Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem

Patronat LC

Oficjalne recenzje i

Kawa odpowiedzią na zło tego świata

[ 9 ] Link do recenzji

Życie na zamówienie Karoliny Wilczyńskiej to piękna historia młodej dziewczyny Miłki u której jedna wiadomość zmieniła jej życie. Życie jakie prowadziła wcześniej z pozoru było dobre i szczęśliwe. Ulubiona babcia Miłki wyznała jej tajemnice i od tej pory jej życie już nie było takie same. W jej życiu zapadły poważne decyzje narodził się smutek, żal, niepewność i czy uda jej...

Pierwsza część "Kawiarenki za rogiem" zapowiada się całkiem nieźle. Mamy młodą dziewczynę, która wyrusza w swoją podróż, a podczas tej przygody czekają różne niespodzianki. Zdecydowanie z całej opowieści najbardziej podobała mi się końcówka książki. Miała w sobie jakąś magię, miałam poczucie, jakbym przeżywała to na żywo. To było bardzo miłe odczucie.

Chociaż wszystko w życiu wydaje się tracić sens, to jednak warto iść do przodu, bo nie wiadomo, co nas może spotkać za zakrętem.
Z niecierpliwością sięgnę po kolejny tom.

1960

26/2021 (A)

Co za historia! Karolina Wilczynska po raz kolejny pokazuje,ze historie w jej ksiazkach sa naprawdę swietne a jeszcze lepiej sie je czyta.
Coz moge powiedziec historia Milki hest naprawdę zaskakująca dziewczyna ktora ma bardzo niski poziom swojej samooceny postanawia wyjechac ze swojego rodzinnego domu. Opuszcza rodzinne gniazdo i zaczyna nieznane myśląc, ze u swojej...

Kolejny cykl tej autorki, po który sięgnęłam i tym razem mnie nie zawiódł. Prozaiczna bohaterka Miłka nagle pozostawia rodzinę i dotychczasowe życie wyjeżdżając do Kielc. Szuka pracy, mieszkania, boryka się z problemami zwykłych ludzi. Praca przynosi miłość. Czyta się z zapartym tchem i czeka na dalszą część. Polecam!

Cóż, to nie jest moja bajka, ale w czasie choroby udawało mnie się czytać tylko takie niewymagające, przewidywalne książki. Główna bohaterka nawet mnie nie denerwowała, raczej bawiła.
Gdyby nie fakt, że książka pozwalała mi łatwiej znosić chorobę, ocena z pewnością byłaby niższa.

Postanowiłam sięgnąć po tą serię po przeczytaniu innych książek autorstwa Karoliny Wilczyńskiej - w końcu jeżeli wcześniejsze przypadły mi do gustu, to warto spróbować.
Muszę przyznać, że niestety ta pozycja zdecydowanie mnie rozczarowała.
Główna bohaterka nie daje się polubić. Zachowuje się dziecinnie, jej perypetie naprawdę czasami irytują, a sama fabuła wydaje mi się...

1909

Na półkach: , , , ,

Lekka i przyjemna, czytadło w sam raz na jeden wieczór. Wciągająca. Jak zresztą cała seria.

Po "Kawiarence za rogiem" spodziewałam się dokładnie tego, czego stereotypowo możnaby się spodziewać po powieści obyczajowej. Nastawiłam się na spotkanie z lekturą łatwą, lekką i przyjemną. I poniekąd nie zawiodłam się.
Jednak zaskoczyło mnie, że treść tej książki nie jest wcale tak lekka i powierzchowna jak zakładałam. Ogrom emocji jakich dotyka, trudnych decyzji, z jakimi...

Dyskusje

• 2019