rozwińzwiń

Podpalacz

Okładka książki Podpalacz Wojciech Chmielarz
Okładka książki Podpalacz
Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Jakub Mortka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska #śmierć #tajemnica

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Nie powiedziałbym, że jest to arcydzieło, ale w kategorii wciągająca książka na weekend zdecydowanie daje radę. Sięgnę po kolejne tomy z tej serii.

Oj , nudne to było....
Jednostajne, prostoliniowe, monotonne, płaskie, minimalnego uczucia nic we mnie nie wzbudziło, nie wciągnęło, zero klimatu .....
Takie meh....

Z Panem Wojtkiem mam taki love/hate relationship - jedne książki mi bardzo leżą drugie ani trochę....

Oj , nudne to było....
Takie meh....

Czytasz, jesteś gdzieś na 170 stronie (na 365) i nagle, totalnie niespodziewanie wkracza Mąż i proponuje wyjściową randkę, a Ty pokazujesz książkę i mówisz - ,,dobra, ale najpierw ją skończę."
Chyba po tym, poznaje się dobre czytadło?
Także to był super dzień ze świetną książką i niespodziewaną randką.

Chyba po tym, poznaje się dobre czytadło?
Także to był super dzień ze świetną książką i niespodziewaną randką.

Bohaterowie, którzy nie zawsze dają się lubić, ale przez to są o wiele bardziej "żywi", do tego świetnie skonstruowana intryga i mocny finał bez "cukierkowego" happy endu. Czego chcieć więcej?

Tak powinien być napisany każdy kryminał. Główny wątek gładko splata się z pobocznym aby w finale dostarczyć rozwiązanie zagadki. Jako czytelnik miałem je przed oczami cały czas a jednak je przeoczyłem. 1:0 dla autora. Tego oczekuję po perełkach gatunku. Na pewno sięgnę po kolejne części.
Postaci są wiarygodne psychologicznie a wątki osobiste mają potencjał ciekawego rozwoju. Stylistycznie Chmielarz przypomina mi Chandlera co uważam za duży atut.

Solidny kryminał, wartki i sprawnie napisany. Mózgu nie przemęcza, ale nie jest także obelgą dla rozumu.

Kolejna książka od autora za mną, tym razem pierwsza z cyklu o komisarzu Mortce 😉. No cóż przepadłam, książkę przeczytałam jednym tchem, czy samymi nowościami człowiek żyje? Oczywiście, że nie, czasem warto sięgnąć po coś co premierę miało kilka lat temu. Ja akurat na książki autora natknęłam się przez przypadek, gdzieś tam do ucha wpadało mi to nazwisko, więc sięgnęłam po trochę informacji, każdy autora zachwalał więc w bibliotece chciałam to sprawdzić, Pani mi poleciła jedną z książek autora i co prawda nie byłam do końca przekonana czy akurat po Żmijowisko chciałam sięgnąć ale tak to był strzał w dziesiątkę od tego zaczęła się moja przygoda z Panem Wojtkiem 😀. Teraz jestem po pierwszym tomie o komisarzu i przyznam, że bardzo ale to bardzo mi się podobało, postacie jak zwykle rewelacyjnie wykreowane, wartka akcja i znajdzie się też troszkę humoru, jednym słowem wciągający kryminał 🤩.
Trochę o książce, dzień Wigilii to bardzo przyjemy okres, lecz nie dla każdego a na pewno nie dla komisarza Mortki, na warszawskim Ursynowie wybucha pożar, w którym ginie biznesmen, a jego żona (celebrytka) zostaje poważnie poparzona... z pozoru wygląda to na nieszczęśliwy wypadek, lecz straż pożarna postrzega to inaczej i dzieli się przemyśleniami z komisarzem Mortką, twierdząc że do pożaru przyczyniły się osoby trzecie, tym bardziej że to już kolejny podobny przypadek, tylko w poprzednich nie było żadnych poszkodowanych ani martwych osób... sprawa przypada komisarzowi, oczywiście przełożeni oczekują szybkich wyników śledztwa. Komisarz ma nadzieję, że są to porachunki gangsterskie, lecz z czasem okazuje się, że w okolicy grasuje seryjny podpalacz. Czy komisarz upora się ze sprawą zanim dojdzie do kolejnego podpalenia? Czym kieruje się podpalacz wybierając domy? Czy komisarz dojdzie do sprawiedliwości, a może wejdzie w milczący układ z bezprawiem?? Mnie osobiście bardzo zaskoczyło zakończenie, już jestem ciekawa co znajdę w kolejnych częścią z komisarzem. Autor naprawdę wie jak zbudować napięcie i po mistrzowsku miesza czytelnikowi w głowie. Jednym słowem nie pozostaje mi nic innego jak polecić wam ten kryminał z całego serducha. ❤

Calkiem poprawny kryminal, chociaz miejscami nieco sztampowy i przewidywalny, ale to chyba byly poczatki tworczosci pana Chmielarza. Natomiast wciagnal mnie na tyle, ze mam ogromna ochote siegnac po kolejne ksiazki tego autora i zobaczyc jak rozwinal sie jego styl.

Fajny kryminał, super się czyta,, ciężko oderwać się.
Polecam,

Fajny kryminał, super się czyta,, ciężko oderwać się.
Polecam,

10 079