Dworek w Miłosnej

Okładka książki Dworek w Miłosnej Agnieszka Olejnik
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dworek w Miłosnej
Agnieszka Olejnik Wydawnictwo: Filia Cykl: Dworek w Miłosnej (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dworek w Miłosnej (tom 1)
Filia
2019-04-03
2019-04-03
dworek literatura polska miłość odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa spadek uczucie

Pierwszy tom bardzo mnie wciągnął ,zaczynam drugi czy będzie równie dobry

Pierwszy tom bardzo mnie wciągnął ,zaczynam drugi czy będzie równie dobry

Czy pęknięte serca można posklejać? Czy rodzina może się odbudować, inna lecz równie piękna. Mądra, dobra opowieść.

Książka dobra, ale chyba nie tego się spodziewałam. W rzeczywistości odbieram ją jako dramat każdej z postaci. Dramat Pana Antoniego po utracie Pani Bogny, niespełnionej swojej miłości. Dramat Ady, kobiety, która całe życie szła samotnie. Dramat Igora i Moniki, którzy musieli się uporać z ogromną stratą, i dramat Radka, któremu zgotowano taki los. Oczywiście, jest to książka pełna emocji, choć chyba bardziej negatywnych. Troszkę mnie ta historia rozbiła, choć pewnie taki też miał być zamysł autorki. Natomiast Pan Antoni stał się dla mnie iskierką i nadzieją. I niewątpliwie to moja ulubiona postać. Zobaczymy jak potoczą się dalsze losy naszych bohaterów.

Ciekawe rzeczy dzieją się w tej Miłosnej. Książkę czyta się szybciutko. Najwiecej emocji wzbudzila postac pana Antoniego, czułam taki smutek i żal, współczułam mu przeżyć. Jednocześnie jest silny i jest takom reliktem danych czasów, jeśli tak można powiedzieć o człowieku.

Dobrze się słuchało. Chętnie sięgnę po kolejną część. Momentami bardzo życiowa, wzruszająca.

Świetna. Polecam.

Świetna. Polecam.

To nie jest kolejny romans! To opowieść o zagubionej rodzinie ktora spotkala najgorsza z wyobrazalnych tragedii. Piekne

Mila, sympatyczna ksiazka ktora przyjemnie sie czyta ale nie jest romansidlem ktorego sie spodziewalam po tytule. Pertpetie rodzin zmagajacymi sie z wlasnymi koszmarami i przeciwnosciami losu. Ciepla opowiesc obyczajowa. Nie moge sie doczekac kiedy dostane drugi tom!

Czyta się bardzo lekko i bardzo szybko. Dość przewidywalna, zobaczymy kolejny tom, ale chyba wiadomo, jak wszystko się potoczy. Mimo wszystko warto sięgnąć dla chwil relaksu. Warto też, wciągając się w utopijną sytuację - wielki spadek z dworkiem i parkiem w Miłosnej, pomarzyć... Bo kto by nie chciał takiego "nowego początku "?
Ach, taką perełką w tej książce są słowa Pana Antoniego. Mówi on o wartościach które, niestety, w dzisiejszych czasach, są już zapominane...

Ach, taką perełką w tej książce są słowa Pana...