Ana

2018-10-03
2018-10-03
Grzegorz Ostrowski, Joanna Ostrowska
Grzegorz Ostrowski Joanna Ostrowska literatura hiszpańska

W sumie dobry kryminał o nie pokornej Pani adwokat. Dużo wątków pobocznych które dodają smaku całej fabule. Dobrze się czytało i książka wciąga czytelnika, chociaż uważam ze momentami się dłużyła i mogłaby być trochę krótsza.

Książka jest tam masakrycznie długa i chwilami tak bardzo nudna, że aż mdli. Tematyka około prawnicza, ale dość sporo wątków pobocznych. Moim zdaniem, przeciętna.

Książka ta należy do takich, które chcemy za wszelką cenę dokończyć. Co przy jej gabarytach nie jest takim prostym zadaniem. Nie żałuje tych kilku dni spędzonych z Aną. Godna podziwu determinacja bohaterki i trafne porownanie do ikony popkultury sprawiły, że z wyczekiwaniem wypatrywałam w tej historii kolejnych ciosów wymierzanych bohaterce i byłam ciekawa reperkusji jakie...

Pełna napięcia książka, nie oczekiwanych akcji, tajemnicza do samego końca. Polecam

Trudno jest mi ocenić tę książkę, ponieważ przez pierwszą połowę brnęło mi się conajmniej ciężko. Jakieś 768 razy byłam pewna, że nie doczołgam się do końca, może i rzuciłabym nią w ogień, ale czytałam w Kindlu, więc trochę byłoby szkoda.
Niestety bądź stety, jestem nosicielką popularnej choroby, polegającej na tym, że jak już zacznę, to domęczę za wszelką cenę.
Moje...

Znakomity wciągający thriller prawniczy rzucający wiele światła na skomplikowany świat wymiaru sprawiedliwości. Choć to czytadło ogromnych rozmiarów(prawie 1000 stron), a ni przez chwilę nie odniosłem wrażenia, że czegoś jest za dużo. Przeciwni, wszystko co dzieje się w powieści ma swoje uzasadnione miejsce w konstrukcji fabularnej utworu.

Bohaterka i narratorka powieści...

Do zmierzenia się z cegłą o Anie Tramel zachęciły mnie opinie na LC. Same (prawie) achy i ochy. Przeczytałam - i co? Ach! I och! Cudo! Wszystko to, co lubię:
• Motyw mocnej kobiety. Aroganckiej i cynicznej, pokiereszowanej przez los i zmagającej się z demonami przeszłości. Takiej, która się nie poddaje. Rocky Bilboa na szpilkach. Powalona na deski ignoruje ból, zbiera się w...

Dawno nie czytałam tak grubej książki do końca :D Świetna polecam!

Jak przystało na grubaska, jest co i o czym czytać.
Zawsze obawiam się, że im grubsza książka tym masa bohaterów, zawiłości i rozwleczonych akcji, no bo przecież tak obszerną treść trzeba jakoś "dostarczyć". Ale tu Autor poszedł na jakość, nie tylko na ilość i tym samym zrobił mi ogromną frajdę.

To klasyczna prawnicza sensacja z doskonałymi dialogami i akcyjnym ruchem....

Bardzo nierówna i zdecydowanie zbyt długa książka. Cała fabułę można było skrócić przynajmniej o połowę.
Tytułowa bohaterka Ana, momentami strasznie wkurzająca, niektóre wątki niepotrzebne i nic nie wnoszące do całości. I co najważniejsze, co zaważyło na mojej ocenie ostatecznie, to słaba końcówka, 'bez wyrazu' taka nijaka.