Adeptka

Okładka książki Adeptka Rachel E. Carter
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Adeptka
Rachel E. Carter Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Czarny Mag (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Emilia Skowrońska
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Nie tylko początki bywają trudne...

Link do recenzji

376 11 27

Drugi tom serii "Czarny Mag" pozytywnie mnie zaskoczył. Po pierwszym, niezbyt udanym tomie podeszłam z rezerwą do czytania kolejnego tomu. Okazało się to dobrym podejściem, ponieważ nie miałam wielkich nadziei odnośnie tego, jak chciałabym żeby wyglądał drugi tom, a jednocześnie byłam zdziwiona tym, jak bardzo ta książka różni się od pierwszej.

W drugim tomie czas płynie...

Po długiej przerwie od przeczytania tomu pierwszego powróciłem do serii "Czarny mag" trochę bez przekonania. Pamiętałem, że klimat szkoły magii nie szczególnie przypadł mi do gustu. Jednak ten tom okazał się nieco lepszy od poprzedniego. Mniej tu samej nauki, a więcej ciekawych przygód.

Ogólnie książka jest całkiem dobra i z pewnością sięgnę po kolejne tomy.

Na półkach: , , , ,

Ryiah jest teraz na praktykach, jednak nie jest wiele lepiej niż na próbnym roku. Treningi nadal ciężkie, stale musi udowadniać swoją wartość. Jej nauczyciel faworyzuje księcia, a ją dyskryminuje nie tylko ze względu na pochodzenie, ale także na płeć. Sprawy nie ułatwia relacja z Darrenem, który raz jest bezwzględnym rywalem, a raz przyjacielem. Czasem zdaje się ją uwodzić,...

Druga część ciekawa i ekspersowa! Dużo się dzieje.

Chyba na takie historie jestem już za stara. Motyw 'frenemies' grany jest od lat, ale do diabła, cała ta historia była tak infantylna, że miałam ochotę strzelić Ry w pysk. Poza tym nie podobało mi się upchnięcie 4 lat w jednej książce. Akcja pierwszego tomu miała miejsce przez jeden rok i to mi się jakoś tak rozjeżdżało.

Nie wiem skąd te wszystkie zachwyty nad tą książką. Tak. Wiem. O gustach się nie dyskutuje ale przecież to jest harlequin z elementami magii. Pierwszy tom jeszcze był dobry ale już zanosiło się na to co eklodowało w tomie 2. Niestety schemat jakich wiele (mówię o romansie). Odnośnie magii jestem trochę zawiedziony..nie podejmę się już tomu 3... według mnie książką poniżej...

Świetna kontynuacja przygód Ryiah i jej towarzyszy. Akcja goni akcję, coraz więcej dzieje się w magicznym świecie, a złamane serca bohaterów bywają rozdeptywane bądź sklejane.

Drugi tom , jest już bardziej poświęcony miłosnym rozterkom Ryiah,, jej wątpliwościami i rozważaniami, trochę irytuje, ale szczerze, to przecież książka młodzieżowa i tak to jest w tym wieku.
Dużo się dzieje, duże przeskoki w czasie, ogólniki, parę akcji jest, owszem.
Ale zakończenie mnie zaskoczyło, tak jak bohaterkę, zbyt gładko to księciu poszło, a mi przeszedł entuzjazm.

Na półkach: , , , ,

Instagram: @ksiazkowe_opowiesci

Po końcówce pierwszego tomu, byłam roztrzęsiona, podekscytowana i w sumie, tak zszokowana, że od razu, bez zastanowienia sięgnęłam po tom drugi.

W tym przypadku, w jednym tomie opisane zostały nam kolejne cztery lata życia Ry i jej przyjaciół w Akademii.

I o Matko! Co tu się dzieje?!

W życiu nie spodziewałam się, że książki z tej serii...

Biorąc w dłonie drugi tomik Czarnego Maga "Adeptka", miałam pewne obawy.Spowodowane były głównie opiniami znajomych, które wypadały naprawdę nienajlepiej.Musiałam się jednak przekonać sama...tym bardziej, ze pierwsza czesc przypadła mi do gustu.I wiecie co? Warto było, ponieważ wraz z kolejnymi stronami, niepokój ten został prawie w całości rozwiany.
W drugiej części Ryiah...

1 369
  • 2020