Cynamonowe dziewczyny

Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: W Trójkącie Beskidzkim (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Replika
W Trójkącie Beskidzkim (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2018-09-18

Fajna napisana, ciekawi bohaterowie i ich niecodzienne metody rozwiązywania spraw.

Mam wypożyczone z biblioteki wszystkie tomy tego cyklu. Ale już wiem, że znajomość z bohaterami kończę na tomie drugim (niedokończonym zresztą). Przykro mi, ale ten cykl to jakieś nieporozumienie. Nie wiem, jak to lepiej napisać- te książki są po prostu głupie. Uwierzcie, szkoda czasu.

Jedynie co przyciąga wzrok to okładka i ciekawy tytuł książki. Przeczytałam już kilka książek Hanny Gren, ale tym razem czuje totalne zmęczenie materiału. Pierwsza część z Trójkąta Beskidzkiego uszła choć za dużo było prywatnych dram niż samej pracy policjantów. Ale tutaj jak na samym początku przeczytałam jak policjant caluje kobietę co włamała się do jego mieszkania to...

Kategoria "kryminał, sensacja" i ponad 7 gwiazdek, a do tego silna promocja ze strony wydawnictwa.
Nie dajcie się na to nabrać. To klasyczny harlequin z plastikowymi bohaterami i niewiarygodną akcją.
Jestem zażenowana.

Cynamonowe dziewczyny to drugi tom z serii W trójkącie beskidzkim.
O wiele bardziej ciekawy niż pierwszy.
W Bielsku - Białej w dziwnych okolicznościach ginie policjant. Przed śmiercią zajmował się sprawą morderstwa młodej dziewczyny.
Dwaj policjanci prowadzący tą sprawę obok ciała znajdują tajemniczą wiadomość. Dosyć wymowną lecz nie bardzo wiedzą z czym może być...

Styl pani Greń bardzo mi odpowiada. Czyta się z chęcią jej książki, bohaterowie sympatyczni (oczywiście policjanci i ich partnerki). Intrygi są ciekawe i czyta się kartka za kartką, bo ciekawość zżera. Tym bardziej interesująca lektura, gdyż topografia mi znana.

42/100/2020
Pewnie autorka znowu zebrała cięgi za nastolatkowe podejście bohaterów do seksu (jeszcze nie czytałam opinii na LB, zawsze to robię po napisaniu swojej).
Psychopatyczny morderca, kilka ofiar i brak tropów. Do czasu, aż cyborg Petra ruszy głową :-) Ta kobieta mi się podoba coraz bardziej, i jak dla mnie to ona jest najważniejszym detektywem tej serii.
Wątek...

Jak zawsze z tą autorką dobrze spędzony czas

Bardzo ciekawy cykl,no i główni bohaterowie. Wątek kryminalny bardzo wciągający szczególnie końcówka. Polecam wszystkim, którzy lubią i dreszczyk emocji i się pośmiać.

Historia ciekawa jednak ginie w gąszczu harlequinowych przeżyć głównych bohaterów. Dialogi są słabe, sztuczne. Rozmowy dwóch policjantów o ich uczuciach do żon prowadzone w drodze na miejsce odkrycia zwłok (???!!) Zbyt kobieca ksiazka jak na kryminał. Z drugiej strony wiele zbyt brutalnych opisów zbrodni i wulgaryzmów jakby autorka próbowała zrównoważyć przesłodzone sceny..

• 2019
  • 2018