Cynamonowe dziewczyny

Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: W Trójkącie Beskidzkim (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Replika
literatura polska
W Trójkącie Beskidzkim (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

42/100/2020
Pewnie autorka znowu zebrała cięgi za nastolatkowe podejście bohaterów do seksu (jeszcze nie czytałam opinii na LB, zawsze to robię po napisaniu swojej).
Psychopatyczny morderca, kilka ofiar i brak tropów. Do czasu, aż cyborg Petra ruszy głową :-) Ta kobieta mi się podoba coraz bardziej, i jak dla mnie to ona jest najważniejszym detektywem tej serii.
Wątek...

Jak zawsze z tą autorką dobrze spędzony czas

Bardzo ciekawy cykl,no i główni bohaterowie. Wątek kryminalny bardzo wciągający szczególnie końcówka. Polecam wszystkim, którzy lubią i dreszczyk emocji i się pośmiać.

Historia ciekawa jednak ginie w gąszczu harlequinowych przeżyć głównych bohaterów. Dialogi są słabe, sztuczne. Rozmowy dwóch policjantów o ich uczuciach do żon prowadzone w drodze na miejsce odkrycia zwłok (???!!) Zbyt kobieca ksiazka jak na kryminał. Z drugiej strony wiele zbyt brutalnych opisów zbrodni i wulgaryzmów jakby autorka próbowała zrównoważyć przesłodzone sceny..

Drugi tom serii w Trójkącie Beskidzkim równie interesujący jak poprzedni. Bardzo dobrze i szybko się czyta, ja niemal połknęłam książkę. Ponownie mamy do czynienia z seryjnym zabójcą, bohaterami z pierwszego tomu i ich problemami. I ponownie znane mi dobrze okolice :)

Druga część serii W Trójkącie Beskidzkim zdecydowanie zasługuje na lepszą ocenę w porównaniu z pierwszą częścią. Czyta się lekko, historia seryjnego zabójcy wciąga i przeraża zarazem. Główni bohaterowie poznani w części pierwszej można rzec " stali się normalni " bo ich dialogi i infantylne zachowania zostały przez autorkę porzucone. Kupuję kolejne części bo ciekawią mnie...

Dobra książka. Autorka pisze w bardzo przystępny sposób, fabuła jest interesująca. Trochę zbyt dużo informacji o życiu osobistym nadkomisarza. Pod koniec nie mogłam się już oderwać.

Lubię styl Pani Hanny.Wciąga.Zamierzam przeczytać kolejne części.Jedyny minus -za dużo ekscesów łóżkowych Petry i Konrada.W normalnym życiu tak to nie wygląda.Co chwilę idą do łóżka,gdzie tu czas na inne rzeczy... ;)

Rewelacyjna książka, czyta się jednym tchem. W niczym nie ustępuje zagranicznym autorom.Pochłonęłam ją w jeden dzień. Zdecydowanie polecam!!!

Spośród dużego grona polskich pisarzy specjalizujących się w powieściopisarstwie kryminalnym Hanna Greń wyróżnia się talentem do konstruowania ciekawych portretów psychologicznych swoich bohaterów, zarówno zbrodniarzy, jak i policjantów i ich bliskich. Fabuła prowadzona jest tak, że nie chodzi o odkrycie, kto zabił, bo to wiemy lub domyślamy się dość szybko, ale o śledzenie...

Dyskusje

• 2019