Wieża Nerona

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Apollo i Boskie Próby (tom 5) literatura młodzieżowa
The Tower of Nero
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
mitologia Neron literatura młodzieżowa mitologia grecka mitologia rzymska Rzym herosi misja wyrocznia
The Tower of Nero
Apollo i Boskie Próby (tom 5)
literatura młodzieżowa
Agnieszka Fulińska

„Wieża Nerona” to już piąty i finałowy tom przygód greckiego Boga Apollina odbywającego karę na ziemi w postaci niezdarnego nastolatka Lestera, wypełniającego powierzoną mu misję - przywrócenie dawno zapomnianych wyroczni. Przed nim ostatnie, najtrudniejsze zadanie. Czy mu się powiedzie i wróci z powrotem na Olimp? Czy zdoła pokonać swoich największych wrogów, którzy są...

To już jest koniec, nie ma już nic... jesteśmy wolni, możemy iść..
Czy ktoś mi powie, jak dalej żyć? Po tylu wspólnych latach, przygodach, radościach i smutkach? Wiem, że kiedyś ta przygoda z herosami musiała się zakończyć, ale człowiek nigdy nie jest gotów rozstać się ze swoimi wieloletnimi towarzyszami..

Wujek Rick, jak zwykle nie zawiódł. Było sporo żartów, radości i...

Na półkach: , , , ,

Oto finał historii o bogach greckich w Riordanowskim wydaniu.

Książka była super. Mimo, że wcześniejsze części Apolla były trochę słabsze, tak zakończenie było super. Nawiązania do sytuacji z wcześniejszych serii, postać Luguselwy i żarty w stylu wujka Ricka złożyły się na świetną historię. Wzbudzała ona u mnie wiele emocji i tak wciągnęła, że musiałam dzisiaj skończyć....

Jak zwykle się nie zawiodłam. Wspaniała fabuła okraszona genialnymi tekstami bohaterów. A w dodatku nawiązania do innych serii autora. Po prostu majstersztyk. Aż szkoda, że to już koniec.

Szkoda tylko że to już koniec tej serii. Będę tęsknić Lester!

• Do kupienia
  • Chcę w prezencie