Zranić marionetkę

2019-05-29
2019-05-29
literatura polska
Inne

Okładka książki Utkane z miłości. 5 opowieści na dobry wieczór Katarzyna Grochola, Magdalena Kordel, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha, Janusz Leon Wiśniewski
Utkane z miłoś... Katarzyna Grochola,...
Okładka książki Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe 5 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Robert Małecki, Małgorzata Rogala
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Katarzyna Grochola, Michał Kuźmiński, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Jacek Piekiełko
Opowiem Ci o z... Igor Brejdygant, Wo...

Komu życie, komu śmierć

Książka opowiada o nadużyciach seksualnych-poruszane są tu dość trudne i mroczne tematy. Dobry kryminał mogłabym rzec :)
Nie zbyt obciążający wyobraźnię ale jednak dający do myślenia.

Nie zbyt obciążający wyobraźnię ale jednak dający do myślenia.

Nie lubię się bać, rzadko sięgam po kryminały👀, ale od wielu lat czytam wszystko, co napisała Katarzyna Grochola, skusiłam się więc też na "Zranić marionetkę"📖. Temat trudny i ostatnio bardzo popularny - nadużycia seksualne, w tym akurat przypadku dotyczące dziewczynek. Momentami jest drastycznie, jednak sporo w tej książce psychologii, pojawiają się dylematy dotyczące związków, czyta się więc szybko i z zainteresowaniem. Podobno są w tym kryminale jakieś niedociągnięcia, ale nie jestem znawcą tematu🫣, więc ich nie zauważyłam i uważam, że to naprawdę świetna lektura - wciągająca, ale też skłaniająca do refleksji. Nie będę zdradzać fabuły, zapewniam jednak, że nie jest nudno - jedne wątki zaskakują, inne bulwersują, a całość skomponowana jest tak, że trudno się oderwać.

Książka o kobietach, wielu zranionych kobietach, które starają się poradzić sobie z tym, czego doświadczyły w przeszłości. Niektóre rany jednak nigdy się nie zabliźniają, krwawią i doprowadzają do obłędu. Na tym Autorka buduje tę powieść i robi to jak zwykle świetnie - wciągając czytelnika i przeplatając z sobą kilka wątków, które ostatecznie są ze sobą oczywiście powiązane.

Był to pierwszy kryminał jaki przeczytałam. Przyznam, że byłam wtedy w 5 klasie podstawówki( odradzam czytania w tak młodym wieku). Książka mnie zaskoczyła swoją brutalnością, ale jednocześnie była intrygująca. Poruszyła wiele istotnych i bardzo ważnych wątków, choć niecodziennych. Momentami czułam strach, wstręt czy obrzydzenie, ale przeczytałam za jednym razem, bez odrywania się
PS. Nie każdemu spodoba się ta książka. Trzeba do niej dojrzeć - nie fizycznie lecz psychicznie, mentalnie

Mocna historia, czasami przerażająca. Nie spodziewałam się takiej książki po Pani Katarzynie. Nie moglam sie oderwać od czytania. Polecam

Nie wiem czy coś ze mną nie tak ? Dobrnąłem do 200 strony i rzuciłem ją aż się wystraszyłem czy ją nie uszkodziłem . Powielane flaki z olejem wzięte z innych kryminałów . Co tu czytać jak już to wszystko było w innych książkach . Nie dałem rady . Omijać z daleka tę pozycję .

Wysłuchałam ją, lektor Zbigniew Zamachowski. Autorka porusza bardzo poważne tematy, ale nie mogłam się oderwać. No i lektor bardzo dobry.

Do połowy czytało się opornie. Potem jakoś dobrnęłam do końca. Czegoś mi brakowało. Książka bez polotu.

Moja pierwsza książka🫶🏻

Moja pierwsza książka🫶🏻

Fantastyczny kryminał. Pani Kasia po raz kolejny zaskoczyła. Najpierw Jeremiaszem, później tą książką. Przeczytałem w jedną noc. Świetna!

Nie polecam.

Nie polecam.