Cała w fiołkach

Okładka książki Cała w fiołkach Agnieszka Olejnik
Okładka książki Cała w fiołkach
Agnieszka Olejnik Wydawnictwo: Czwarta Strona Seria: Zakręcona literatura obyczajowa, romans
Zakręcona
Czwarta Strona
2018-04-01
2018-04-01

Książka z serii Zakręcona. Łącznie są trzy części z tego cyklu, ja zaczęłam od ostatniej bo nie wiedziałam że to cały cykl. Mimo wszystko połapałam się o co chodI z bohaterami, w każdej części opisywane są historie kogoś innego. Można więc czytać po kolei, albo tak jak ja od końca. Nieważne, wszystkie trzy części bardzo mi się podobały, momentami można się pośmiać, ciągnęło mnie do tych książek, byłam ciekawa co dalej się wydarzy
Idealna na wakacje, odprężająca. Polecam. Dla tych którzy chcą czytać w kolejności:

1.. Ławeczka podbbzem
3. Randka pod jemiołom
Polecam:)

Lubię książki tej autorki. Nie wiedziałam, że będzie to kontynuacja innej pozycji, ale myślę, że autorka świetnie sobie poradziła, oddając głos w ręce innej bohaterki. Dzięki temu wyszło bardzo ciekawie.

Jeżeli ktoś potrzebuje solidnej dawki dobrej energii, to musi sięgnąć po tę powieść. „Cała w fiołkach” bawi, wzrusza i tak wciąga, że można dla niej stracić głowę i porzucić przedświąteczne przygotowania…
Agata jest bardzo kochliwą osóbką, ale właśnie znowu została sama - rozżalona i smutna. Czuje się wybrakowana, nie potrafi zrozumieć, dlaczego jej związki są tak nietrwałe. Bardzo tęskni za miłością, chce zmienić swoje życie, jest tak zdesperowana, że udaje się do wróżki – nie do pierwszej z brzegu, ale takiej sprawdzonej, z polecenia przyjaciół. Wmawia sobie, że to tylko eksperyment, że kieruje nią ciekawość świata, otwarty umysł i chłodne, dedukcyjne podejście do rewelacyjnych opinii na temat tej konkretnej jasnowidzki. Jak się można domyślić, nie usłyszała żadnej jednoznacznej przepowiedni, a jedynie mglistą wizję o mężczyźnie bez szalika, fiołkach oraz rady dotyczące prostowania poplątanych ścieżek. Ostatecznie, za namową przyjaciółki, decyduje się na profesjonalną pomoc psychologa. A sesje u terapeuty okazują się potrzebne „od zaraz”, ponieważ ojciec nieoczekiwanie chce jej przedstawić swoją ukochaną – Zoję, którą poznał na szachach. Te rewelacje potęgują poczucie chaosu i utraty kontroli nad życiem… Dodatkowo pootwierały się stare rany związane z dzieciństwem i mamą, która opuściła rodzinę i dawno wyjechała. Czy może być jeszcze gorzej? Agata w tym trudnym momencie może jednak liczyć na wsparcie przyjaciół, taty i terapeuty.
Powieść ma moc pozytywnego nastawiania do świata, daje siłę do rozwiązywania problemów. Dzięki niej można poprawić sobie humor, zapomnieć o codziennych problemach, a przede wszystkim od nowa uwierzyć w ludzi – w to, że mogą być dobrzy, wrażliwi, bezinteresowni…

ODNALEŹĆ SIEBIE...

Kiedy kilka lat temu sięgnęłam po "Ławeczkę pod bzem" Agnieszki Olejnik nie spodziewałam się, że jeszcze kiedyś będę mogła wrócić do Bydgoszczy, do Igi, Agaty, Rafała i Wojtka. A tymczasem powieść "Cała w fiolkach" jest niejako kontynuacją losów wcześniej poznanych bohaterów, tyle, że tym razem autorka skupiła się przede wszystkim na postaci Agaty Koseckiej. Kobieta ma przede wszystkim problemy ze związkami. Szybko ulega zauroczeniu , jednak żadnego mężczyzny nie udaje jej się zatrzymać na dłużej. Agata nadal mieszka ze swoim tatą, jednak sytuacja staje się mało komfortowa, gdy okazuje się, że ojciec zamierza związać się z Zoją - kobietą po przejściach, matką dorosłego syna Igora. Lekarstwem na osobiste problemy Koseckiej ma być... wizyta u wróżki Grubiak. Tymczasem spotkanie z jasnowidzką tylko jeszcze bardziej gmatwa całą sprawę. Ostatecznie bohaterka decyduje się na skorzystanie z pomocy fachowca - poleconego jej psychologa - Grzegorza Kapinosa.

