Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem

Oficjalne recenzje i

Kawa odpowiedzią na zło tego świata

[ 9 ] Link do recenzji

Na półkach: , , , ,

Lekka i przyjemna, czytadło w sam raz na jeden wieczór. Wciągająca. Jak zresztą cała seria.

Po "Kawiarence za rogiem" spodziewałam się dokładnie tego, czego stereotypowo możnaby się spodziewać po powieści obyczajowej. Nastawiłam się na spotkanie z lekturą łatwą, lekką i przyjemną. I poniekąd nie zawiodłam się.
Jednak zaskoczyło mnie, że treść tej książki nie jest wcale tak lekka i powierzchowna jak zakładałam. Ogrom emocji jakich dotyka, trudnych decyzji, z jakimi...

Tak płytkiej i banalnej książki dawno nie czytałam... Prawie trzydziestoletnia kobieta, a zachowuje się jak dwunastolatka. Jakby bohaterka faktycznie miała te 12 lat, książka miałaby więcej sensu. Bohaterka naiwna i, no cóż, głupiutka. Baaardzo kiepsko.

Wszystkie 3 części przeczytałam w kilka dni, historia ciekawa, zakończenie zaskakujące. Powieść bardzo mi się spodobała, polecam.

Dzień dobry Wszystkim. Niedawno przeczytałam pierwsza cześć z serii „Kawiarenka za rogiem” , a mianowicie „Życie na zamowienie” Karoliny Witkiewicz.
Miłka jest przykładna córką, pomaga rodzicom w prowadzeniu pensjonatu, babcia na łożu śmierci dzieli się z nią sekretem.
Miłka po śmierci babci postanawia wyrwać się z rodzinnego domu i zacząć żyć na własny rachunek. Na cel...

Lekka lektura, idealna na jesienne wieczory.

Piąta gwiazdka za audiobook, którego bardzo miło się słuchało. Poza tym, bardzo się rozczarowałam. Ale zacznijmy od pozytywów.
Opisy Kielc- dość szczegółowe, by jeśli ktoś chce, może śledzić trasy bohaterów, ale powieść nie zmienia się w przewodnik turystyczny.
Poważny problem- powieść stara się zmierzyć z problemem stalkingu. I jako prześladowca występuje pozornie uroczy...

Książka jak widać jest ciut po przejściach, ale to znaczy że jest lubiana i chętnie czytana.
Dostałam ją w prezencie od mojej przyjaciółki i kiedyś z braku laku pochłonęłam ją w dwa wieczory.
Z racji, że ostatnimi czasy nie miałam szczęścia do książek i moje recenzje były raczej zniechęcające i negatywne, dziś postanowiłam opowiedzieć Wam o tej książce.

Opowieść jest...

Była potulną dziewczynką którą decydowali rodzice- tak uważała. Babcia wyjawiła jej sekret i w naszą bohaterkę coś wstąpiło i wyjechała do Kielc. Nie dość że walczy z własnymi uczuciami to staje się obiektem obsesji Rafała.Kawiarenka to przystań chwilowa jak twierdzi Miłka. Opowieść pełna wrażeń zachęcająca by się dalej w niej zanurzyć.

To pierwsza część cyklu Kawiarenki za rogiem , gdzie poznajemy życie Miłki . Pracuje ona w pensjonacie rodziców w Busku- Zdroju. Kiedy babcia wyjawia jej pewien sekret dziewczyna postanawia rozpocząć samodzielne życie i wyjeżdża do Kielc gdzie kiedyś studiowała.
Jak potoczy się nowe życie Miłki kiedy przestąpi progi Kawiarenki za rogiem, czy poznana tam wróżka Wera pomoże...

Dyskusje

• 2019