Strzały nad jeziorem

Okładka książki Strzały nad jeziorem
Marta Matyszczak Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Kryminał pod psem (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kryminał pod psem (tom 3)
Strzały nad jeziorem
Wydawnictwo Dolnośląskie
2018-02-28
2018-02-28
detektyw kryminał literatura polska niebezpieczeństwo oskarżenie wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna

Czyta się bardzo szybko. Historia Szymona i Róży wciągnęła mnie w jakiś niepojęty sposób, być może dlatego, że napisana jest inaczej niż inne tego typu powieści. Język jest często przaśny i prześmiewczy, opisy momentami wręcz jak gagi, a najbardziej inteligentną postacią moim zdaniem jest pies. Normalnie taki typ powieści mnie nie pociąga, ale tutaj stało się inaczej. Ot taki czytelniczy fast food. Jedyna rzecz, która mnie już zaczęła męczyć przy trzecim tomie to niesamowita częstotliwość, z jaką bohaterowie wpadają na siebie, upadają, spadają na "zadki", potykają się, itp. Te ofermy muszą chodzić w tych powieściach całe poobijane.

Rozkręca się z każdą częścią!🥰 Ach te miłosne zawirowania te intrygi i morderstwo!
Wszystko doskonale ujęte i nie da się odłożyć na potem !!

Wszystko doskonale ujęte i nie da się odłożyć na potem !!

Strzały nad jeziorem jest to kolejna część kryminału pod psem.
Wciąga jak poprzednie części i na pewno sięgnę do kolejnych części.
Książkę się szybko czyta.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Strzały nad jeziorem jest to kolejna część kryminału pod psem.
Wciąga jak poprzednie części i na pewno sięgnę do kolejnych części.
Książkę się szybko czyta.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Miła lektura. Trochę przewidywalne ale fajnie się czytało.

Miła lektura. Trochę przewidywalne ale fajnie się czytało.

Czy Pani Matyszczak czerpie przyjemność ze znęcania się nad Różą?

Czy Pani Matyszczak czerpie przyjemność ze znęcania się nad Różą?

Przezabawne dalsze losy detektywa oraz dziennikarki. Tym razem autorka zabiera nas w rodzime strony i serwuje dawkę dobrego humoru. A perypetie miłosne tej dwójki: Miodzio.

Strasznie żałuję, że tak długo zwlekałam z sięgnięciem po “Strzały nad jeziorem”.

Podczas lektury bawiłam się przednio! Podejrzewam, że domownicy mogli się martwić o mój stan, gdy z pokoju co chwila dochodzily parskania i chichoty.

Ale do rzeczy. Jeśli chcecie się bawić przy płynnie poprowadzonej akcji, z wciągającą intrygą - wszak bohaterka podczas pobytu na wakacjach zostaje oskarżona o zabójstwo profesora archeologii podwodnej, to musicie sięgnąć po książkę Marty Matyszczak.

Co takiego wyróżnia książkę? Chociażby narracja z perspektywy...psa. Tak, dobrze czytacie, pieska. Dla takiego psiarza jak ja to szalona przygoda była. I widać to również po Autorce.

Na dodatek jest to jedna z perspektyw, więc czytelnik ma szansę przyjrzeć się sprawie z kilku pól fabularnych - to niewątpliwy plus.

Bardzo odpowiadał mi ten typ humoru. Doskonale się w nim odnalazłam.

Oczywiście, nie jestem ślepa - ilość wpadek i zrządzeń losu była porażająca. I w każdym innym typie książki z pewnością by mi ona przeszkadzała. W przypadku tej książki mam jednak podobnie jak z książkami @alekrogozinski - tam się może zdarzyć wszystko, a ja i tak to przyjmę do wiadomości z bananem na twarzy.

