Enklawa

Patronat LC
Ove Løgmansbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Vestmanna (tom 1) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Dolnośląskie
niebezpieczeństwo poszukiwanie przestępstwo thriller Wyspy Owcze wyścig z czasem zabójstwo zaginięcie
Vestmanna (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Ślady zbrodni

Oficjalne recenzje i

Mój kraju najpiękniejszy*

[ 46 ] Link do recenzji

Pierwsza książka Mroza, którą przeczytałam. Ciekawy kryminał

Trudno uwierzyć, że tę i pozostałe książki z cyklu napisał Mróz. Nie ten sposób prowadzenia akcji, postaci trochę mało wyraziste i rzeczywiście jakby wzorowane na Jo Nesbo, ale przede wszystkim brak humoru! Jakby się dopiero wprawiał w pisanie. I jak już ktoś wspomniał długimi momentami, zwłaszcza na początku każdej z książek, wieje nudą. Potem akcja się rozkręca, ale gdzie...

Moja pierwsza przygoda z twórczością Remigiusza Mroza wypadła naprawdę nieźle. Główną wartością tej książki jest spora dawka wiedzy o rozmaitych aspektach życia na Wyspach Owczych. Sam klimat przywodzi na myśl islandzki serial "W Pułapce".

Intryga "Enklawy" nakręcona jest nieźle. Parę zwrotów akcji, dość szablonowe, ale nieźle napisane postacie, zaskakujące, delikatnie...

Ok jak cała seria. Klimat wysp owczych...
Aż chce się tam wyjechać.

Książka ciekawa, dużo faktów o Wyspach Owczych.
Do tego miłość i niebanalni bohaterowie.

Świetna książka. Działa tak, jak powinna działać dobra książka- wciąga i porywa. Inna niż pozostałe, ale ciągle w stylu Mroza . Doskonała zapowiedź pozostałych części, której jej już niestety nie dorównują.

Drugą część cyklu przeczytałem dawno temu, wygrałem w konkursie, więc z braku innych książek postanowiłem nie zwracać uwagi na to, że nie czytałem pierwszej części. Założyłem, że kiedyś sięgnę po pierwszą część, gdy już zapomnę drugą :-)
Tak się stało. Pamiętam tylko, że to jednak nie żaden farerski pisarz tylko Mróz popełnił ową trylogię. Wtedy podobał mi się specyficzny...

I takiego Mroza lubię bardzo. Akcja, zagadki, ciekawość itd.. bez przedłużania i wplatanis za nad to tematów historycznych👍polecam, Już zaczęłam drugą część 🤷‍♀️🤣🤦‍♀️

Od razu zaczynam druga część!!

Dyskusje

3 548