Enklawa

Okładka książki Enklawa Ove Løgmansbø Patronat LC
Okładka książki Enklawa
Ove Løgmansbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Vestmanna (tom 1) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Vestmanna (tom 1)
Ślady zbrodni
Wydawnictwo Dolnośląskie
2016-03-16
2016-03-16
niebezpieczeństwo poszukiwanie przestępstwo thriller Wyspy Owcze wyścig z czasem zabójstwo zaginięcie

Oficjalne recenzje i

Mój kraju najpiękniejszy*

Link do recenzji

65 63 61

Moje kolejne podejście do twórczości pana Remigiusza. I kolejne rozczarowanie...fabuła nawet spoko, elementy śledztwa, kryminału - to jest w porządku. Ale oczywiście znów musiał pojawić się motyw romansu wplatanego na siłę. No kurde, po co? Sceny miłosne są strasznie płytkie, przewidywalne i zajmują masę miejsca. Bardzo obniżyło to moją ocenę. Gdyby nie to, dałabym 7/10.

Wciągnęła i zaintrygowała. Odpowiednia dawka Mroza. Czytam to jako kolejną książkę autora i pewnie - jak przy Chylce - poszłabym w ten las. Na zakończenie jestem trochę zła, ale czy zaskoczona?

Nie jestem fanem współczesnego kryminału. Zawsze to odkrywanie poszlaki do ostatniego rozdziału. Brak możliwości odgadnięcia, kto jest mordercą inaczej, niż strzałem, 30% książki albo i więcej poświęcone nie na sprawę, a na romans bohatera, sprawy rodzinne czy inne. Mimo to potrzebowałem lekkiej lektury i ją dostałem, fajny klimat, fabuła głupia w niektórych momentach, ale wciągająca. Dałbym 6, jednak ostatni rozdział… Powiem szczerze. Ostatni rozdział jest psu z gardła wzięty.

Najnudniejsza książka Mroza, nawet nie przypuszczałam, że potrafi tak pisać! Akcja się dzieje, toczy, jest przepychana. Jedyne co zostało z Mroza to umiejętność tworzenia "żywych" bohaterów. Szkoda tylko, że autor nie dał im szansy zrobienia czegoś ciekawego.

Mój pierwszy wysłuchany w życiu audiobook. Słuchałem codziennie w drodze do pracy, a że jadę całe 8 minut, to zeszło mi na nim równe dwa miesiące.
Mamy tu do czynienia z typowym Mrozem ze średniej półki. Dobry, wciągający początek, potem spowolnienie, z kilkoma nieistotnymi dla fabuły wątkami i nużącymi, obyczajowymi zapychaczami, i na końcu bum, mega zaskakujące zakończenie. Na tyle zaskakujące, że od razu zabrałem się za przesłuchiwanie kolejnej części.

1989

Na półkach: , , , ,

Początek ciekawy, a potem coraz nudniej, zakończenie też zupełnie bezpodstawne. Przeczytałam, bo gustuję w polskich książkach.

Ciekawa, rzetelnie napisany kryminał

Ciekawa, rzetelnie napisany kryminał

To ''nie ten" Mróz, którego znamy.....
Miejsce akcji jest rewelacyjne, ale cała ta historia jakaś wydumana. sięgam jednak po następne tomy bo podejrzewam, że cała historia jednej z głównych postaci zostanie wyjaśniona w 3 części.

To ''nie ten" Mróz, którego znamy.....

Dobrze się czytało, chociaż psychologia postaci słaba, nadmiar szczegółów momentami nieco przytłaczający, a intryga kryminalna to tak naprawdę tło dla tej historii obyczajowej.
Ogólnie interesująca pozycja, bo Remigiusz Mróz umiejętnie snuje narrację osadzoną w egzotycznych dla nas Wyspach Owczych.

„Enklawa” to kryminał osadzony na Wyspach Owczych. Autor doskonale oddał klimat i „urok” tego miejsca. Te malarskie, ale nienachalne opisy idealnie wkomponowały się w mroczną i tajemniczą fabułę. Historia mnie nie porwała, aczkolwiek książkę czytało się szybko i z rosnącym zaciekawieniem. Dużo było w niej spokoju, mimo niesprzyjających okoliczności (zbrodnie w małym miasteczku). Zabrakło mi dynamiki, również w działaniu bohaterów, konsekwencji, energii. Zakończenie bez rewelacji.

Ove Løgmansbø Enklawa Zobacz więcej