Jeszcze się kiedyś spotkamy

Okładka książki Jeszcze się kiedyś spotkamy Magdalena Witkiewicz Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Jeszcze się kiedyś spotkamy
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Filia
2019-05-15
2019-05-15
II wojna światowa kryzys małżeński literatura polska miłość poszukiwanie prawdy powieść obyczajowa relacje rodzinne rodzina uczucie wspomnienia
Inne

Oficjalne recenzje i

Miłość to największy rollercoaster na świecie

Link do recenzji

5734 638 406

Ciekawa historia z morałem. Nie czekajmy na życie, lecz żyjmy. Pełna ciepła i wzruszających momentów chwila w czasach współczesnych oraz wojennych. Piękna historia, a przy tym nawet nieco zabawna. Polecam jako wzruszająca pozycja.

Dziękuję za tę książkę. Wzruszyłam się i polecam. Zostawia ślad.

Świetna, wciągająca. Jak już zaczniesz, to nie jesteś w stanie się od niej oderwać. Przeczytana jednym tchem (no, prawie ;) ). Polecam z całego serca :)

Na początku ciekawa, ale potem zaczęła mi się szybko nudzić, nieciekwe opisy, dużo rozmyślań głównej bohaterki z których nic nie wynika

Bardzo mi się podobała jak chyba wszystkie książki Magdaleny Witkiewicz. Z pewnością wzruszająca, płakałam jak dziecko. Polecam

Wczoraj skończyłam czytać #jeszczesiękiedyśspotkamy Historia ta inspirowana jest historią rodzinną Pani Magdaleny Witkiewicz . Opowiada o miłości w trudnych czasach wojny, o nadziei na lepsze jutro i czekaniu aż wszystko się ułoży i wszyscy będą szczęśliwi. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że opowieść dotyczy jednej rodziny i wydarzeń życiowych następnych...

Brak mi słów, żeby opisać moje odczucia po tej książce.
Jakie to było piękne!

Przede wszystkim uderzająca jest refleksja, jak bardzo w dzisiejszym świecie wojenna rzeczywistość wydaje nam się nieprawdopodobna. A jednak ludzie musieli sobie radzić, mimo strachu i stanu ciągłego zagrożenia. Dużo się mówi o ówczesnych odważnych, patriotycznych postawach tych, którzy...

Piękna, poruszająca książka!

"Staram się nie myśleć, "co by było gdyby", bo to niczego nie zmieni. Lepiej przeznaczyć czas na robienie dobrych rzeczy, niż na rozpamiętywanie i rozliczanie tych złych. lepiej planować przyszłość, niż zastanawiać się, jak mogłaby wyglądać teraźniejszość, gdyby ktoś kiedyś podjął inne decyzje."

7+ nawet.
Ta książka jest zdecydowanie kilka poziomów wyżej od pozostałych pozycji tej autorki, które miałam okazje przeczytać. II wojna światowa, znajome dla mnie okolice w tle, motyw czekania i przekaz transgeneracyjny to wszystko sprawiło, że ta historia trafiła prosto do mojego serca i na pewno na długo pozostanie mi bliska.

Bardzo szybko się czyta. Niestety nie wczułam się w losy bohaterów, choć historie wojenne bardzo mnie poruszają. Plus za przekazanie kawałka historii.

2 909
    1 630