Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem

Kawa odpowiedzią na zło tego świata

Wyjątkowa w swojej prostocie. Na pochmurne dni ta historia nadaje się wyśmienicie. Mało skomplikowana fabuła sprawia, że szybko się czyta.

Dobrze się czyta choć główna bohaterka czasami tak mnie wkurzała że ho ho. Miłka mieszka i pracuje w pensjonacie swoich rodziców. Rozmowa z babcią tuż przed jej śmiercią wiele zmienia w życiu dziewczyny. Przypadkiem zjawia się w Kawiarence za rogiem w poszukiwaniu pracy i ją dostaje a ponieważ doświadczenie już ma to będzie prosto. Ale czy naprawdę? czy życie dziewczyny teraz się zmieni? czy espresso z cukrem aby na pewno będzie słodkie?

Za mało się dzieje, za dużo przemyśleń Miłki.

Za mało się dzieje, za dużo przemyśleń Miłki.

Bajka dla większych dziewczynek. Z morałem - wystarczy być dobrym i spotkają cię dobre rzeczy. Infantylna i naiwna. Szybko się czyta.

Nic oryginalnego, ale miło spędziłem czas.

Nic oryginalnego, ale miło spędziłem czas.

Historia Miłki , która próbuje sama uporać się z dorosłym życiem. Po drodze napotyka wiele przeszkód , burz , zawirowań ale jak to w życiu tak i w książce po każdej burzy wkońcu wychodzi słońce . Lekka historia , dość przewidywalna ale miło się ją czyta. Napewno sięgnę po kolejną część.

Miłka to młoda dziewczyna, która zajmuje się pensjonatem razem z rodzicami. Pewnego dnia babcia dziewczyny mówi jej o rzeczy, która miała miejsce kilka lat temu, dziewczyna nie czuła się dobrze z tym, że dowiedziała się o tym dopiero teraz. Zdecydowała się wyjechać do Kielc, aby przemyśleć pare spraw, które siedziały jej w głowie. Nie miała pomysłu na życie w mieście, dlatego pomogła jej koleżanka, która znalazła lokum dla Miłki. Dziewczyna starała się o pracę w kawiarni, chciała zarobić jakieś pieniądze, aby mieć z czego żyć i być samodzielna.
Z tym wyjazdem łączyło się dużo nieporozumień, lecz mimo to Miłka starała się radzić z problemami, które ją spotkały. Kobieta musi uporać się z chłopakiem, który nie daje jej spokoju. Tajemnica, którą zdradziła babcia cały czas siedzi jej w głowie. Lecz poznała wiele nowych osób, do których się przywiązała i którzy ją wspierali.

Książka opisuje jak wygląda życie, gdy wiele spraw się komplikuje i nie wiemy jak to zmienić, o przyjaźni, miłości, pomocy i ważnych życiowych decyzjach.

Bardzo inflantylna, idealna dla nastolatek. Na pewno nie siegne po kolejna czesc. Glownej postaci nie da sie lubic, jest strasznie naiwna i irytujaca

Bardzo przyjemna , ciepła ,i wspaniała powieść. Świetnie czytająca się
Od samego początku można sobie wyobrazić i poczuć smak oraz zapach pysznej kawy.
Obowiązkowo czyta się przy filiżance ulubionej kawy można oderwać się od wrześniowych wieczorów deszczowych
Dla mnie to była przyjemność przeczytać tak interesującą książkę jak ta.

Bardzo przyjemna , ciepła ,i wspaniała powieść. Świetnie czytająca się
Dla mnie to była przyjemność przeczytać tak interesującą książkę jak ta.

Kawiarenka za rogiem wciągnęła mnie w swój świat, jestem niezwykle ciekawa dalszych losów.