Podpalacz

Okładka książki Podpalacz Wojciech Chmielarz
Okładka książki Podpalacz
Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Jakub Mortka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Jakub Mortka (tom 1)
Marginesy
2018-01-17
2012-11-06
literatura polska #śmierć #tajemnica

Audiobook nieźle prezczytany. Komisarz Mortka w roli dość konwecjonalnego bohatera kryminałów, ale bardzo sprawna rzemieślnicza robota trzymająca w napięciu. Lubię u Chmielarza, że strona obyczajowo- psychologiczna nie szwankuje. Fajne na wakacje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kryminały z serii o komisarzu Mordce są dla mnie nowością,, czytałam inne powieści pana Chmielarza, tą serię jakoś omijałam mimo, że nazwisko Mordka bardzo przyjemnie kojarzy mi się z moim ulubionym autorem panem Marcinem Mordką.
Sam wątek kryminalny jest bardzo interesujący i dość spójny, chociaż taki zbieg okoliczności jak z tym lokatorem komisarza to troszkę było naciągane. Co do postaci to ex żona Mordki to sorki ale jakaś strasznie niezrównoważona jest. W jednej chwili już prawie słodko i się dogadują a w następnej jej odwala i znowu jest wściekła. No nie wiem mnie nie przekonuje. Komisarz Mordka ja do końca nie wiem czy ma to byc sympatyczny facet czy może jednak świrus na krawędzi i jak na detektywa to strasznie dużo rzeczy nie widzi albo woli nie widzieć i to mnie trochę denerwuje. No ale może taki jest zamysł autora i postać będzie się rozwijać i rozbudowywać. Poza tym to norma kryminałów czyli policjanci chleją i biją żony, prokuratorzy chleją i kłócą się z detektywami , kobiety mają duży biust albo noszą mini i są bardzo mądre ale jednak nie do końca. Trochę szablonowo. No ale ogólnie nie jest to zły kryminał i chętnie sięgnę po kolejny tom w nadziei że Mordka nie zacznie jednak chlać na całego albo tłuc zuoli na prawo i lewo 🫣

Polecam. Z komisarzem Jakubem sie zaprzyjaznimi na dluzej :)

Polecam. Z komisarzem Jakubem sie zaprzyjaznimi na dluzej :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka bardzo mi się podobała. Trzyma w napięciu od początku do końca. Miejsca i czas są świetnie opisane, co dodaje realizmu całej historii. Chcę więcej !!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobry kryminał, interesujący bohaterowie. Na przykład Mortka: ostatni sprawiedliwy, ale w przy swoim profesjonalizmie (a może pracoholizmie) tracący dobre relacje z najbliższymi. Trochę go podziwiałam, trochę mu współczułam, od koniec denerwowałam się na niego. Śledztwo też ciekawie opisane, nie mam wprawdzie pojęcia jak to może wyglądać naprawdę, ale wydaje mi się że powieść przedstawia to realistycznie. A przy tym nie ma nudy. I nie ma niepotrzebnego epatowania okrucieństwem. Bardzo mi się podobało.

Audiobook. Czyta Andrzej Mastalerz. Super. Pierwszy tom cyklu o komisarzu Mortce. Typowa milicyjna robota .Bez fajerwerków, ale fajnie się słucha. Koncówka przesadzona za to gwiazdka mniej. Słucha się fajnie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moje drugie podejście do kryminałów Chmielarza i zdecydowanie bardziej udane. Cykl z Mortką wciąga. Może intryga i jej rozwiązanie trochę pozostawiają do życzenia, ale rozrywka niezgorsza.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

w końcu znalazłam czas na rozpoczęcie serii z komisarzem Mortką i nie żałuję polecam dobra lektura

Fajna, szybko się czyta ale zakończenie trochę przesadzone

Fajna, szybko się czyta ale zakończenie trochę przesadzone

„Podpalacz” Wojciech Chmielarz
W związku z tym, że miałam niesamowitą okazje poznać osobiście Pana Wojciecha Chmielarza
postanowiłam zacząć przygodę z jego twórczością. Pierwszą pozycją, jaką miałam przyjemność
przeczytać była pozycja „Wampir”. Niestety nie przypadła mi do gustu, lecz nie zraziłam się od razu.
Postanowiłam sięgnąć po inną jego pozycje. Zdecydowałam się na serie bardzo popularną jaką jest
seria z komisarzem Jakubem Mortką. „Podpalacz” to pierwszy tom tej serii.
Ta powieść wciągnęła mnie tak bardzo, że nie byłam wstanie oderwać się od tej historii. Wojciech
Chmielarz jest mistrzem świata w wymyślaniu postaci w tej serii każda z postaci ma to coś czego
czytelnikowi potrzeba w takich książkach jak ta.
Głównym bohaterem jest Jakub Mortka, policjant po rozwodzie, ojciec dwóch synów. Prowadzi
śledztwo podpalenia domu bogatego małżeństwa Kameronów – biznesmena Jana, który ginie w
pożarze oraz jego żony Klaudii, której kariera muzyczna nie do końca się powiodła. W raz z postępem
śledztwa to, co wydawało by się nieszczęśliwym wypadkiem okazuje się być nieprzypadkowe. Kim
jest seryjny podpalacz i jak wybiera domy?
Czy Jakub rozwiąże śledztwo?
Czy dowiemy się kim jest seryjny podpalacz?
I czy Mortka poradzi sobie z tym co na niego czyha?
Tego wszystkiego dowiecie się jeśli przeczytacie serie o komisarzu Mortce.
Jest to dobrze skonstruowana powieść, wielowątkowa a dzięki przyjemnemu stylowi pisania autora
czyta się szybko. To jest połączeniem kryminału z powieścią obyczajową – co myślałam, że nie będzie
dla mnie ale się mocno zdziwiłam. Polecam każdemu.

„Podpalacz” Wojciech Chmielarz
Postanowiłam sięgnąć po inną jego pozycje. Zdecydowałam się...