Co wyniknie z takiej decyzji i jakim problemom Agata będzie musiała stawić czoła przeczytacie w książce.

Agata i Iga wciąż są nierozłączne. Ich przyjaźń rozkwita, mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji. Podobnie rzecz się ma z Rafałem, który na stałe związany z firmą Igi jest zawsze gotowy do działania. Wojtek skrywa się jakby trochę w cieniu, by zrobić miejsce nowym postaciom. Wśród nich jest Basia - duchowa córka Zojki oraz wspomniany wyżej terapeuta i zabawnym nazwisku, a zatem ze strony na stronę robi się coraz ciekawiej. Bohaterowie biorą udział w wielu zaskakujących zdarzeniach, muszą stawić czoła życiowym przeciwnościom, ale nigdy nie opuszcza ich pogoda ducha. Nawet najtrudniejsze sytuacje wspólnie przedyskutowane zyskują zupełnie nowy wymiar, a wątpliwości i przemyślenia - większy obiektywizm. Bo bohaterowie tej historii to są ludzie, z którymi można przysłowiowe konie kraść!

Opowieść jest zabawna, choć nie brakuje w niej też nuty goryczy. Czasem uśmiechamy się, a czasem wcale nie jest nam do śmiechu - jak to w życiu. Szkoda tylko, że zaskakujące lapsusy słowne Igi, które w poprzednim tomie wprowadzały tyle humoru, teraz jakoś przestały mnie bawić. Tym niemniej powieść czyta się łatwo, lekko i przyjemnie, choć muszę zaznaczyć, że "Ławeczka pod bzem" bardziej mi się podobała.

"Cała w fiolkach" to opowieść o odnajdywaniu samej siebie, o walce ze słabościami, ale też o zrozumieniu i przebaczeniu, o nabieraniu dystansu do tego, co przynosi nam życie. Agata uczy się akceptować, rozumieć i wybaczać, ale także walczyć o samą siebie, o swoje marzenia i pragnienia. Pani Agnieszka wprowadziła do tej historii intrygujące wątki dotyczące wegańskiej kuchni, która może okazać się całkiem niezłą alternatywą dla osób lubiących kilinarne eksperymenty.

Cieszę się, że nie jest to moje ostatnie spotkanie z Agatą i Igą. Któregoś dnia wproszę się do nich ponownie, aby dowiedzieć się, co nowego wydarzyło się w ich niesamowitych rodzinach. "Randka pod jemiołą" czeka już na przeczytanie.

ODNALEŹĆ SIEBIE...

Świetna książka , lekka i przyjemna o przyjaźni i szukaniu milosci . Polecam

Świetna książka , lekka i przyjemna o przyjaźni i szukaniu milosci . Polecam

Pierwsza czesc byla lepsza. Tu czegoś brakowało

Pierwsza czesc byla lepsza. Tu czegoś brakowało

Po "Ławeczce pod bzem" czas na "Całą w fiołkach".
To dalsze perypetie dwóch przyjaciółek Igi i Agaty. Tym razem opowiadanie skupia się na kochliwej Agacie, która za namową przyjaciół idzie do wróżki. Jej życie zmienia też fakt, że jej ojciec postanawia ułożyć sobie życie i między innymi ożenić się ze swoją partnerką,która ukrywał przed córką, ciąża Igi, której szalenie zazdrości i to że nie zakochuje się w nieodpowiednich facetach.
W szukaniu i poznawaniu siebie pomaga jej psycholog Grzegorz....
Czyta się lekko i przyjemnie choć tak w połowie książki zakończenie jest znane 😉
Mimo to przyjemnie wciąga.

Po "Ławeczce pod bzem" czas na "Całą w fiołkach".

