Kaldera

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Drużyna (tom 7) fantastyka, fantasy, science fiction
The Caldera
Stanisław Kroszczyński
Jaguar
The Caldera
Drużyna (tom 7)
fantastyka, fantasy, science fiction
Stanisław Kroszczyński

W Hallasholm Stig przygotowuje się do wielkiego turnieju, w którym zostanie wyłoniony najwaleczniejszy spośród wojowników Skandii. Późną nocą rozlega , się stukanie do jego drzwi, ktoś kogo Stig nie spodziewał się już nigdy zobaczyć – przybywa z prośbą o pomoc. Z prośbą, której Czaplom nie godzi się odrzucić, bo chodzi o misję ratunkową
Daleko, leży miasto i cesarstwo...

To już siódma odsłona przygód Drużyny autorstwa Johna Flanagana. Ta część jest jedną z lepszych, autor trzyma poziom i lubianą przez nas wartką akcję. Wprawdzie fabuła jest dość przewidywalna, szczególnie na początku, ale końcówka naprawdę trzyma nas w napięciu i przeżywamy przygodę razem z Halem i innymi. Tym razem wybierzemy się na nieznane Drużynie Czapli wody, a...

Najlepsza seria jaką czytałam. Podczas czytania niemalże czujemy emocje bohaterów, a fabuła po prostu świetna. Świat wykreowany przez autora to cudowna rzecz.

Nie wińcie ich za grzechy ojców. Okazuje się, że dzięki przynależności do Bractwa Czapli, można nie tylko być kimś wyjątkowym, lecz również wymazać piętno kładące się cieniem na przeszłości Stiga, związane z postępkiem jego ojca. Znowu bogowie sprzyjają Drużynie.

Tłumacz się zmienił.jak ją przeczytałem,uznałem ją za najgorszą z serii,no bo przecież autor dopowiedział nam coś,sugerowanego w poprzednich tomach,a nie wymyślił jakiejś nowej historii.

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

Wyczekiwana długo, trzyma najwyższy poziom, wciąga i rozbawia.

Ponownie zamknięta historia więc już za to wielki plus i powód do polecenia książki :)
Drugi WIELKI plaus - pierwszy raz w twórczości tego autora pojawiła się postać, która nie jest czarno-biała XD
Mamy w końcu kogoś, kto jest pozytywną postacią, ale jednak obciążoną bardzo poważnymi wadami. Nasze odczucia wahają się pomiędzy sympatią i niechęcią do nowego...

Dla mnie jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy tom tej serii, choć przewidywalność akcji w każdym kolejnym tomie wydaje się być coraz oczywistsza. Byłem pewny, kto (co) załatwi piracki okręt od momentu dowiedzenia się, czym jest bazowa siedziba pirata.
Ale mi to nie przeszkadza. Książka jest niezłym czytadłem przygodowym z lekkim przymrużeniem oka, bo cała seria taka...

Dyskusje

• 2018