Powrót do Jedwabnego

Wojciech Sumliński Reporter
2019-01-01
2019-01-01
Historia Polski Żydzi II Wojna Światowa Jedwabne

Okładka książki Powrót do Jedwabnego 3 - To tylko Polin. Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Ocena 7,5
Powrót do Jedw... Tomasz Budzyński, W...
Okładka książki Zapis zarazy Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński
Ocena 6,5
Zapis zarazy Tomasz Budzyński, W...
Okładka książki Rozprawa o zabijaniu i zmartwychwstaniu Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński, Jacek Wrona
Ocena 7,0
Rozprawa o zab... Tomasz Budzyński, W...

więcej Więcej

Książka odkrywa prawdę. którą przez lata nie mogła ujrzeć światła dziennego. Skłania do refleksji. Lekturę trzeba "przetrawić" w swoim tempie.

Książka okazująca obraz wydarzeń z Jedwabnego zupełnie inny do tego, którym karmią nas media

Jeśli ktoś jeszcze nie zna prawdy o wydarzeniach w Jedwabnem to ta ksiażka, to skarbnica wiedzy. Świetny research, fakty, których nie da się podważyć, badania archeologiczne mimo iż przerwane, jednoznacznie wskazuja kto jest winny tej zbrodni.

Polecam. Otwiera oczy na pewne wydarzenia.

Naprawdę nie będę się rozwodził długo na temat tej, książki tylko napisze w ten sposób po przeczytaniu książki tym bardziej się uświadomiłem, w tym przekonaniu jak narodów Żydowski jest zakłamany, i wszystko robi pod siebie ale niestety historii nie można całkowicie wymazać bo, są ludzie którzy faktycznie przeżyli wojnę, i widzieli co dokładnie się działo między innymi mowa...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo Dobra, wiele faktów które bez problemu można samodzielne zweryfikować z pozytywnym skutkiem.

Panowie bardzo polecieli ze swoimi teoriami (wynotowałam błędy logiczne i inne zgrzyty itp.), ale w tym całym szaleństwie mają chwilami trochę racji. Przeczytane błyskawicznie. Trudno mi ją ocenić, więc ją wyśrodkuję.

Jeszcze nie obczytałam onej książki, patrzę że niektórzy opluwają równo i dokładnie ale przecież Ewa Kurek jest historykiem i badaczem stosunków polsko-żydowskich, więc kto jak kto ale ona chyba dociera do wiarygodnych źródeł

Jedna historia się kończy, inna zaczyna. Czas nie zwalnia nawet sekundy. Jedni nadają bieg wydarzeniom, inni pozostają biernymi uczestnikami godząc się na los jaki ci pierwsi im zgotowali. Karmieni iluzjonistycznymi wizjami lepszego jutra, chętnie oddają własną autonomię. W historii ludzkości przykłady można mnożyć bez końca, np w ostatnim czasie wprowadzone przez rządy...

Bardzo szkodliwe brednie pisane bez żadnego poparcia w faktach. Autorzy tworzą historię tak jak chcieliby widzieć ją w swojej głowie. Przykry wyraz nieznikających uprzedzeń niszczących nasz kraj.

• Historia
  • 2020