Epoka Antychrysta

Paweł Lisicki Wydawnictwo: Fabryka Słów fantasy, science fiction
Fabryka Słów
2018-09-28
2018-09-28
antychryst alternatywna rzeczywistość konklawe papież
Inne

Okładka książki Rozmowy jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz? Waldemar Chrostowski, Paweł Lisicki
Rozmowy jerozo... Waldemar Chrostowsk...
Okładka książki Świat i Kościół w kryzysie Grzegorz Górny, Krystian Kratiuk, Paweł Lisicki
Świat i Kośció... Grzegorz Górny, Kry...

Schyłek Kościoła

Fenomenalna powieść Pawła Lisickiego! Doskonała lektura na zbliżającą się sesję rzymską Synodu o Synodalności. Dzieło wydaje się być przerysowane i przesadzone, nic bardziej mylnego. Lisicki pokazuje do czego logicznie prowadzi "nowa teologia" i "katolicyzm otwarty". Wszystko dzieje się po wymyślonym przez autora III Soborze Watykańskim, który podjął się kontynuacji reform II Soboru Watykańskiego. Na Stolicy Piotrowej zasiadł .... Judasz. Czy może to jest nieprawdopodobne? Ostatnio wyszła wielka apologia Judasza autorstwa Tomasza Terlikowskiego, kiedyś konserwatywnego publicysty. Nic już nie powinno nas dziwić. Fałszywy kościół Antychrysta w powieści Lisickiego zamienił się w coś w rodzaju ONZ, zajmuje się przyziemnymi sprawami i walczy z ostatnimi resztkami wiernych Tradycji. Judasz postanawia wszcząć śledztwo i udowodnić, że nigdy nie doszło do .... zmartwychwstania Pana Jezusa. Czy się uda? Dowiecie się Państwo z arcydzieła Pawła Lisickiego!

haha typ ma w ksiazce na nazwisko kupa, szczyt komedii xddddddddd

jesli jestes poczatkujacym pisarzem i sie boisz czy jestes wystarczajaco dobry to przypomnij sobie ze ktos to wydal

haha typ ma w ksiazce na nazwisko kupa, szczyt komedii xddddddddd

Ale nędza...

Ale nędza...

Ebook

Ebook

Wstyd, żenada, kompromitacja. Książka zachęciła mnie do założenia konta, żeby wystawić mu ocenę.

Wizja czasów ostatecznych która zdaje się realizować na naszych oczach. Finał mnie zaskoczył, ale inaczej być nie mogło.

Andrzej „Szczerze odradzam” nic ująć
Marek Rygiel „Sporo tu też niekonsekwencji” oględnie mówiąc

„Nowy Ojciec Święty, ledwie pojawił się na balkonie Pałacu Apostolskiego, już wywołał wśród zgromadzonych niebywałe wręcz podniecenie.” To pierwsze zdanie tej tzw. powieści. „I wtedy niczym grom z jasnego nieba padło to imię: Judasz. Początkowo nie wszyscy byli pewni, czy zrozumieli. Ludzie pytali się w zdumieniu, co oznacza to imię. O kogo chodzi? Niektórzy byli pewni, że kardynał się pomylił. Musiał mieć na myśli Judę Tadeusza, mówili. Inni gapili się w ekrany telefonów, czekając na potwierdzenie. Niepewność nie trwała długo, bo wątpliwości wyjaśnił sam nowo wybrany biskup Rzymu. (…) "Dlaczego nie został kolejnym Franciszkiem?" – dziwiono się. Franciszków było po kolei siedmiu. Wypadałoby, żeby następny też nadał sobie to imię. Przecież właśnie Franciszkowie skierowali Kościół we właściwą stronę. (…) Chociaż coraz mniej ludzi było w stanie dokładnie powiedzieć, czym wsławił się dwunasty apostoł i jakie było jego znaczenie na kartach Ewangelii, odczuwało się powszechnie dziwność i niewygodę. Może jednak gdzieś w podświadomości u obecnych wtedy na placu pojawiły się pytania i wątpliwości? Może przetrwało mocne skojarzenie imienia ze zdradą? Jeśli tak było, to opory szybko zostały przełamane przez Juana Pabla Bergamota. "Pamiętam, jak wiele lat temu – mówił – poruszyła mnie ta myśl, tak pięknie wyrażona przez mojego dalekiego poprzednika, Franciszka Pierwszego, który mówił, jak wiele można nauczyć się od Judasza. Jako młody chłopiec trafiłem na piękną książeczkę o tym pierwszym wielkim, naprawdę niezwykłym papieżu i na jego przejmujące słowa o tym zapomnianym, odrzuconym, pomijanym apostole Chrystusa." Papież zawiesił na chwilę głos, pozwolił rozbrzmiewać ciszy.”

