rozwiń zwiń

Napisz do mnie

Okładka książki Napisz do mnie
Robert KornackiLidia Liszewska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Matylda i Kosma (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Matylda i Kosma (tom 1)
Czwarta Strona
2018-02-28
2018-02-28
literatura polska 4 strona kornacki robert liszewska lidia

Okładka książki Macie dziś szczęście Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 6,7
Macie dziś szc... Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Cichym słowem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 7,3
Cichym słowem Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Szczęście na czterech łapkach Klaudia Bianek, Anna Kasiuk, Robert Kornacki, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Sylwia Trojanowska, Karolina Wilczyńska
Ocena 7,7
Szczęście na c... Klaudia Bianek, Ann...
Okładka książki Jednym gestem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 7,2
Jednym gestem Robert Kornacki, Li...

Okładka książki Zaczekaj na mnie Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 7,4
Zaczekaj na mnie Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Przytulajka Joanna Gawrych-Skrzypczak, Małgorzata Kalicińska, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Lis, Izabela M. Krasińska, Małgorzata Mroczkowska, Agnieszka Olejnik, Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Magdalena Wala, Karolina Wilczyńska
Ocena 6,9
Przytulajka Joanna Gawrych-Skrz...

Książka po która kolejny raz bym sięgnęła.
Kosmo dziennikarz który ma zone i córkę oraz Matylda artystka która ma męża i dwójkę synów.
Ich małżeństwa niby zgodne niby wiedzą czego mogą się spodziewać ale jednak mimo wszystko zaskakują ich zyciowe drogi którymi podarzaja.
Matylda chcą wyżalić się napisala list w którym umieściła wszystki emocje z którymi się borykała w swoim życiu codziennym.przypadek czy raczej że wypadł jej a podniósł go Kosma i przeczytał mimo tego że wiedział iz nie powinien.
Między para nieznajomych nawiązała się więź która była przez jakiś czas umacniana pisaniem do siebie listów.
Zakochują się w sobie i planują swoja przyszłość razem okazuje się że nie jest im dane dlugo się cieszyć swoimi uczuciami namiętnością i radością spędzania czasu że soba.Kosma choruje odsuwa Matylde od siebie i co dalej się dzieje?
Trzeba sięgnąć po kolejny tom ja to zrobie i myślę że większość osób to zrobi jak sięgną po pierwsza część.
Polecam

Książka po która kolejny raz bym sięgnęła.

Miłość, która zaczyna się od listu, i kończy się listem...
Kosma to radiowiec, żonaty mężczyzna, który lubi skoki w bok, a Matylda to artystka, której wyobrażenie o miłości jest mocno nierzeczywiste i wygórowane. Przypadek sprawia, że zaczynają ze sobą korespondować i tak zaczyna się ich historia.
Nie wiem sama, co myśleć o tej książce. Z jednej strony mamy irytujących bohaterów, z drugiej - piękne i magiczne opisy przyrody, kolorów i sztuki. Kosmę nazwać muszę niestety hipokrytą - od samego początku się nie polubiliśmy. Matylda swoją infantylnością momentami sprawiała, że miałam ochotę odłożyć tę książkę. Daje jednak ona pewną nadzieję na lepsze jutro (do czasu...)
Choć sam pomysł fabuły przypadł mi do gustu, a i dobrze się to czytało, tak zachowania bohaterów niestety często drażniły. Na plus Helmut, jedyny szczery w tym wszystkim towarzysz:)
Nie uwierzyłam w przemianę Kosmy, ludzie tak szybko się nie zmieniają, dlatego też nie wiem, czy sięgnę po kolejną część.

Miłość, która zaczyna się od listu, i kończy się listem...
Nie wiem sama, co myśleć o tej książce. Z jednej strony mamy irytujących...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia przedstawiona jest z perspektywy dwóch osób - Matyldy i Kosmy. Przypadek spowodował, że zaczęli ze sobą pisać listy. W dobie internetu wydawałoby się to staroświeckie, ale tutaj miało to swoją magię. Listy te przepełnione radością, smutkiem, wspomnieniami i ciekawością. Napisz do mnie to piękna historia o życiu, odkrywaniu siebie, swoich pragnień i o nieoczekiwanej miłości. Mimo, że główny bohater nie zawsze zachowywał się w zgodzie z moralami to polubiłam go od razu. Matylda zaś jest osobą, która niczym w zasadzie nie różni się od współczesnej kobiety mającej rodzinę i dzieci. Niemniej jednak historia tych dwoje daje do myślenia i pozwala zastanowić się nad swoim życiem i odpowiedzieć sobie na pytanie czy jestem szczęśliwy.

Czytając tą pozycję chłonie się każde zdanie. Dla osób lubiących literaturę obyczajową, ale też dla osób lubiących romanse ta książka na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. W moim przypadku Napisz do mnie idealnie wpisuje się w mój gust czytelniczy 😍

Oczywiście też jak to ja przeżywałam z bohaterami każdą chwilę. Płakałam, śmiałam się i z niecierpliwością czekałam na ciąg dalszy wydarzeń. A ciąg dalszy mamy okazję poznać już w drugiej części tej pięknej historii tj. #zaczekajnamnie 😊

Piękna i bardzo romantyczna historia. Dobra na pochmurne dni.

Piękna i bardzo romantyczna historia. Dobra na pochmurne dni.