Na półkach: , , , , , ,

Małe sprostowanie, niby to nie jest seria, jednaże bohaterki przewijają się przez 3 książki, więc fajnie by było czytać w odpowiedniej kolejności:
1. Ławeczka pod bzem
3. Randka pod jemiołą

1. Ławeczka pod bzem
3. Randka pod jemiołą

Agata przytłoczona swoim wiekiem i kolejnym nieudanym związkiem, postanawia znaleźć profesjonalną pomoc. Udaje się więc do wróżki. Najchętniej wymusiłaby na kobiecie konkretną odpowiedź na pytania, gdzie podziewa się przeznaczony jej mężczyzna i kiedy nareszcie zostanie matką; ale zaglądanie w przyszłość najwyraźniej nie na tym polega. Wizyta, która okazała się niewypałem, jest jednym z motywów, by iść do psychologa. Psychologa, który pomoże jej poradzić sobie z czymś, co nazywa "kochliwością".

Zbyt kochliwa kobieta, która ma problemy ze stabilnymi relacjami, rodzinne sekrety i bolesna relacja z matką, a wszystko to pisane lekkim, przyjemnym stylem. "Cała w fiołkach" jest ciepłą opowieścią o przeszłości, która rzuca cień na teraźniejszość. To historia o szukaniu siebie i próbach zrozumienia, dlaczego stabilność uczuciowa znajduje się poza naszym zasięgiem.
Książka Agnieszki Olejnik to książka trudna do zrecenzowania. Wszystko, co mam ochotę napisać, zawiera w sobie spoilery, a one zepsują całą przyjemność z lektury! Bo zakończenie okazało się być sporą niespodzianką. Zupełnie nie tak to sobie wyobrażałam i nie wiem, czy jestem z takiego obrotu spraw zadowolona, ale... *tutaj znajdują się wycięte zdania ze spoilerami*

Początkowo ciężko czytało mi się tę historię. Styl autorki jest lekki i naprawdę przyjemny, ale dopiero od połowy czułam się w pełni wciągnięta w ten świat. A na koniec wszystko tak przyspieszyło, że nie miałam nawet czasu wziąć oddechu. Trochę jakby autorka sama już miała dość tej historii i próbowała jak najszybciej z nią skończyć. To dopiero moja pierwsza jej pozycja (choć "Cała w fiołkach" ma prequel),więc jeszcze nie wiem, czy to typowy jej zabieg, ale z ochotą się o tym przekonam. Bo po prostu tak dobrze się bawiłam, że z chęcią sięgnę po kolejną książkę autorki. Jestem o tym przekonana!

Agata jest niezwykle kochliwą osobą, z czego sama zdaje sobie sprawę. Szybko zakochuje się w nowo poznanych mężczyznach i za każdym razem uważa, że to ten jedyny, lecz jej związki nie trwają długo. Tymczasem czas leci, jej kolejne związki kończą się tak szybko, jak się zaczęły, a kobieta marzy o stabilizacji, ciepłym domu, założeniu rodziny - kochającym mężu i gromadce dzieci.
Pewnego dnia, za namową przyjaciół, bohaterka udaje się do wróżki, a ta przepowiada jej, że wkrótce na jej drodze pojawi się mężczyzna bez szalika, a także, co jest niezrozumiałe dla kobiety - fiołki. Wróżby te jeszcze bardziej namieszały jej w głowie.
Agata decyduje się na sesje u psychologa, który radzi jej powstrzymanie się od zakochiwania w kolejnych mężczyznach oraz pomaga jej poukładać sobie i zrozumieć pewne sprawy, w tym rozpad małżeństwa jej rodziców wiele lat temu.
To moje pierwsze spotkanie z Agnieszką Olejnik i dopiero poznałam jej styl pisania. Książka jest napisana na wesoło, pełna optymizmu i zwrotów akcji, ale niestety jak dla mnie jest przesłodzona, przewidywalna i nudna. Po raz kolejny główna bohaterka irytowała mnie swoją infantylnością - zdecydowanie wolę, kiedy głównym bohaterem jest mężczyzna!
Ta historia bardzo mi się ciągnęła i sięgałam po nią jak za karę. Książka liczy ponad 400 stron, a najciekawszych momentów jest na niej może na połowę tego. Ciężko mi przyznać, ale to po przeczytaniu tej powieści wpadłam w czytelnicze wypalenie i czekałam z napisaniem recenzji prawie trzy tygodnie. Mam jeszcze jedną książkę tej autorki na półce i aż boję się po nią sięgnąć. Moja ocena to 6/10.