„skojarzenie imienia ze zdradą” ...

Po grecku brzmi Ἰούδας z hebrajskiego יְהוּדָה (Yehudah),a to od słowa יָדָה (yadah) oznaczającego „chwałę”. Według „Słownika Nowego Testamentu” (Xavier Léon-Dufour) imię to jest skrótem od Yehud-el co można przetłumaczyć „Boguchwał”.

W jednym z przekładów Łk 6, 16 „Judę (brata) Jakuba i Judasza Iskariotę”
po grecku imionona brzmią tak samo Ιουδαν Ιακωβου και Ιουδαν Ισκαριωτην
Tym, co zwykle odróżnia ostatniego ucznia jest przydomek, różnie rozumiany (vide „Świadkowie Jezusa”).

Owa za przeproszeniem powieść pisana jest odpowiednim językiem.

„"Padalce, szuje, łotry, błazny, szubrawcy, kanalie" miał mówić [Judasz] w gronie swoich najbliższych współpracowników. "(...) Przeklęte ścierwa
i zdrajcy, pajace. Hipokryci i legaliści. Nowi pelagianie i faryzeusze. Niedouczeni, prymitywni troglodyci. (...) Gnoje, niedojrzałe gnojki. (...)" Mówiąc to (...) przechadzał się po przestronnej sali Pałacu Apostolskiego, od czasu do czasu ze złością tupiąc w marmurową podłogę. W napadzie furii uderzył nawet pięścią w dzieło wielkiego Fidejsjusza, największego rzeźbiarza XXII wieku, i zniszczył jego słynną kompozycję "Ustowagina". Słowa Judasza spisywał i redagował stale mu towarzyszący kardynał Ligiduppa. (...) "Są rupieciami. Są śmieciami na śmietniku dziejów. (...) odporni na działanie ducha, obojętni na znaki czasu, tępi i ograniczeni nowi pelagianie".”

I „Ruch Lesbijski i Antyfaszystowski w skrócie Ruchal” chyba pomylił kolejność wymyślając ten skrót. Cóż poradzić, że przypomniało mi to, co można znaleść w „Dogmacie i tiarze”: Williamson co prawda kłamał w sprawie faszystowskich zbrodni (że „nie były możliwe”),jednak przecież nie dotyczyło to prawd wiary.

I odpowiednie nazwiska „Pupko” czy „Cipko”. Jeśli miało to być zabawne, może należało zaznaczać, w którym miejscu się śmiać.

Andrzej „Szczerze odradzam” nic ująć
Marek Rygiel „Sporo tu też niekonsekwencji” oględnie mówiąc

Intrygująca.

Intrygująca.

ale to było prymitywne. XD

ale to było prymitywne. XD

Spis wszystkich fiksacji prawicy. Przerażająca przepowiednia, że w przyszłości chrześcijanie będą traktowani przez mniejszości tak, jak oni sami traktują mniejszości dziś, w prawdziwym świecie.

• Paweł Lisicki

Paweł Lisicki Epoka Antychrysta Zobacz więcej