Podpalacz

Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Jakub Mortka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
2018-01-17
2012-11-06
Marginesy
literatura polska
Jakub Mortka (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2018-01-17
literatura polska

Książka nie przypadła mi do gustu. Nastawiłam się na hit. Przebrnęłam do końca i na razie nie sięgnę po kolejną książkę tego autora i nie jestem ciekawa jak ta historia się potoczy. Całą książkę czekałam aż ruszy z kopyta akcja, że mnie porwie. Książka skończona ponad miesiąc temu, a dalej mam po niej niesmak. Udało mi się to rozczarowanie trochę zamieść i nie miałam na...

Poprawny kryminał - dobrze się czytało, natomiast nie było trudności z oderwaniem się od książki u mnie. Duży potencjał, więc jest ochota sprawdzenia, jak wypadną kolejne książki autora!

Po czterech samodzielnych kryminałach Wojciecha Chmielarza, wreszcie zacząłem jego cykl z komisarzem Jakubem Mortką.
W Warszawie ktoś podpala dom należący do biznesmena i jego żony piosenkarki, której kariera już właściwie nie istnieje. Mężczyzna umiera, kobieta zaś w ciężkim stanie trafia do szpitala. Sprawę prowadzi komisarz Jakub Mortka razem z podkomisarzem Dariuszem...

Wojciech Chmielarz jak zwykle w formie. Polecam, czyta się jednym tchem.

Na półkach: , , , , , , , ,

Przyzwoity kryminał i nic więcej. Historia nie jest nadzwyczajnie porywająca, postacie dość sztampowa, a całość czyta się bez dreszczyku. Zakończenie na plus, choć autor w dość oczywisty sposób zapowiadał nagły twist fabularny, więc kiedy już nastąpił, nie było to zaskakujące.

Spodziewałam się czegoś lepszego. Aczkolwiek nie jest zła.

Bardzo dobry początek serii, jest wiarygodnie, bez szalonych akcji w stylu amerykańskim i zbytniego udziwniania.

Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam kryminał, to nie jest mój ulubiony gatunek, ale książka bardzo mi się spodobała. Wciągnęła mnie, czytało się dobrze, historia ciekawa. Z chęcią sięgnę po kolejną część cyklu.

Świetnie napisana książka. Szczególnie podoba mi się sposób, w jaki autor przekonał mnie do postaci komisarza Mortki - bohatera trudnego psychologicznie, ale intrygującego. Na pewno sięgnę po kolejne części.

Przystąpiłam do książki z lekką obawą na spotkanie z komisarzem Mortką jednak okazało się iż jest ciekswą postacią. Początek książki faktycznie sprawia iż akcja ciągnie się wolno jednak Wojciech Chmielarz jak zawsze wynagrodzi wszystko w dalszej części. Polecam rozpocząć przygodę z komisarzem... 😁

Dyskusje

6 567