Zanim zawisły psy

Jens Henrik Jensen Wydawnictwo: Editio Cykl: Oxen (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
De hengte hunde
Editio
De hengte hunde
Oxen (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Edyta Stępkowska

Bardzo dobry, klasyczny skandynawski kryminał. Polubiłem głównego bohatera.

Wciągająca, trochę naciągana historia.

Pierwsza książka, której nie byłem w stanie dokończyć. :/

1909

Seria OXEN intrygowała mnie już od dłuższego czasu, aż w końcu nadarzyła się okazja do przeczytania I tomu - Zanim zawisły psy. Skandynawskie thrillery były bardzo popularne w naszym kraju kilka lat temu i znowu wracają w wielkim stylu. Dla mnie Oxen okazał się strzałem w dziesiątkę - świetnie napisany i trzymający w napięciu thriller Z przyjemnością sięgnę po kolejne...

Ocena na podstawie audiobooka, a jak wiadomo wtedy dużo zależy od lektora. Historia jest wielowątkowa i z pewnością początek książki nie wskazuje na takie zakończenie i jest to duży atut.

Skomplikowana, trzeba się skupić, ale fajnie się słuchało audiobooka

Po serii książek Jo Nesbo i Henninga Mankell'a spróbowałem czegoś nowego. Konfrontacja z powyższymi autorami dla tego autora jest bolesna. Dialogi po prostu miałkie. Postacie plastikowe.
Dramat - i nie jest to opis kategorii.

Zupełnie nieznane mi nazwisko Duńskiego autora po przeczytaniu tej powieści na trwałe zapisze się w mej pamięci. Wielokrotnie już przekonałem się, że skandynawskie kryminały, thrillery mają w sobie coś co sprawia, że ciężko mi odłożyć je w trakcie czytania. Wszechogarniający mrok, miejsca budzące grozę i to uczucie niepokoju są dla mnie takim znakiem rozpoznawczym dla owych...

Bardzo dobra Moim zdaniem sensacyjno kryminalna książka w starym stylu. Bardzo podobała mi się część pierwsza, liczę na więcej w kolejnych.

Oxena poznałam bardzo przypadkowo i do tego w audiobooku, wspartym wersją e książki. Zabrałam ten duński, nieznany mi kryminał w w wersji audio do samochodu, by umilał drogę do pracy, a po kilku rozdziałach miałam go już wszędzie, w każdym miejscu, na każdy nośniku, także w wersji e. Biegiem wracałam do Oxena, ciekawa dalszego ciągu, ciekawa decyzji, spotkań, odkrytych...

Dyskusje

• 2019