Miejsce egzekucji

A Place of Execution
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Oficjalne recenzje i

Za górami, za lasami… w północnej Anglii…

[ 35 ] Link do recenzji

Nie tylko my jesteśmy widzami tego przedstawienia lecz i główni bohaterzy. Jak prawda może być okrutna by o nie nikomu nie mówić? Czy lepiej samemu wydać samosąd?
Chyba tak.....

No, no taka byla moja reakcja po przeczytaniu ostatniej strony. W pewnym momencie nie mialam juz sil aby czytac, Jednakze cos w niej musialo byc ze zdobylam sie do przebrniecia prawie polowy ksiazki, aby na koncu czekala nagroda. Nie spodziewalam sie. Nie zniechecajcie sie warto czytac .

Jak dla mnie świetna książka. Podczas czytania kompletnie nie przyszło mi do głowy żeby uznać ją za rozwleczoną czy nudną, wręcz przeciwnie - narracja świetnie pozwoliła mi wsiąknąć w życie wioski i mentalność jej bohaterów, ciężko było się oderwać. Zakończenie mnie osobiście zaskoczyło, ale myślę że, o dziwo, wcale nie było najważniejsze.

Dawno nie czytałam tak świetnej książki. Ciekawa i nieprzewidywalna. Zakończenie świetne. Dramatyczna historia.

Zdecydowanie za długa. Śledztwo bez sensu przeciągnięte mozolne można było całą historię przedstawić o 200stron mniej. Koniec w sumie już nie zaskakuje

Fabuła i pomysł 10/10. Ale styl pisania i niesamowicie długie opisy niczego - 2/10 - nie dało się skupić, ciężko się czytało.

"Miejsce egzekucji" Val McDermid przyciągnęło mnie już samą okładką - tajemniczo wyglądający dom, stoi na uboczu, koło niego drzewo, wyglądające na martwe. Wszystko to wywołuje niepokój na pierwszy rzut oka. Kiedy dodamy do tego tytuł - perfekcyjnie zbudowany klimat kryminału.

Autorka przenosi nas do odciętej od świata wioski Scardle w północnej Anglii. Wszyscy...

Ocena tej pozycji to nie lada wyzwanie... bowiem z jednej strony kompozycja, struktura są unikatowe i bardzo mi się spodobały. Sama fabuła dość zaskakuje i również zasługuje na wysoką notę, ale... pierwsze 300 stron streściłabym do 50. Zbyt rozwlekle, szczegółowo, grubość książki działa na jej niekorzyść. Mimo wszystko polecam przeczytać.

Niezła. Książka jest zapisem tragedii rodzinnej, związanej z zaginięciem 13-letniej Alison Carter i prowadzonego w związku z tym śledztwem. Nie ma galopującej akcji, ale wciąga. Ciekawie napisana, dzięki czemu aż kipi od emocji. Rozwiązanie sprawy bardzo emocjonujące. Muszę powiedzieć, że do końca myślałem, że to zapis prawdziwej sprawy. Polecam.

Dyskusje

2 311