Książka wzbudziła we mnie dużo emocji, mamy dwoje głównych bohaterów. On bawidamek przekonany że 1/3 jego mózgu jest żeńska i ona, zmysłowa świadoma siebie kobieta, z ciut naiwnym spojrzeniem na miłość.
Ciężko mi określić które z nich bardziej wkurza, daję tej historii drugą szansę.
Czytając zastanawia mnie Jej podejście do zdrady, takie naginanie na swoją korzyść, bo mąż ją zdradził to ona też może. Jego korzystanie z każdej panny też nie lepsze, uwodzi boskim głosem....serio?
Zbiegi okoliczność i los z nich zakpi, jemu śmierć zajrzy w oczy a ona leczyć będzie rany za granicą.
Książka ma piękne momenty ale i dużo drażniących kontrastów . Ciągle nie mogę zdecydować lubić czy jednak nie.

Kiedyś dawno, dawno temu w czasie gdy telefony nie były jeszcze tak rozpowszechnione, a komórka była w sferze marzeń pisałam wiele listów. Większość to były listy do mojego przyszłego męża. I tak wybierało się papeterię, kolorowe kartki pocztowe z cytatami, a wszystko po to aby ta druga strona wiedziała, że jest ważna.
Podobnie bohaterka książki Matylda, gdy staje się właścicielką niezwykłej papeterii czuje, że musi na papier przelać swoje myśli. Nie jest to skierowane do jakiejś konkretnej osoby, ot raczej w nieokreśloną przestrzeń. Sama jest romantyczką, prowadzi niezwykły sklepik z obrazami i materiałami mającymi duszę. Jej związek przygasa, a kolejne wyjazdy męża w delegacje nie pomagają w jego utrzymaniu. Podczas krótkiej wizyty w kawiarni, kobieta gubi zapisane kartki, które trafiają w ręce radiowca Kosmy. Mężczyzna czyta znalezisko i wiedziony impulsem zaczyna odpisywać. Nie ma gwarancji, że jego list dotrze do adresatki, ale zostawia kopertę u obsługi kawiarni.
Jak można się domyślić korespondencja powoli rozwija się, piszący coraz bardziej odsłaniają swoje myśli przed sobą. W międzyczasie poznajemy tło, które wpływa na decyzje obojga. Dla Matyldy przełomowym staje się wyjazd do Włoch i podjęcie pracy przy tworzeniu przedstawienia teatralnego. Kosma natomiast musi się zmierzyć z poważną chorobą. Wymiana listów pokazuje jak ciekawy może być związek na odległość zwłaszcza teraz gdy jesteśmy przyzwyczajeni do otrzymywania wszystkiego na już. Kobieta i mężczyzna mają czas na przemyślenie tego co chcą przekazać drugiej osobie. Widać tu oczekiwanie na wiadomość, swego rodzaju ekscytację na widok tradycyjnego listu.
Ale oprócz rozkwitającego uczucia czytelnik śledzi rozpad związków związany z systemem pracy drugiej połówki, częstymi wyjazdami oraz brakiem zainteresowania. Jest tu także ciągłe poszukiwanie miejsca na ziemi, które dawałoby wytchnienie w ciągłej gonitwie. Stąd pewnie ucieczka na Mazury i remont starej stodoły.
Zdecydowanie lepiej czyta się relację Matyldy, która jest obszerniejsza i bardziej otwarta. Kosma długo się chowa i wykorzystuje swoją pozycję słynnego głosu radiowego i traktuje początkowo kobietę jako kolejną zdobycz. Wraz z upływem czasu i wymianą myśli widać zmianę i zaangażowanie, choć niezrozumiała jest dla mnie końcowa decyzja Kosmy.
Książka na pewno skłania do zastanowienia się nad tym czy warto wciąż tak pędzić i tracić po drodze wszystko co ważne i istotne.

Podobnie bohaterka książki Matylda, gdy staje się...

Książka dojrzała i wzruszająca. Tak pięknie i tak naturalnie przedstawiona miłość nadaje tej książce wyjątkowości.

Świetna książka czytana albo z łzami w oczach albo z uśmiechem na ustach wywołała u mnie tyle emocji. W książce poznajemy dwie osoby które się nie znają lecz popchnięci przez los i ciekawość zaczynają pisać do siebie listy. Od pierwszych stron ksiązki towarzyszyło mi pytanie spotkają się? nie spotkają? Warto było przeczytać te ponad 500 stron Polecam :)

Książka inna niż wszystkie, które dotychczas czytałem.
Delikatna i romantyczna dusza bohaterki w połączeniu z męskim spojrzeniem bohatera książki, tworzą świetną mieszankę dla odczuwanych podczas czytania wrażeń.
Jak dla mnie to najlepsza książka jaką czytałem.
Polecam

Książka inna niż wszystkie, które dotychczas czytałem.
Jak dla mnie to najlepsza książka jaką czytałem.
Polecam

Wystarczy jedna chwila nieuwagi i nasze życie nabiera inny tok naszych dalszych losów.
Czy dzięki jednej kartce papieru może zmienić się całe życie? A może dotąd ustabilizowane życie będzie dalej biegło swoim torem?
Znajdziemy tu ciepło włoskiego miasteczka, urok mazurskich widoków oraz codzienność wielkomiejskiego zgiełku. A wśród nich Żółta Ciżemka oraz dwoje ludzi, który już trochę życia mają za sobą.

Video

Video