Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem

Okładka książki Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem Karolina Wilczyńska Patronat LC
Okładka książki Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Filia Cykl: Kawiarenka za rogiem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kawiarenka za rogiem (tom 1)
Filia
2018-10-03
2018-10-03
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa przyjaźń relacje rodzinne spotkanie uczucie więzi rodzinne współczesna kobieta

Oficjalne recenzje i

Kawa odpowiedzią na zło tego świata

Link do recenzji

380 24 16

Kawiarenka za rogiem wciągnęła mnie w swój świat, jestem niezwykle ciekawa dalszych losów.

Taka lekka, sympatyczna kobieca lektura. Perypetie życiowe głównej bohaterki bardzo mnie wciągnęły. Jednak musze przyznać że zakończenie książki wywołał u mnie nie dosyt. Zabrakło mi przynajmniej ze 2 rozdziałów.

życie Miłki było takie ułożone do czasu kiedy babcia na łożu śmierci zdradza jej pewną tajemnicę od tego czasu dziewczyna zaczyna rozumieć wiele sytuacji które mialy miejsce w jej życiu i postanawia uciec od przeszłości i zacząć nową przyszłość. ucieczka od problemów wydaje być się najlepszym rozwiązaniem ale czy tak się da, czy Miłka poradzi sobie w mieście? Ma dobre serce, a wiadomo że takie będzie wykorzystywane ale są ludzie którzy to dobro widzą i kibicują jej z całego serca. Czy ta dziewczyna w końcu wyprostuje swoją krętą ścieżkę życia? Na pewno będzie walczyć ze sobą , z demonami przeszłości teraźniejszości ale czy odniesie sukces to trzeba samemu ocenić. Wiara czyni cuda :)

Lekka, przyjemna i przede wszystkim kobieca.

Lekka, przyjemna i przede wszystkim kobieca.

Jest to historia o prostej dziewczynie Ludmile, zwanej Miłką, która po poznaniu tajemnicy babci wyznanej tuż przed jej śmiercia, postanowiła zmienic swoje życie i wyjechać z domu rodzinnego do Kielc.

Dziewczyna bez planu na przyszłość, bez pracy i dachu nad głową postanawia poprosić o pomoc swoją dawną koleżankę ze studiów. Ta pomaga jej znaleźć tymczasowe lokum i nagle następuje fala zdarzeń.

Z planu na spokojne poukładanie sobie obecnego życia zostaje plan na ucieczkę przed toksyczną znajomością.
W międzyczasie Miłka dostaje pracę w Kawiarence za Rogiem, gdzie też musi zmagać się z wieloma problemami.

Mimo kłopotów w jakie wpadła nasza główna bohaterka z książki bije dużo ciepła i mądrych słów. Wróżka Wera, stała klientka kawiarenki ciągle wspiera tę dziewczynę i każde jej słowa dają Miłce do myślenia. Ludmiła swoją osobowością i dobra duszą zaskarbia sobie również względy swojego szefa i co z tego wyniknie?

Tego już musicie dowiedzieć się sami sięgając po tę pozycję. Książka do przeczytania jest w jeden wieczór, bo czyta się błyskawicznie 🤩

Muszę przyznać, że historia Miłki wciąga, choć bohaterka często mnie denerwowała. Dziewczyna jest nieśmiała i pełna kompleksów, do tego jeszcze łatwowierna, woli uciekać przed problemami i według mnie nie zmieniło się to do końca książki. Sama opowieść jest ciekawa i wcale nie taka lekka jakby się wydawało. Bohaterka musi zmagać się ze stalkerem, który jest coraz bardziej natarczywy. Czyta się szybko, więc na pewno sięgnę po kolejną część tej historii, zwłaszcza, że wiele problemów bohaterki nadal czeka na rozwiązanie.

Pierwszy raz sięgnęłam po twórczość Pani Karoliny i jestem zadowolona.Miło i przyjemnie czytająca się powieść .Historia Miłki wciągająca i pełna emocji,co będzie dalej.
Po śmierci babci i wyjawnionej tajemnicy ,Miłka postanawia wyjechać z rodzinnej miejscowości.Los stawia na jej drodze dobrych ludzi ,jak również takie ,które chcą ją skrzywdzić.Czy uda jej się ułożyć życie w nowym miejscu i znaleźć bliską sercu osobę?
Z wielką przyjemnością przeczytam dalsze losy Miłki.

Na półkach: , , , ,

Urzekło mnie to czytadełko,nie chciałam odkładać powieści,przyjemnie się czytało.
Karolinę Wilczyńska to jest moją ulubioną pisarką,pisze piękne,wzruszające i świetne książki,pióro jej wspaniałe.
Piękną,ciepłą lekturę przeczytałam.

Piękną,ciepłą lekturę przeczytałam.

Bardzo fajnie się czyta, lekko, miło i przyjemnie. Już sięgam po kolejne tomy

Bardzo fajnie się czyta, lekko, miło i przyjemnie. Już sięgam po kolejne tomy

Miłkato zwykła dziewczyna. Wyglądu wręcz jak ja przy kości ale ma w sobie to coś co przyciąga do niej wielu sympatycznych ludzi... Czy aby wszyscy są mili? Jeden człowiek może zniszczyć czyjeś życie. Ale są i tacy którzy wspierają... Ciekawe jak dalej potoczą się losy Miłki