Martwy sezon

Okładka książki Martwy sezon Aneta Jadowska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Martwy sezon
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Garstka z Ustki (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Garstka z Ustki (tom 2)
Sine Qua Non
2019-10-30
2019-10-30
kryminał literatura polska niebezpieczeństwo śledztwo tajemnica wyścig z czasem zabójstwo

Okładka książki Cztery żywioły magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery żywioły... Aneta Jadowska, Mar...
SQN Charytatyw... Andrzej Betkiewicz,...

Świetna powieść obyczajowa, przepleciona wątkami kryminalnymi. Chwilami lekka i zabawna, w większości poruszająca poważne zagadnienia przemocy domowej, przesycona smutkiem. Wiodącą postacią jest Tamara, nie będąca Garstką, ale w pełni zasługująca na to miano.
W tle pozostaje pewna niewyjaśniona tajemnica, więc szybko sięgam po kolejny tom o Garstkach z Ustki.

Sympatyczna powiastka obyczajowa w lekki sposób poruszająca tematy trudne i bolesne jak przemoc domowa, niska pozycja społeczna i rodzinna kobiet, bezsilność ludzka wobec własnego losu. Trochę komedia, trochę romans, w najmniejszym stopniu kryminał.

Moja pierwsza książka tej autorki była tajemnica domu uklejow, I nie sądziłam że wciągną mnie historie tej autorki , nigdy nie było mi podrodze z kryminałami ale kurcze muszę to przyznać, kryminały tej autorki są rewelacyjne i pewnie jeszcze po parę sięgnę

2091

W małych miasteczkach po sezonie nic się nie dzieje??
Oczywiście że się dzieje!!I to bardzo dużo.Co prawda w pensjonacie Wielka Niedźwiedzica ruch niewielki,ale za to goście są niezwykle ekscentryczni.Są wśród nich poszukiwacze duchów z psem Hultajem,oraz pewne małżeństwo.Do tego w pensjonacie zatrzymuje się ciotka Magdy Tamara,która uległa wypadkowi.
Gdy tajemniczo znika jeden z gości w Magdzie znowu uruchamia się instynkt detektywa.
Warto na chwilę przenieść się do jesiennej Ustki nawet w kwietniu,szczególnie że pogoda dziś wybitnie jesienna!!

W małych miasteczkach po sezonie nic się nie dzieje??
Gdy tajemniczo znika...

Równie wciągająca jak tom pierwszy. Liczę, że trzeci nie będzie rozczarowaniem :)

Bawi, uczy, dodaje otuchy. Uwielbiam książki z czarnym humorem.

Bawi, uczy, dodaje otuchy. Uwielbiam książki z czarnym humorem.

Bardzo lubię książki przy których można się pośmiać. I ta lektura mnie nie zawiodła. Lekka relaksująca lektura.

Jeśli lubicie komedie kryminale lub historie stylizowane na świat książek Agathy Christie, to koniecznie przeczytajcie tę trylogię. Każda z nich jest inna i każda opiera się na innym gatunku, a jednocześnie tworzą spójną całość. Ciekawostka: książki można czytać w dowolnej kolejności.

Tom 1
“Trup na plaży i inne sekrety rodzinne”
Magda Garstka przyjeżdża do Ustki w odwiedziny do swojej babci, która od lat prowadzi tam pensjonat o nazwie Wielka Niedźwiedzica. Dziewczyna zatrudnia się w kawiarni, a w wolnych chwilach pomaga seniorce w prowadzeniu biznesu. Podczas spaceru po plaży, Magda znajduje zwłoki. Trochę we współpracy z wujkiem policjantem, a trochę na własną rękę — postanawia odkryć prawdę i poznać tożsamość denata. Zwłaszcza że ślady prowadzą do pensjonatu babci Marii…

⭐Tej części najbliżej jest do komedii kryminalnej.

Tom 2
“Martwy sezon”
Wielka Niedźwiedzica ma niemałe problemy finansowe. Co więcej, ciotka Magdy, Tamara Garstka, miała wypadek, a przy tym na jaw wychodzi romans z Cezarym, jej dawną miłością. To wszystko zebrane w jednym miejscu i o jednym czasie, nie wróży niczego dobrego. W pensjonacie zjawiają się też nietypowi goście. Niedługo po tym pojawiają się też pierwsze
zwłoki i sekrety, które trzeba rozwiązać.

⭐To historia obyczajowa, z wątkiem kryminalnym i romansem.

Tom 3
“Denat wieczorową porą”
Bohaterką tego tomu jest seniorka rodziny Garstków, Maria. Co mamy w tej części? Anonimowe zaproszenie na Bal Tajemnic, śnieżycę, stary dom, szaloną przyjaciółkę — Anielę, niejednego trupa i tajemnice, które w końcu muszą ujrzeć światło dzienne.

⭐Ta część najbardziej przypomina książki Agathy Christie. A dzięki wątkowi z zamkniętym pokojem jest najbardziej hermetyczna.

Bohaterkami tych książek są trzy kobiety, a każda z nich jest na innym etapie życia. Magda — dziewczyna, która niedawno skończyła studia. Tamara — dojrzała kobieta, która wdaje się w relację z dawną miłością i Maria — seniorka i właścicielka pensjonatu, która skrywa niejedną tajemnicę.

Ta seria to złoto. Każda z książek opowiada zupełnie inną historię, opierając się na różnych gatunkach literackich. Okładki mogą nieco mylić i świadczyć o tym, że wszystkie części to przezabawne komedie kryminalne. Owszem, humor autorki obecny jest w każdym z tomów, jednak nie on jest tu czynnikiem, który determinuje całą serię.

“Garstki z Ustki” czyta się bardzo dobrze. Mamy tu do czynienia z wyrazistymi postaciami, błyskotliwymi dialogami i dobrze skonstruowanymi fabułami. A do tego klimat nadmorskiej miejscowości, jest taką kropką nad i całej serii. Jeśli nie przepadasz za drastycznymi kryminałami, wolisz, kiedy akcja jest “bezpieczna”, uwielbiasz hermetyność i małomiasteczkowość w literaturze, to te książki będą dobrym wyborem.

Tom 1
“Trup na plaży i inne sekrety rodzinne”
Magda Garstka przyjeżdża do Ustki w...

Nie ma to jak dzień z Jadowska i Garstkami

Nie ma to jak dzień z Jadowska i Garstkami

Druga część Garstki z Ustki to zdecydowanie książka obyczajowa z kryminałem w tle. W tej część jest jeszcze więcej emocji układających się w mega wachlarz od totalnej radości po totalne przygnębienie.
Bardzo ujmujące są relacje rodzinne oraz tajemnice odkrywane krok po kroku.
Nie zabrakło również bardzo interesujących postaci drugoplanowych dodających kolorytu całej historii.
Moje serce skradła oczywiście główna bohaterka która po raz kolejny stawiła czoło problemom i pokazała dużą dozę zaradności i waleczności stając na przekór trudom dnia codziennego.
Samą książkę czyta się bardzo szybko gdyż jest ona światem pełnym emocji i uczuć z którymi stykamy się na co dzień które to jak znaki drogowe informują nas o tym co ważne w naszym życiu pokazując jednocześnie że nie wszystko musi się kończyć happy endema a i tak świat będzie kręcił się dalej.

Bardzo ujmujące są relacje rodzinne oraz tajemnice odkrywane krok po kroku.

• Audiobooki

Video