Zranić marionetkę

Okładka książki Zranić marionetkę Katarzyna Grochola
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Zranić marionetkę
Katarzyna Grochola Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Literackie
2019-05-29
2019-05-29
literatura polska
Inne

Okładka książki Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe 5 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Robert Małecki, Małgorzata Rogala
Ocena 7,3
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Katarzyna Grochola, Michał Kuźmiński, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Jacek Piekiełko
Ocena 6,5
Opowiem Ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Niewidzialne: Stop przemocy Katarzyna Grochola, Michał Kasprzyk
Ocena 5,0
Niewidzialne: ... Katarzyna Grochola,...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Komu życie, komu śmierć

841 1 268

Moje pierwsze spotkanie z autorką było ciekawe. Temat bardzo trudny, molestowanie dzieci przez jednego z rodziców. Pisarka momentami szokowała szczegółami scen gwałtu na nieletnich. Dodatkowym plusem były komentarze z aktualnej sytuacji w naszym kraju poparte wyjaśnieniem, dlaczego autorka tak uważa. Nie jest to rasowy kryminał ale i tak myślę , że warto przeczytać.

FAJNA

FAJNA

Można przeczytać.

Można przeczytać.

2013
1956

Wow, Katarzyna Grochola i pełnokrwisty kryminał. Pełne zdziwienie, sięgałam z innymi oczekiwaniami, a akcja wciągnęła mnie całkowicie. Ma też podtekst dydaktyczno-psychologiczny, czyli kryminał z mocnym przesłaniem.

Najlepsza, moim zdaniem, książka Grocholi. Temat molestowanua w rodzinie trudny i rzadko podejmowany w polskiej literaturze ale autorka dała radę pokazać go odważnie, chwilami nawet okrutnie...
Nie jest to książka dla miłośniczek romantycznych komedii, ale ja zdecydowanie wolę taką Grocholę.

Bardzo dobry kryminał. Super się czytalo

Bardzo dobry kryminał. Super się czytalo

Pani Grochola, zawsze kojarzyła mi się z książkami typowo dla kobiet. Romansidełka, lekkie komedyjki itp. Mój błąd. Nie wiem co jest w pozostałych książkach autorki, ale to jest dobry kryminał, jednocześnie bardzo ciężki. Jak dla mnie trochę za ciężki. Ledwo dotrwałem do końca, bo opisy są czaem ciężkie do zniesienia

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobry kryminalny debiut pani Grocholi😊 Chociaż według mnie nie jest to w 100% czysty kryminał, bardziej taka obyczajówka z wątkiem kryminalnym🙂

W książce oprócz dosyć krawaych morderstw poruszany jest również temat molestowania dzieci. Czasem przedstawiany jest nawet zbyt obrazowo.

Książkę zdecydowanie warto przeczytać. Jedyny minus dla mnie to zakończenie, które mnie w ogóle nie usatysfakcjonowało.

Bardzo fajnie napisany kryminał. Gdyby nie trudny temat napisałabym, że przyjemnie się go czytało. Jedyne zastrzeżenie jakie mam, to fakt, że z góry wiadomo kto i dlaczego stoi za całą intrygą. To trochę odbiera radość z odkrywania potencjalnych motywów i domyślania się, kto zabił. Mimo wszystko polecam, bo to bardzo sprawnie napisana książka.

Szkoda ze jedyny kryminał w dorobku autorki.

Szkoda ze jedyny kryminał w dorobku autorki.

Video

Video