NIEznajomi

Miłosz Urban, Anna Urban
literatura niemiecka

Okładka książki Darknet Ursula Poznanski, Arno Strobel
Ocena 7,4
Darknet Ursula Poznanski, A...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Bardzo intrygujący thriller, wciągający od pierwszych stron. Książka z kategorii dziwnych bo przez mniej więcej połowę nie wiadomo o co chodzi i do czego zmierza cała historia. Mimo to jest zaskakująco ciekawie i bardzo chce się poznać ciąg dalszy. Niestety książka kończy się nagle i jest to fatalna forma zakończenia, jakby przypięta z innej powieści. Kończymy, zamykamy, wychodzimy... Ni z gruszki, ni z pietruszki. Odnosi się zabawne wrażenie, że zabrakło papieru albo tuszu i trzeba zakończyć powieść. Czar pryska... Chyba, że nie zrozumiałam intencji twórczej? Jak dla mnie zakończenie stanowi duże rozczarowanie, dlatego daję mocne 6.

Polecam
Trzyma w napięciu do końca .

Polecam
Trzyma w napięciu do końca .

Trochę się męczyłam czytając książkę. Historia niby ciekawa, coś nowego, innego, jednak coś mi tu nie zagrało. No bo jak wytłumaczyć to, że nagle z dnia na dzień nie pamiętamy ukochanej osoby? Tylko tej jednej osoby. Dziwna sytuacja. Nie wiemy też na początku za dużo o Eriku (później w sumie też są tylko jakieś pojedyncze sytuacje, gdzie Erik próbuje pomóc Joannie w odzyskaniu pamięci). Z Joanną podobnie, wiemy trochę więcej o niej, ale wszystko jest owiane tajemnicą, a przecież pamietała wszystko, oprócz Erika. Trochę średnio. Przez jedną część książki bohaterowie próbują jakoś ogarnąć co się stało, że Joanna nie pamięta Erika, a w drugiej połowie jeszcze bardziej mają pod górkę, bo jeszcze się okazuje, że to wszystko to jest jakiś spisek. Wszystko po prostu ciągnie się niemiłosiernie, na koniec dowiadujemy się dopiero, co tak naprawdę się stało z pamięcią Joanny, ale jak to dalej będzie pociągnięte to już nie wiadomo.

Wciągający, choć pozbawiony sensu thriller.

Wciągający, choć pozbawiony sensu thriller.

Świetna książka. Już od pierwszych stron wciąga i intryguje. Trzyma w napięciu do samego końca, nie sposób odłożyć ją i zapomnieć.

Polecam! Świetna powieść!

Polecam! Świetna powieść!

Bardzo dobra książka, fabuła trzyma w napięciu do końca i jest nieoczywiste. Szybko się czyta.

Niektóre książki pisane przez dwóch autorów trudno się czyta, ale tę wręcz przeciwnie! Pierwsza połowa książki jest lepsza od drugiej - tajemnicza, zawrotna w akcji, jednak im dalej tym jest mniej racjonalna - moment ,,wypadku'' samochodowego głównego bohatera jest tą granicą. Od początku miałam przeczucie, co do zahipnotyzowania Joanny - jednak liczyłam, że będzie to bardziej pokręcone. Po wypadku bohatera książka robi się przewidywalna - niestety, nie zaskoczyła mnie niczym. Mimo trudności tematu, jest to lekka lektura, nie jest trudno po niej zasnąć. Uważam, że warto przeczytać, ale nie jest to pozycja obowiązkowa dla fanów thrillerów psychologicznych.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna, ciekawa i wciągająca opowieść ! Akcja od samego początku, do końca, nie zwalnia tempa i dużo się dzieje. Fabuła trzyma w napięciu i niepewności, nie można się od niej oderwać. Zaskakujące zakończenie, choć pomału pod koniec co nieco staje się jasne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fantastyczny thriller psychologiczny, wciąga i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, wartka akcja i ciągłe napięcie nie pozwala się nudzić. Książkę czyta się lekko, bardzo szybko, nie ma żadnych zbędnych opisów. Świetnie zakrojona intryga, zwroty akcji, aura tajemniczości oraz całkowicie nieprzewidywalne zakończenie tworzą z tej pozycji rewelacyjny thriller psychologiczny. Polecam!!!!

Arno Strobel NIEznajomi Zobacz więcej