rozwińzwiń

Strzały nad jeziorem

Okładka książki Strzały nad jeziorem Marta Matyszczak
Okładka książki Strzały nad jeziorem
Marta Matyszczak Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Kryminał pod psem (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kryminał pod psem (tom 3)
Strzały nad jeziorem
Wydawnictwo Dolnośląskie
2018-02-28
2018-02-28
detektyw kryminał literatura polska niebezpieczeństwo oskarżenie wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Słabe to żaden kryminał,główna bohaterka niesamowicie irytująca.

Słabe to żaden kryminał,główna bohaterka niesamowicie irytująca.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

To najbardziej zabawny tom z 3 pierwszych książek z serii "Kryminał pod psem" . Jest tu kilka małoprawdopodobnych wydarzeń i sporo przerysowanych postaci drugoplanowych jak choćby postrzelona ekolożka Gośka Wrona. Jeśli ktoś oglądał jakąś komedię filmową typu " Kacza zupa" [ kto dziś wie co to "Kacza zupa" , ale nic innego nie przyszło mi do głowy ] i uznał ją za beznadziejną - niech nie bierze się za czytanie. Inni będą się świetnie bawić.
Mnie szczególnie spodobała sie postać niepenosprawnej kobiety jeżdżącej na wózku inwalidzkim. Jest przedstawiona jako atrakcyjna pani , radząca sobie w życiu. Ale nie to tak bardzo mi sie spodobało. Doceniłam fakt ,że autorka nie kazała bohaterce nagle ozdrowieć i wstać z wózka. Za to dodaję jedną gwiazdkę. Takie niespodziweane zachowanie to częsty błąd w książkach i filmach kryminalnych. Zapewniam [ mając własne doświadczenie ], że jeśli człowiek przez wiele miesięcy nie chodzi to mięśnie ulegają zanikowi i trzeba długich , mozolnych cwiczeń żeby wrócić do normalnego stanu. Przypadek nagłego wstania z wózka jest zwłaszcza niewykonalny dla osób , które mieszkają z rodziną i ukrywają przed nią , że są zdrowe. Takie osoby musiałyby gdzieś po cichutku intensywnie ćwiczyć. W " Strzałacvh nad jeziorem" nie mamy do czynienia z takim cudem i to się chwali.
Mimo , ze " Strzały ... " to zwariowana komedia , mam wrażenie , że autorka wie jakie przesłanie chce podskórnie przekazać.

Męczyłam tę książkę blisko rok. Czytałam jak nie mogłam spać czy w kolejkach. Tak z braku katu. Cała seria jest sympatyczna, ale ten tom mnie nużył. Chyba nie będę kontynuować serii

Zgadzam się, zę wiele rzeczy jest tu nieprawdopodobnych - wyjście Wrony z więzienia propodpaleniu tartaku. Fragmenty, w których narratorem jest cudowny pies, który czyta i rozumuje jak człowiek są też niewiarygodne. Na raz pod palmę czy gruszę i niekoniecznie więcej.

Czyta się bardzo szybko. Historia Szymona i Róży wciągnęła mnie w jakiś niepojęty sposób, być może dlatego, że napisana jest inaczej niż inne tego typu powieści. Język jest często przaśny i prześmiewczy, opisy momentami wręcz jak gagi, a najbardziej inteligentną postacią moim zdaniem jest pies. Normalnie taki typ powieści mnie nie pociąga, ale tutaj stało się inaczej. Ot taki czytelniczy fast food. Jedyna rzecz, która mnie już zaczęła męczyć przy trzecim tomie to niesamowita częstotliwość, z jaką bohaterowie wpadają na siebie, upadają, spadają na "zadki", potykają się, itp. Te ofermy muszą chodzić w tych powieściach całe poobijane.

Rozkręca się z każdą częścią!🥰 Ach te miłosne zawirowania te intrygi i morderstwo!
Wszystko doskonale ujęte i nie da się odłożyć na potem !!

Wszystko doskonale ujęte i nie da się odłożyć na potem !!

Strzały nad jeziorem jest to kolejna część kryminału pod psem.
Wciąga jak poprzednie części i na pewno sięgnę do kolejnych części.
Książkę się szybko czyta.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Strzały nad jeziorem jest to kolejna część kryminału pod psem.
Wciąga jak poprzednie części i na pewno sięgnę do kolejnych części.
Książkę się szybko czyta.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Miła lektura. Trochę przewidywalne ale fajnie się czytało.

Miła lektura. Trochę przewidywalne ale fajnie się czytało.

Czy Pani Matyszczak czerpie przyjemność ze znęcania się nad Różą?

Czy Pani Matyszczak czerpie przyjemność ze znęcania się nad Różą?

• 2019
  • 2018