rozwiń zwiń

Szept syberyjskiego wiatru

Okładka książki Szept syberyjskiego wiatru
Dorota Gąsiorowska Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Między słowami
Znak Literanova
2019-04-03
2019-04-03
literatura polska

Książka naprawdę bardzo dobra. Emocjonująca i wciągająca. Dodatkowym plusem jest ukryta historia, która powoli wychodzi na światło dzienne. Polecam!!!

Książka momentami nudzi, aczkolwiek zachęca do dalszego czytania z ciekawości co będzie dalej! Końcówka najciekawsza i odpowiada na wszystkie pytania zadane w trakcie czytania.

Kalina od dzieciństwa wiedzie życie na walizkach. Urodzona w Polsce, przeprowadza się do ciotki do Szwecji po śmierci rodziców. Nagle los daje jej szanse na powrót do Polski i poznanie swojej babki. Co w tym wszystkim robi Syberia, Bajkał pomoże odpowiedzieć Sergiusz prezes firmy z porcelaną.
lubię czytać książki Doroty Gąsiorowskiej.

lubię czytać książki Doroty Gąsiorowskiej.

Książka polecana przez koleżankę mnie niestety zawiodła. Przydługie opisy i ciągnąca się fabuła sprawiły, że przeczytałam powieść do końca ale bez przyjemności.

Czyta się bardzo przyjemnie. Momentami książka przewidywalna ale i tak nie straciła swojego uroku. Ciekawa historia i przesłanie by słuchać serca...

Na podstawie tej książki śmiało mógłby powstać scenariusz dla ,,Ukrytej prawdy" bądź ,,Trudnych spraw". Historia nieporadnej kobiety i kolesia z zaburzeniami osobowości. Tak, wszystko kończy się happy endem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie no jak dla mnie męczarnia. Książka się dłuży w nieskończoność... i nic się w niej nie dzieje .. Dosłownie nic !!!!

Miło spędzony czas. Akcja dzieje się w Tropiu i na Syberii. Kalina i Sergiusz

Miło spędzony czas. Akcja dzieje się w Tropiu i na Syberii. Kalina i Sergiusz

W moim odczuciu na pograniczu z tradycyjnym Harlequinem. Przeczytałam, bo nie lubię zostawiać książek zaczętych i nieprzeczytanych. Doszłam do 200 stron i czekałam na rozwój akcji. I nic. Związek między Kaliną a Sergiuszem dla mnie sztucznie podtrzymywany. Ludzie się albo chcą pocałować albo nie. W dorosłym życiu jasno określają swoje uczucia. Miałam jakieś 10 lat kiedy kolega mnie pocałował bez mojej zgody. Z zaskoczenia. I dlatego nie strzeliłam go w papę! Później zawsze o tym decydowałam albo :))) pozwalałam decydować.
I w ogóle nie rozumiem... Polacy wyjeżdżają do Anglii, żeby zarobić, a tu na wyspach Polki zostają oszukane i mają zobowiązania finansowe, które jedna z nich usiłuje zreperować w Polsce. Mało to dla mnie logiczne...
Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy. Zwykle w człowieku tkwi chęć wyjaśnienia tajemnicy. Ludzie gnębią się nie wiedzą. Tymczasem Kalina dowiaduje się o tajemnicach krążących wokół niej i zamiast zażądać wyjaśnień prawie ucieka do Anglii. Rozumiem, że pewnie autorce chodziło o zbudowanie napięcia, ale ja tego nie ogarniam. Ja jestem zwolenniczką rozmów, wyjaśniania sprawy, choćby bolało. A ucieczka? No słabe to było...
Jednak może już przestanę się czepiać...