Byle do przodu

Prószyński i S-ka
literatura polska
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Powieści Olgi Rudnickiej to idealny pomysł na długie zimowe wieczory... Do tej pory nie zawiodła mnie żadna z pozycji tej autorki. Z dobrym nastawienie zabrałam się za "Byle do przodu" i stwierdzam z całą stanowczością, że było warto.

Główni bohaterowie to Maria i Piotr, którzy otrzymują niespodziewany prezent od ojca. Cóż z tego skoro zawsze słyszeli, że "za darmo...

1969

Lekka i przyjemna książka, ale mniej mi się podobała od poprzednich czytanych przeze mnie powieści Olgi Rudnickiej. Nie jest zła, ale zabrakło jej humoru (chociaż jest to sprawa subiektywna) i tego czegoś co sprawia, że książkę ciężko odłożyć.

„Byle do przodu” to moja 15 książka Olgi Rudnickiej, autorki dobrze przyjmowanych komedii kryminalnych.

Maria i Piotr rozkręcają własne interesy. Pomógł im w tym ojciec. Tylko w czym tkwi haczyk? Ojciec nigdy nie pomagał bezinteresownie… Rodzeństwo bierze sprawy w swoje ręce, by dowiedzieć się , co stoi za poczynaniami ich ojca.

„Byle do przodu” to, w moim odczuciu,...

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Może pewne postacie są przerysowane i stereotypowe, jednak kilka opisywanych scen mocno mnie ubawiło, stąd moje mocne 7. Zobaczymy, czy przy kolejnych pozycjach ocena się utrzyma :)

Świetna jak zwykle!

Coś się zadziało innego niż w znanych już do tej pory książkach autorki. Przywykliśmy do zwłok i humorystycznej akcji wyjaśniającej, że tak na prawdę trup w całej tej aferze gdzieś umykał. Tym razem mamy wątek szpiegowski i zagadkę czemu to nagle ojciec stał się tak choiny. Była żona jak i jej dzieci czują podstęp... Lekkie czytadło trochę inne niż do tej pory serwowała...

Lekka i przyjemna

Uwielbiam Rudnicką. Zawsze świetnie się z nią bawię. Tak było i tym razem. Większość jej historii ma sporo cech wspólnych, ale jest to raczej norma dla sporej części twórców. Mnie Olga nigdy nie zawodzi.

Coś się psuje w twórczości pani Rudnickiej. Powtarzalny schemat, powtarzalne postacie. Faceci to napaleni, niewyżyci playboye, godne sukcesu lamparty salonowe, którzy nie marzą o niczym więcej jak zaliczyć kolejną panienkę, a kobiety to głupie, sfrustrowane, seksualnie niewyżyte harpie lub ciche, zahukane, pełne moralnych obaw kopciuszki.
Komedia komedią, ale sztuczne...

Olga Rudnicka w swoim stylu serwuje czytelnikowi niezwykle zabawną komedię obyczajowo-kryminalną.
Rodzeństwo Maria i Piotr otrzymują od ojca restaurację i salon piękności.Oboje za bardzo nie znają się na ich prowadzeniu,ale od czego ma się dobrych pracowników.Nie wierzą jednak w czyste intencje tatusia i zatrudniają panią detektyw Matyldę,aby ta doszła do tego co szanowny...

Dyskusje

• 2019