Diabelska gra

Okładka książki Diabelska gra Angela Marsons
Okładka książki Diabelska gra
Angela Marsons Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Kim Stone (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Kim Stone (tom 2)
Evil Games
Burda Publishing Polska
2016-08-03
2016-08-03
Marta Komorowska
Marta Komorowska

Dużo czytam kryminałów i trudno mnie czymś zaskoczyć. Angeli Marsons się udało. Pomysł na intrygę i poprowadzenie fabuły, w mojej ocenie, genialny. I wykonanie również bez zarzutu. Super, naprawdę. Pierwszy tom wyszedł już jakiś czas temu, miejmy nadzieję, że kolejne - które są już po angielsku - szybciej ukażą się u nas, w naszej pięknej mowie ojczystej. Czekam z niecierpliwością, tym bardziej, że również mają bardzo wysokie oceny od czytelników.

Interesująca powieść psychologiczna. Szybka, nietuzinkowa narracja, trochę przypominająca bohatera powieści Joe Nesbo. Szkoda, że z 5 tomów przetłumaczono tylko dwie...

Fantastyczna seria. Książkę czyta się błyskawicznie, napisana prostym językiem.
Postać Pani detektyw interesująca. Czytając, odczuwa się oczekiwanie na rozwiązanie tajemnicy. Duży plus za zaskakujące zakończenie.
Szkoda, że nie przetłumaczono kolejnych części na język polski.

Fantastyczna seria. Książkę czyta się błyskawicznie, napisana prostym językiem.
Szkoda, że nie przetłumaczono kolejnych części na język polski.

Z tą książką zetknąłem się właściwie przypadkiem. Po przeczytaniu swoich wypożyczonych książek zamierzałem się udać do biblioteki po nowe, okazało się jednak, że jest chwilowo nieczynna. Stwierdziłem więc, że podwędzę jakąś pozycję z półki rodziców. Trafiło na "Diabelską grę". Z tego względu nie mam porównania z pierwszym tomem serii, czyli "Niemym krzykiem", którego (jeszcze) nie przeczytałem.

Moim zdaniem największą zaletą tej książki jest to, jak lekko i przyjemnie się ją czyta pomimo trudnej tematyki, jaka została w niej podjęta. Na uwagę zasługuje również postać doktor Alex Thorne - autorka wykreowała niezwykle intrygującą postać socjopatki całkowicie pozbawionej empatii i ostrożnie planującej każdy następny ruch. Łatwo się domyślić, że to właśnie ona stoi za większością popełnionych przestępstw - zresztą zdradza to sam tekst na tylnej okładce - ale nie uważam, że działa to na niekorzyść książki. Zamysłem autorki był tu raczej wgląd w umysł socjopaty i myślę, że wywiązała się z tego zadania. Co prawda w moim odczuciu postać doktor Alex lekko przyćmiła główną bohaterkę, ale i tak Kim Stone również była interesującą postacią.

Na koniec mogę powiedzieć tylko jedno - polecam. Zabieram się za "Niemy krzyk". :)

Napisana prosto, przyjemna i szybko się ją czyta.
Była trochę niecodzienna bo nie dostaliśmy żadnej wielkiej sprawy, nad którą byśmy się zastanawiali przez całą książkę. Za to kilka mniejszych spraw, oprócz jednej, połączonych. To było ciekawe. Dziwne natomiast było dla mnie jak łatwo Kim dawała na siebie wpływać. Rozumiem, że ma traumę ale dalej jest silną postacią więc słowa kobiety, która jej życzy najgorszego nie powinny aż tak na nią działać.

Napisana prosto, przyjemna i szybko się ją czyta.

Jestem po przeczytaniu "Niemego krzyku" i od razu sięgnęłam po "Diabelską grę". Książkę czytało się bardzo szybko. Fabuła bardzo ciekawa. Mamy natomiast dwie sprawy, które toczą się jednocześnie. Pierwsza to śledztwo o molestowanie; druga, bardziej złożona jest dochodzeniem w sprawie kilku morderstw. Ta druga wydaje się trudniejsza, jednakże Kim odkrywa, że przypadki wszystkich zbrodni łączy jedna osoba - psychopatki realizującej swój plan. "Diabelska gra" jest bardzo dobrym thrillerem. Podobało mi się, że fabułę poznajemy z punktu widzenia detektyw i psychopatki. Akcja trzyma w napięciu, a o końcówce już nie wspomnę. Zakończenie zbiło mnie z nóg, również przy sprawie o molestowanie. Nie spodziewałam się takiego rozwiązania sprawy. Sama postać detektyw Kim Stone zrobiła na mnie ogromne wrażenie i dzięki tej części miałam okazję, by lepiej poznać jej przeszłość. Osobiście uważam, że warto sięgnąć po tą część bo robi wrażenie. To dobra, mocna powieść. Jestem ciekawa kolejnych części.

Autorka tym razem pozwala czytelnikowi zajrzeć w świat i psychikę socjopaty. Przerażająca to wizja, człowieka bez sumienia i ludzkich uczuć. Tym bardziej, że tacy ludzie funkcjonują w społeczeństwie. Jednak mnie mimo wszystko bardziej podobał się "Niemy krzyk"

Podobała mi się bardzo. Dałam 9 za niesztampową historię. Postać Pani doktor - fascynująca i przerażająca jednocześnie. Nie mogłam się oderwać

Świat jest niebezpiecznym miejscem nie przez tych, co czynią zło, ale przez tych, którzy patrzą na to i nic nie robią.

Słabe to było. Dziwię się sobie, że dotrwałem do końca. Nie polecam.

Słabe to było. Dziwię się sobie, że dotrwałem do końca. Nie polecam.

• Ebooki
  • Kryminał