NIEznajomi

Fremd
kryminał, sensacja, thriller
Miłosz Urban, Anna Urban
literatura niemiecka

Ciekawy pomysł na narrację- w jednym rozdziale narratorem jest główny bohater, w kolejnym - główna bohaterka - i tak przez całą książkę. Trzyma w napięciu i dobrze się czyta.

Wahałam się między oceną 6 i 7, bo książka mnie wciągnęła i czytało się ją bardzo zacnie, aczkolwiek sam epilog popsuł trochę ocenę końcową - jak już ktoś wcześniej napisał przekombinowany.

Bardzo dobra, początkowo wydaje się trochę nudna , jednak z każdą stroną napięcie wzrasta.Starałam się samodzielnie rozwiązać zagadkę, miałam różne opcje a zakończenie totalnie mnie zaskoczył.Polecam.

Ta książka jest najlepszym dowodem na to, że nie powinno się oceniać po okładce. "Szaleńcza gra", "erotyczne napięcie" i "śmiertelna intryga" - jak głoszą hasła znajdujące się zaraz pod tytułem - zawarte w Nieznajomych Ursuli Poznanski i Arno Strobela wskazywały, że oto w moje ręce trafił właśnie kolejny z gniotów, udających thriller psychologiczny.

Tymczasem nic z tego....

W maju,dzięki Wspólnemu Czytaniu oraz Waszym głosom sięgnęłam po książkę ”Nieznajomi”.Wiem,że ta lektura większości się niezmiernie podobała i dlatego mi ją gorąco polecaliście.Jednak mnie ona swoją treścią niestety nie zachwyciła tak,jak się tego po niej spodziewałam.Może będę pewnie w tej mniejszości,gdzie ta lektura nie przypadła mi zbytnio do...

Pierwsze 150 stron szło mi opornie... później już było dużo lepiej. Całkiem spoko thriller, chociaż zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu "Darknet" tej pary autorów.
Intryga spoko, bohaterowie ok, zakończenie przewidywalne. Trochę dłużyzn, ale generalnie bezboleśnie się czyta :)
Myślę, że spokojnie można po nią sięgnąć.

„Nieznajomi” , jak czytamy z okładki to thriller psychologiczny w którym jest szaleńcza gra, erotyczne napięcie, śmiertelna intryga. I cóż... początek mnie strasznie zaciekawił, byłam żądna dowiedzieć się o co chodzi. Ale potem było coraz gorzej. Strasznie mi się dłużyło, plątało i wielokrotnie drapałam się w głowę a oczy wychodziły z zaskoczenia co jeszcze...

Zakończenie słabe

początek bardzo wciągający, wprost nie można się oderwać ale zakończenie trochę przekombinowane. thriller psychologiczny zamienił się w sensacje. poza tym na koniec czekałam na jakiś spektakularny zwrot akcji, który pogrzebie moje domysły ale nic takiego nie nastąpiło. pomimo lekkiego rozczarowania zakończeniem uważam,że pomysł na fabułę był bardzo interesujący.

Na półkach: , , , ,

Książka podpisana thriller psychologiczny i tak się zaczyna. Są emocje, klimat niepewności i tajemnicy. Główna bohaterka suszy sobie włosy,gdy nagle słyszy,że ktoś chodzi po jej domu,chociaż mieszka sama..Gdy schodzi na dół okazuje się,że jest to mężczyzna,który twierdzi,że mieszka razem z nią i jest jej narzeczonym. A ona kompletnie go nie pamięta...

Akcja jest prowadzona...

Dyskusje