czyta.
Bardzo polecam!

"Początek" to pierwszy tom serii fantastycznej Summoner. Książka opowiada o przygodach Fletchera. Fletcher wchodzi w posiadanie pewnej księgi zaklinacza. Przywołuje demona, wpada w kłopoty zaraz po tym. W ich wyniku ratuje go nieznany człowiek z innym demonem, po czym zostaje jego promotorem do Akademii Vocanów - szkoły, w której uczą sztuki zaklinania osoby z darem. W akademii poznaje nowych przyjaciół jak i wrogów, a nauka tam sprawia mu problemy.
Bardzo fajna książka, przypomina klimatem połączenie Harry'ego Pottera i Zwiadowców.
Czytanie jej było samą przyjemnością. Nie brakowało w niej przygód oraz magii.
8/10

Muszę przyznać że bardzo mi się książka podobała , choć podeszłam sceptycznie do niej .
Przyjemnie i szybko się czytało. Polecam z czystym sumieniem. Na pewno kupię druga część.

Lektura jest lekka, łatwo się czyta; zawiera losy młodego uciekiniera chłopaka, który okazuje się być zaklinaczem.
Trafia do akademii, gdzie szkolą się jemu podobni.
Zawiera przyjaźnie pełne lojalności oraz doznaje zdrady i niesprawiedliwości.
Mamy tu elfy, krasnoludy i różnego rodzaju demony.
Książka jest ciekawa, postacie zdobywają sympatie.
Zdecydowanie młodzieżowa, ale to dopiero 1 tom.

Trafia do akademii, gdzie szkolą się jemu podobni.
Zawiera przyjaźnie pełne lojalności oraz doznaje zdrady i niesprawiedliwości.
Mamy tu elfy, krasnoludy i różnego rodzaju demony.
Książka jest ciekawa, postacie zdobywają sympatie.
Zdecydowanie młodzieżowa, ale...