Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 24.11 zł

Strzały nad jeziorem

Marta Matyszczak Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Kryminał pod psem (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Dolnośląskie
detektyw kryminał literatura polska niebezpieczeństwo oskarżenie wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna
Strzały nad jeziorem
Kryminał pod psem (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2018-02-28

Kolejna przeczytana przeze mnie książka z cyklu. Niestety mam wrażenie że znów gorsza od poprzedniczki. Odchudzona bohaterka mniej mnie przekonuje, mam nadzieję że dopadnie ja jojo 😁

Róża postanawia w znaczący sposób zmienić swoje życie i trafia do Barlinka. Niestety wpada w wielkie kłopoty. Z odsieczą przybywa Szymon z nieodłącznym Guciem.
Jak zwykle olbrzymia dawka humoru. Scena z toi toiem rozbawiła mnie do łez.

Lekko, łatwo (aż za łatwo;) i nawet rozrywkowo. Od czasu do czasu lubię przeczytać coś li tylko dla odprężenia i rozbawienia. Nie lubię jedynie podśmiewania się z religijności (obojętnie w jakim wydaniu), a cała reszta jest do "strawienia" - najbardziej Gucio. Jakoś Szymon i Róża w tej części za bardzo byli, jak na mój gust, rozemocjonowani - aż do histerii w pewnych...

Jak to się fajnie czyta! Kocham taki język, punkt widzenia Gucia i wyraziste postaci. Nie czepiajmy się nieprawdopodobieństw wszelkiego kalibru, toż to nie reportaż :)

Mam wrażenie, że część scen jest zbędna, a poza tym nagromadzenie wpadek, przewrotek, zbiegów okoliczności i zrządzeń losu jak na jedną książkę jest zbyt duże. Bohaterowie ciągle się przewracają, wpadają na kogoś, rozlewają płyny, upuszczają rzeczy, biją innych bez konsekwencji, podobnie jak sami bez konsekwencji są bici.
Ale mimo wszystko seria mi się podoba.

Komedia kryminalna w Barlinku zasługuje na gwiazdkę więcej i to wcale nie "z braku laku"

Biedaczka Kwiatkowska zostaje aresztowana. W międzyczasie jednak stała się atrakcyjną kobietą.... O co tu chodzi i skąd Solański zdobył kasę na wpłatę kaucji - przeczytajcie sami.

Zaczynam się martwić, bo pozostały jeszcze tylko 3 książki Marty Matyszczak.... które nie wpadły w...

Podpalasz tartak i na drugi dzień jesteś na wolności? Zrzucasz (jeśli sądzić z opisów) ze 30 kg w miesiąc, a potem odrabiasz połowę z tego w tydzień? Zgrzyta tu wszystko oprócz dobrze naoliwionej furtki ośrodka wczasowego.

„Strzały nad jeziorem” to trzecia część przygód detektywa Szymona Solańskiego, dziennikarki Róży Kwiatkowskiej i psa Gucia, którzy tym razem działają nad Jeziorem Barlineckim. Stężenie absurdalno-komediowych sytuacji jest ogromne, ale do przełknięcia. Wszak to komedia kryminalna.
Ta odsłona jest lepsza od tomu drugiego, czyli „Zbrodni nad urwiskiem”. Gucio świetny, Róża w...

Idealna komedia kryminalna na wakacje.Róża udaje się na wczasy do Barlinka,pech chce że zostaje oskarżona o morderstwo pewnego archeologa.Na pomoc wzywa Szymona,który wraz z Guciem wkrótce przybywa do letniskowej miejscowości.
Zabawni bohaterowie,humor i szybka akcja.Gorąco polecam!!A Marta Matyszczak rośnie nam na Królową Kryminału!!

Po lekturze trzeciej części tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że nie chcę sięgać po czwartą. Nawet po takich lekkich i mało poważnych kryminałach oczekuję jakiejś spójności i realizmu zwłaszcza w zakresie postaci, a tutaj tego zdecydowanie zabrakło. Sama historia kryminalna, podobnie jak w poprzednich częściach, sprawia wrażenie wyjętej z książki dla młodzieży, a...

• 2018
  • 2019