Gniew króla smoków

Nominacja w plebiscycie 2019
Brandon Mull Wydawnictwo: Wilga Cykl: Smocza straż (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Wrath of the Dragon King
Data 1. wydania:
2018-10-23
Rafał Lisowski
Wilga
baśń literatura amerykańska magia młodzież niebezpieczeństwo poszukiwanie powieść dla dzieci powieść fantastyczna przyjaźń smok (114) walka dobra ze złem wróżka zaczarowana kraina
Wrath of the Dragon King
Smocza straż (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Rafał Lisowski
Inne

Dla mnie rewelacja. Tylko Brandon Mull potrafi wymyśleć tylu bohaterów w jednej powieści po czym dać im taki wyrazisty charakter że mimo tylu przeczytanych stron czytelnik wie kto jest kim.

Po przeczytaniu pierwszej części "Smoczej Straży" nie mogłam się doczekać sięgnięcia po drugą, dlatego byłam bardzo zadowolona, kiedy znalazłam ją w prezencie urodzinowym. Jednak ta część jest moim zdaniem słabsza od wcześniejszej.
Moim głównym zarzutem jest to, że czytając ją, czułam się trochę, jakbym czytała opis jakieś gry, co niestety utrzymuje się do końca.
Dużym...

Średnia, miałam wrażenie, że wręcz pisana na siłę. Nie to co Baśniobór.

bardzo fajna lecz główna część ,,baśniobór'' była lepsza

Smutne. Baśniobór był ge-nial-ny, a tu? Niespójności, sztuczność. Ale sama gra (takie wydarzenie pod koniec książki) ciekawa. Przed przeczytaniem Baśnioboru - nie polecam. Po - można, ale na własną odpowiedzialność.

Cóż to była za lektura! Wciągająca i zdecydowanie fenomenalna. Kolejny już raz utwierdzam się w przekonaniu, że fantastyka Brandona Mulla jest jedną z najlepszych, jakie można dostać. Kompletnie nie przeszkadza temu fakt, że docelowo jest ona przeznaczona dla młodszych czytelników, ponieważ ukazane w niej wydarzenia zadziałają na wyobrażnie także starszym.

Tym razem...

Drugi tom Smoczej Straży jest bezpośrednią kontynuacją pierwszego i opisuje dalsze losy Setha i Kendry jako opiekunów Gadziej Opoki oraz ich przyjaciół. Fabuła tego tomu podobała mi się bardziej niż poprzedniego, dzieje się tu jeszcze więcej, a autor odkrywa przed czytelnikami kolejne niezwykłe miejsca smoczego azylu. Mimo zdobycia berła, smoki wciąż stanowią duże...

to już druga część kontynuacji Baśnioboru Brandona Mulla. serdecznie polecam! ; )

Gdzieś w magicznym świecie, niedostępnym dla śmiertelników, toczy się batalia o losy całego świata. Dwoje młodych ludzi zrobi wszystko by powstrzymać armię smoków i ocalić ludzkość przed zagładą. Dotychczas na swojej drodze musieli pokonać mnóstwo przeszkód, ale najtrudniejsze dopiero przed nimi. Muszą przygotować się na „Gniew króla smoków”.

„Gniew króla smoków”, to drugi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna kontynuacja!