Bardzo mi odpowiada poczucie humoru zawarte w tej książce - często czytam w recenzjach (w tym tutejszych), że ktoś czytając daną książkę śmiał się na głos, tymczasem ja nawet się nie uśmiechnęłam, raczej poczułam zażenowanie... Tymczasem pani M. Matyszczak potrafi sprawić, że faktycznie chichram się i to wielokrotnie.
Dodatkowo książka trzyma poziom poprzednich części; często zdarza się tak, że podoba mi się najbardziej pierwsza część, a kolejne czytam tylko z sentymentu, ale tutaj tak nie mam.
Są tu pewne mało prawdopodobne zbiegi okoliczności, ale dla mnie to typ lektury, która całościowo jest na tyle fajna, że się to puszcza płazem.

Dodatkowo książka trzyma poziom poprzednich części;...

Kolejny, trzeci tom przygód bohaterów. Róża wybrała się na wczasy odchudzające. Jednak została oskarżona o morderstwo. Pomóc mogą tylko Szymon z Guciem. Przybywają z odsieczą niezwłocznie. Cała seria to kolejne wcielenie "Księdza Mateusza", kto go lubi i zwierzaki z chęcią przeczyta.

#Wyzwanie LC2021 LIPIEC

„Strzały nad jeziorem” to trzecia już książka Marty Matyszczak z serii „Kryminał pod psem”, spotykamy się ponownie z prywatnym detektywem Szymonem Solańskim i jego psem Guciem, oraz z Różą Kwiatkowską, wieloletnią przyjaciółką, która jest od lat wczesnoszkolnych zakochana w Solańskim, czego on jednak wcale nie zauważa.
Książka przyciąga uwagę swoją graficzną otoczkę, całą seria jest w podobnej scenerii i to jest już moim zdaniem dużym plusem.

Szymon Solański staje się bogaczem, gdy odziedziczył zapisane mu w spadku pieniądze po panu Koszyckim, którego sprawę prowadził w poprzedniej części cyklu (Zbrodnia nad urwiskiem). Stara się wyglądać na poważnego i zamożnego biznesmena, co nie do końca mu się udaje. Szasta jednak pieniędzmi na prawo i lewo niemal topiąc się w luksusie. Jednak Guciowi nie przypadło to do gustu, on wolał swojego pana w wygniecionym podkoszulku i podartych spodniach, lecz o gustach się nie dyskutuje.

Róża Kwiatkowska odkąd sięgała pamięcią to zawsze była gruba, po powrocie z Irlandii postanowiła wydać większą cześć zarobionych tam pieniędzy na wczasy odchudzające. Wybrała ośrodek w lesie nad jeziorem w miejscowości Barlinek. Po kilkutygodniowym pobycie sama jest zdziwiona postępami swojej kuracji. Nawet nie wiedziała, że ma takie długie nogi…, co prawda to jednak w takie szybkie metody poprawiania sylwetki i urody coraz mniej ludzi wierzy, bo wcale nie są skuteczne na długo, ale może to jakaś inspiracja autorki. Solański jednak nagle odkrył w Róży kobietę. Piękną, mądrą i dobrą, zawsze traktował ją jak kumpla, z którym można pogadać o wszystkim i skoczyć na piwo, a tu taka przemiana...

Nie odchudzanie Róży jednak ma tu wielkie znaczenie, lecz fakt iż zostało popełnione morderstwo. Zastrzelono archeologa, który w jeziorze miał badać szczątki jakiegoś pradawnego zwierza, które przypadkowo podczas nurkowania odkryła Róża…, nieprzypadkowo jednak o morderstwo oskarżono właśnie Różę…

Narracja z pozycji kilku bohaterów jest ciekawa, zwłaszcza psa, pozwala czytelnikowi na utożsamienie się z każdą postacią.

Czy uda się Szymonowi wydostać Różę z aresztu? Kto jest prawdziwym mordercą archeologa? Jak potoczą się losy dziennikarki Róży i detektywa Szymona? Na te i inne pytania niestety nie mogę udzielić Wam odpowiedzi, gdyż chciałabym abyście przeczytali tę książkę i sami udzielili odpowiedzi.

#Wyzwanie LC2021 LIPIEC

Książka przyciąga uwagę swoją...