Kaldera

Okładka książki Kaldera
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Drużyna (tom 7) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Drużyna (tom 7)
The Caldera
Jaguar
2017-11-30
2017-11-30
Stanisław Kroszczyński

Uwielbiam to!

Naprawdę wciągająca książka. Serdecznie polecam!

Pod względem fabularnym była to jedna z najlepszych części w cyklu. Uwagę jednak przykuwa tłumaczenie - zupełnie niedopasowane do wcześniejszych książek. Atlatl Lydii zmienia się nagle w miotacz, drużyna zmienia się w bractwo, Erak momentami bywa Erakiem, żeby za chwilę stać się Erykiem. Wielokrotnie Thorn zmienia się w Horna.
Zmiana nazewnictwa mocno wybija z rytmu oraz...

Spoko książka z cyklu

W Hallasholm Stig przygotowuje się do wielkiego turnieju, w którym zostanie wyłoniony najwaleczniejszy spośród wojowników Skandii. Późną nocą rozlega , się stukanie do jego drzwi, ktoś kogo Stig nie spodziewał się już nigdy zobaczyć – przybywa z prośbą o pomoc. Z prośbą, której Czaplom nie godzi się odrzucić, bo chodzi o misję ratunkową
Daleko, leży miasto i cesarstwo...

To już siódma odsłona przygód Drużyny autorstwa Johna Flanagana. Ta część jest jedną z lepszych, autor trzyma poziom i lubianą przez nas wartką akcję. Wprawdzie fabuła jest dość przewidywalna, szczególnie na początku, ale końcówka naprawdę trzyma nas w napięciu i przeżywamy przygodę razem z Halem i innymi. Tym razem wybierzemy się na nieznane Drużynie Czapli wody, a...

Najlepsza seria jaką czytałam. Podczas czytania niemalże czujemy emocje bohaterów, a fabuła po prostu świetna. Świat wykreowany przez autora to cudowna rzecz.

Nie wińcie ich za grzechy ojców. Okazuje się, że dzięki przynależności do Bractwa Czapli, można nie tylko być kimś wyjątkowym, lecz również wymazać piętno kładące się cieniem na przeszłości Stiga, związane z postępkiem jego ojca. Znowu bogowie sprzyjają Drużynie.

Tłumacz się zmienił.jak ją przeczytałem,uznałem ją za najgorszą z serii,no bo przecież autor dopowiedział nam coś,sugerowanego w poprzednich tomach,a nie wymyślił jakiejś nowej historii.

• 2018
  • John Flanagan