Droga do wolności

Okładka książki Droga do wolności Howard Fast
Okładka książki Droga do wolności
Howard Fast Wydawnictwo: Książka i Wiedza powieść historyczna
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Tytuł oryginału:
Freedom Road
Wydawnictwo:
Książka i Wiedza
Data wydania:
1949-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1949-01-01
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Zofia Meissner
Tagi:
wojna secesyjna Afroamerykanie
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
398
390

Na półkach:

211110 papier G5.
Tematyka powieści jest bardzo ciekawa. Dużo powstało filmów (przypuszczam, że i książek) o wojnie secesyjnej w USA. Natomiast akcja tej powieście zaczyna się kilka lat po zniesieniu niewolnictwa. Pokazuje losy Afroamerykanów, którzy stali się ludźmi teoretycznie wolnymi. Fabuła dla mnie jest interesująca, gdyż sam nigdy nie zastanawiałem się nad tym okresem.
Jednak mam spore zastrzeżenia co do języka. Autor pisze dość sucho, mało barwnie i nie potrafi budować napięcia. Czasem miałem wrażenie, że to jakiś dokument.
Zakończenie dla mnie dość zaskakujące.

211110 papier G5.
Tematyka powieści jest bardzo ciekawa. Dużo powstało filmów (przypuszczam, że i książek) o wojnie secesyjnej w USA. Natomiast akcja tej powieście zaczyna się kilka lat po zniesieniu niewolnictwa. Pokazuje losy Afroamerykanów, którzy stali się ludźmi teoretycznie wolnymi. Fabuła dla mnie jest interesująca, gdyż sam nigdy nie zastanawiałem się nad tym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
233
169

Na półkach:

Stany Zjednoczone po wojnie secesyjnej. Murzyni zostają wyzwoleni. Skończyła się jedna walka, zaczyna się następna. Zniesienie niewolnictwa nie oznacza wcale wolności, bo czym jest wolność wyzwolonego niewolnika-analfabety, który nie ma nic prócz własnych rąk do pracy, a całe życie spędził na plantacji swojego pana i właściciela? Nawet lepianka, w której mieszkał nie należy do niego, nie mówiąc już o ziemi, którą uprawiał. Niewolnik, który przestał być niewolnikiem, uzyskał wolność osobistą może co najwyżej dalej pracować za kaszę i tłuszcz na plantacji, tyle że teraz jako "wolny" najemnik. "Wolny", bo przecież zawsze może umrzeć z głodu, albo pracować na innej plantacji. Ma prawo i "wolność" wyboru swojego pana-właściciela. Towar, jakim jest jego praca może sprzedać temu, lub innemu właścicielowi plantacji lub fabryki wszystko jedno. Tyle tej "wolności". Niewolnik stał się najemnym niewolnikiem. Teraz smaga go nie bat pana-właściciela, ale jeszcze mocniejszy bat przymusu ekonomicznego. "Wolny" najemnik musi sprzedać swoją siłą roboczą, żeby przeżyć. Jeśli nie masz nic oprócz własnych rąk do pracy jesteś niewolnikiem tego, który najmuje cię do pracy. Kupuje cię, jak niewolnika na targu. Swoją wolność osobistą możesz sobie wsadzić w...kieszeń. A czy kupił cię pan X czy Y jaka to różnica?
Właściciele niewolników przegrali wojnę, ale kontynuowali walkę nowymi środkami. Stracone pozycje postanowili stopniowo odbijać. Do akcji wchodzi Ku-Klux-Klan oraz politycy związani z klasami posiadającymi. "Czarnuchy" muszą znać swoje miejsce. "Czarnuchami" są wszyscy najemni niewolnicy.

Stany Zjednoczone po wojnie secesyjnej. Murzyni zostają wyzwoleni. Skończyła się jedna walka, zaczyna się następna. Zniesienie niewolnictwa nie oznacza wcale wolności, bo czym jest wolność wyzwolonego niewolnika-analfabety, który nie ma nic prócz własnych rąk do pracy, a całe życie spędził na plantacji swojego pana i właściciela? Nawet lepianka, w której mieszkał nie należy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    8
  • Przeczytane
    5
  • Posiadam
    3
  • Howard Fast
    1
  • Pisarz
    1
  • BiK
    1
  • USA
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Szukam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Droga do wolności


Podobne książki

Przeczytaj także