Droga do wolności

Freedom Road
powieść historyczna
Zofia Meissner
wojna secesyjna Afroamerykanie
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Stany Zjednoczone po wojnie secesyjnej. Murzyni zostają wyzwoleni. Skończyła się jedna walka, zaczyna się następna. Zniesienie niewolnictwa nie oznacza wcale wolności, bo czym jest wolność wyzwolonego niewolnika-analfabety, który nie ma nic prócz własnych rąk do pracy, a całe życie spędził na plantacji swojego pana i właściciela? Nawet lepianka, w której mieszkał nie należy...

• Pisarz
  • USA

Dodaj cytat z książki Droga do wolności