Dom tajemnic

Alek Rogoziński Wydawnictwo: Purple Book kryminał, sensacja, thriller
Purple Book
2022-06-22
2019-09-18

Sam pomysł na książkę - świetny ale realizacja pozostawia wiele do życzenia. Kiepska komedia niestety.

Nie wiem, czy wolno mi oceniać tę książkę, bo "ono nie dało rady przeczytać do końca". Książka jest koszmarnie napisana. Wszystkie osoby dramatu silą się na dowcipy, z nędznym skutkiem. A jeśli nawet narrator opowiada dyrdymały, to znak, że zbliżamy się do dna. Miała być lekka komedia kryminalna, a wyszło, jak wyszło. Groteska

Szczerze i bez słodzenia : ksiązka świetna dla fanów kiczu, pustactwa i jadu kiełbasianego. Znajdą się pseudo Szpak, puste i durne babeczki, banda tępych i pracujących zupełnie nie jak policjanci policjantów, oraz odpowiednik Caroline Derpienski. Mamy też ukraińskiego taksiarza,który dziane babeczki z konkretnym bagażem wiezie niemal za darmo (za zwrot kosztów paliwa) wiele kilometrów - jakież to życiowe. Brakuje tylko sióstr Godlewskich i można ten tomik spalić na stosie. Gdyby była to książka debiutującego autora, oceniła bym ją łagodniej. Jednak ta pozycja i autor nie zagoszczą na moich regałach, ponadto najnudniejsza książka jaką porzuciłam w połowie, wydaje mi się przy tej o niebo ciekawsza i z rozkoszą ją dokończę. Tutaj mam wrażenie jakby została napisana przez nastolatka wysyłającego swoją napisaną na odczep się pracę na konkurs literacki. Ani śmieszna, ani z dreszczykiem. Po prostu nudna i obrzydliwa. Nie polecam.

Książkę oceniam a 3,8. Jest jak na razie najgorzej odebrana pozycja z twórczości autora.

Chyba nie mój gatunek. Lubię typowe kryminały a nie lekkie komedie kryminalne. Choć trochę można się ubawic.

rogram z udziałem gwiazd o tematyce jakiej jeszcze nie było? Czy można coś takiego jeszcze wymyślić. Okazuje się, że tak. Celebryci, wśród których dzięki nierozgarniętej Iwce znajdują się też Mario i Dominika prowadzący agencję eventową, będącą na skraju bankructwa, a także Klaudia Hutniak - znana z histerii, alergii i wypowiadania się o sobie w trzeciej osobie, córka dyrektora stacji, autor, piłkarz itp. zostają zamknięciu w domu, który jest labiryntem. Dzielą się na dwa obozy, a każdy z uczestników ma równocześnie w scenariuszu wyznaczoną rolę, którą w odpowiednim momencie trzeba odegrać.
Kiedy wszyscy są już w środku, anonim stawia warunek, że chce otrzymać 12 milionów, po jednym za życie każdego z uczestników, a zadaniem zdobycia kasy obarcza nie kogo innego jak Krzysztofa Darskiego, którego nazywa Bomerkiem. Gdy komisarz próbuje zyskać trochę czasu, stawka wzrasta i ginie pierwsza osoba. Wywołuje to wśród uczestników totalny popłoch. I mimo, że akcja w domu pędzi szybko, najzabawniejszą postacią według mnie jest Stefanią - mama Miśki.
Ile osób uśmierci autor w groteskowy sposób tym razem? Nie powiem, ale gwarantuję, że nie zauważycie nawet kiedy dobrniecie do ostatniej strony. Wiadomo, że nic nie dzieje się bez przyczyny i każdy ma jakieś tajemnice, które stają się ogniwem zapalnym dla szaleńców, czy chcących się szybko wzbogacić ludzi.

Przyznam, że na początku mi się ją bardzo dobrze i płynnie czytało, ale mniej więcej w połowie ksiązki czar prysnął. Za dużo wątków i postaci pobocznych, że aż idzie się pogubić w nazwiskach.
Ale ogólnie zamysł fabuły bardzo ciekawy, więc jeśli ma ktoś dobrą pamięć do nazwisk i wydarzeń to myśle, że przypadnie ta książka do gustu.

Zabawa i przewrotna historia o ludziach pragnących pięciu kolejnych minut sławy. Satyra na celebrytów plus zagadka kryminalna.

Polecam 🥰

Polecam 🥰