Zakochane Zakopane

Okładka książki Zakochane Zakopane
Agnieszka KrawczykKrystyna Mirek Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Filia
2018-10-31
2018-10-31
literatura polska zakochani zima góry kurort miłość

Oficjalne recenzje i

Miłość, miłość w Zakopanem

Link do recenzji

730 371 44

Zachecona pozytywnymi opiniami sciagnelam ksiazke na kindle i sie zawiodlam. Moze i historie sa piekne ale takie jakby flaki w oleju. Nie dalam rady przebrnac do konca. Moze nie jest to zbyt pozytywna ocena, ale uwazam ze kazdy lubi cos innego i warto o tym napisac.

Pierwszy raz czytałam książkę w takiej formie- jeden motyw przewodni i kilka osobnych historii różnych autorów. I bardzo mi się podobało! Lekka, ma pozytywne zakończenia... Fajna pozycja na wieczór po ciężkim dniu :)

Zdecydowaniem 10 gwiazdek. Czułam niedosyt po każdej historii, ponieważ chciałabym wiedzieć co się działo dalej. W każdej z tych siedmiu historii było bardzo czuć magię świąteczną. Śmieszne, poruszające, rozchmurzające...

Na półkach: , , , ,

Przyjemna zimowa literatura. Nie jest to oczywiście żadne arcydzieło. Opowiadania - jedne lepsze, inne gorsze - mają na celu zatrzymać czytelnika, by zwrócił on uwagę na samotność, miłość, wybaczenie, itd. czyli wartości, które w codzienności stają się jakby niewidzialne.

Nie jestem fanką takich książek i aż dziwię się, że przez nią przebrnęłam. Są w niej zamieszczone proste, miłosne historie. Książkę czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Pomimo tego, że nie jest najwyższych lotów, to miło oderwać się od rzeczywistości i zainspirować podanymi historyjkami, a potem... pojechać zwiedzić Zakopane :)

historia o magii miłości i Zakopanego. Historie opisane w książce łączy wygrany konkurs pobytu w Zakopanem. To historie par, małżeństw, przyjaciół a nawet samotnej dziewczyny. Ile ludzi tyli historii , wniosek jest jeden - miłość nie patrzy bogactwo, tylko opiera się na szczerości, opiece i zrozumieniu

Dzięki twórczości polskich autorek powstał zbiór opowieści o ludziach których życie sprowadziło do Zakopanego, gdzie rozpoczęli nowy rozdział swojego życia.Historie te potrafią rozbawić, wzruszyć a także zmusić do refleksji a wszystko to dzięki " Willi pod Jodłami" i miłości.Czyta się szybko i z wielką przyjemnością.
Polecam.

Polecam.

Hej robaczki :D
Jak Wam mija tydzień? Mój się wlecze. Chyba już ogarnęłam całą listę, co miałam w planach i teraz nie wiem co ze sobą zrobić. Dobrze, że jeszcze są książki i seriale w internecie :D. A wracając do książek, to chciałabym Wam pokazać antologię, przy której spędziłam miło czas. Odrobinkę poznałam pióra autorów, którzy mnie ciekawili, ale nie miałam okazji poczytać ich powieści. Poznałam również pióro Anny Szczypczyńskiej" serce z bristolu", która mnie bardzo zaintrygowała i myślę, że była to najlepsza historia w antologii zaraz koło " Małe kłamstewka" Agnieszki Krawczyk. Natomiast najwięcej cytatów zaznaczyłam u Anny H. Niemczyków " Łańcuszek Couego".

"Bo miłość jest najbardziej uzdrawiającym uczuciem, Mieciu. Nigdy o tym nie zapominaj. Cokolwiek w życiu Cię spotka, nie pozwól, by twe serce stwardniało."
" 'Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego'. A ty przestań się zamartwiać, zanim ten twój niepokój zacznie żyć własnym życiem i stanie się być pasożytem twojego umysłu."
" Jesteś tylko człowiekiem, Danusiu. Nie wyrzucaj więc sobie ludzkich słabości. Ufaj życiu (...)

"Zakochane Zakopane" ma w sobie zimę. Śnieg, którego brakuje w ostatnich latach. Miłość, która pozwala uskrzydlić na nowo. Tęsknotę, która widać w codziennym życiu. Samotność błąkająca się na twarzy bohaterów oraz nadzieję na lepsze jutro. Każda historia ma w sobie coś, co sprawia, że jest realna.

Na początku czytania myślałam, że to będą zwykłe historie, ale miałam cichą nadzieję, że @filia mnie nie zawiedzie. Nie zawiodła, jak w przypadku "Mazurskie lato". Ostatnie kartki książki sprawiają, że każdą historię łączy nie tylko miejsce pobytu oraz pierwsza wygrana w swoim życiu.
A Wy co sądzicie o tej książce??

Hej robaczki :D

Książka, to zbiór siedmiu opowiadań, których akcja w mniejszym lub większym stopniu rozgrywa się podczas siedmiodniowego pobytu w Zakopanem.
Wygrana w konkursie i pobyt w zimowej stolicy Polski zmieniły życie kilku osób (nie tylko tych, którzy wygrali wyjazdy na Sylwestra).
Każde z opowiadań jest inne, ale w każdym można znaleźć coś pozytywnego.
"Zakochane Zakopane" dobrze czyta się do poduszki, ponieważ opowiadania nie powodują nadmiernych palpitacji serca, pozwalają się odprężyć, a także uśmiechnąć od czasu do czasu.
Każde z opowiadań stanowi odrębną historię, więc nie odczuwa się "przymusu" czytania do rana, żeby poznać finał. Można sobie dowolnie wydzielać ten czytelniczy relaks:)

Każde z opowiadań jest inne, ale w każdym można znaleźć coś pozytywnego.
"Zakochane Zakopane" dobrze...

Wydawca pisze: "Zakochane Zakopane – tam zdarzyć może się wszystko!".
I faktycznie tak jest. Kolejna świąteczna antologia, kolejne spotkanie z ulubionymi autorkami. Kiedy wśród autorek są moje ulubione Krawczyk, Witkiewicz, Mirek i Wilczyńska to ja kupuję książkę w ciemno 😀
7 opowiadań pełnych ciepła, z wątkiem miłosnym i świętami w tle.
W tych krótkich świątecznych opowiadaniach czuję klimat i świąteczna magię. Pięknie łączą się w całość. Aż mam wrażenie że autorki choć jest ich wiele ściśle współpracowały nad tym by to była spójna całość a nie zbiór różnych historii jak w innych antologiach. Niektóre aż proszą o ciąg dalszy ale taki ich urok, że czasem historia jest akurat na tę kilkanaście stron a czasem nie chcę się rozstać z bohaterami.

" To nie do uwierzenia, że nigdy wcześniej nigdzie nie byli razem. Sami lub tylko we trójkę. Bez teściowej. Nigdy w ten sposób nie spędzali świąt. Zwykle ludzie marzą o gwarnym wigilijnym stole, dużej gromadzie. Ona też to lubiła, ale wszystko, co jest przesadą, może człowieka zniszczyć. Nadmiar tradycji także. (...)"

Zakochane Zakopane" jest idealną lekturą na mroźne i nie tylko grudniowe wieczory.

Wydawca pisze: "Zakochane Zakopane – tam zdarzyć może się wszystko!".
7 opowiadań pełnych ciepła, z wątkiem miłosnym i świętami w tle.
W tych krótkich świątecznych...