Immortaliści

Czarna Owca
2018-09-19
2018-09-19
Aga Zano
Aga Zano życie śmierć tajemnica przepowiednia przyszłość miłość seksualność magia iluzjonistka badania długowieczność przeznaczenie
Inne

Początek obiecujący, lecz im dalej, tym gorzej. Wiele wątków prosiło się o wyjaśnienie, lecz urywają się bez komentarza. Czuję wielki niedosyt, bo pomysł na fabułę miał moim zdaniem duży potencjał.

Pomysł fajny, realizacja dużo słabsza.
Im dalej tym gorzej.
Nie mój klimat.
Nie polecam.

Pomysł fajny, realizacja dużo słabsza.
Im dalej tym gorzej.
Nie mój klimat.
Nie polecam.

Nie dałam jej rady przeczytać do końca. Początkowo zapowiadała się nieźle - natomiast ogólnie - niczym mnie nie zachwyciła. Może to kwestia taka, że zwykle nie czytam beletrystyki tylko książki popularnonaukowe - lecz są autorzy (np. Leoni Swann), którzy potrafią mnie wciągnąć. Mam odczucie, że od pierwszych stron książka miała "szokować", używając zwrotów kojarzonych z seksem/przekleństw - jeżeli to są niezbędne środki, żeby stworzyć w dzisiejszych czasach popularną książkę -biada nam. Nie polecam.

Zaczyna się niewinnie. Upalne lato 1969 roku, czwórka rodzeństwa Simon, Klara, Daniel i Varya, postanawia odwiedzić "kobietę, która ma moc", kobietę, która zna datę śmierci - moją, Twoją, ich, każdego kogo dotknie. Chcielibyście się dowiedzieć, kiedy wybije Wasza godzina? Jak byście się zachowali? Co byście zrobili ze swoim życiem, gdybyście wiedzieli dokładnie, kiedy się ono zakończy? Ja bym się nie zdecydowała, rodzeństwo Goldów poznało tę tajemnicę i teraz musi z tym żyć. I umrzeć...
O tym właśnie jest ta książka, o wyborach, których dokonalibyśmy, gdybyśmy znali przyszłość. O strachu, samotności, czekaniu na ten dzień...
To nie jest łatwy temat i trzeba mieć duży kunszt, żeby się na to porwać. Autorka próbuje, czasami jej to wychodzi, czasami nie. Na pewno ma duży potencjał i będę śledzić jej poczynania :) Tę pozycję oceniam jako dobrą, ale wierzę, że kolejne będą jeszcze lepsze.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za możliwość zapoznania się z tą pozycją jeszcze przed oficjalną premierą.

Technicznie książka jest bardzo dobra, ale nie jest ani nudna ani porywająca.
Nie do końca wiem o czym właściwie była. O wierze i jej konsekwencjach? Ale w co? W przepowiednię cyganki, religię, zabobony, życie śmierć czy magię? Czy wręcz przeciwnie: w brak wiary w życie, śmierć, siebie, innych, szczęście, miłość? mam więcej pytań niż odpowiedzi. Nie umiem też odnaleźć morału powieści. Ot historie dłuższego lub krótszego życia każdego z czwórki rodzeństwa. Chyba nic nie wniosła w moje życie. Ale muszę przyznać, że opis sytuacji z małpą doprowadził mnie do ataku płaczu.

Technicznie książka jest bardzo dobra, ale nie jest ani nudna ani porywająca.

Szału nie robi ale przeczytać można. Według mnie główna wada książki jest jej nierownosc. Pierwsza historia jest ciekawa, zaś ostatnia maksymalnie "przegadana". Na zimowy wieczór ok, jednak nie jest to książka, która zostanie ze mną na dłużej. Ot przeczytasz i zapomnisz.

Pierwszy raz w życiu przesłuchałam książkę :) Miło było :)
Tematyka powieści ciężka. Cztery różne historie, mniej lub bardzie ciekawe. Czasami autorka odbiegała dużo od głównego wątku co mnie irytowało. Ile można pisać np. o małpach?
Sceny łóżkowe homo wypalały mi bębenki w uszach. Niesmaczne. Myślę, że autorka mogła to opisać w mniej szczegółowy sposób.
Ale jedną rzecz autorka osiągnęła - mianowicie zastanawiałam się co ja bym zrobiła gdym znała datę własnej śmierci :)
Na pewno książkę zapamiętam. Czy polecam? Raczej tak.

Pierwszy raz w życiu przesłuchałam książkę :) Miło było :)
Ale jedną rzecz...

Ech, jakoś mnie ta książka nie przekonała. Ani fabuła wiarygodna (w sensie konsekwencji wróżby), ani jakoś szczególnej rozrywki mi nie dostarczyła. Ot, przeczytać i odłożyć.

Czyta się tę książkę bez wysiłku, napisana płynnie, bez dłużyzn, przyjemnym językiem. Nie wciągnęła mnie jednak. Strasznie drażniący bohaterowie. Jest ich czworo, byłoby w czym wybierać, lecz wszyscy są niesympatyczni, ciągle w pretensjach o to, co ich niby spotkało, ciągle ktoś jest winien - właściwie nie wiadomo czemu. I właściwie nie ma między nimi ani jednego zdrowego psychicznie. Trochę szkoda mi czasu, który na tę książkę poświęciłam.

Długo zastanawiałam się czy w ogóle wystawić ocenę, ponieważ zrezygnowałam i nie przeczytałam całości. Rzadko się zdarza, że tak wcześnie odkładam książkę na bok. Zaczęłam ją czytać zachęcona w większości pozytywnymi komentarzami, ale jestem rozczarowana i mam wrażenie, że zmarnowano potencjał na naprawdę ciekawą historię z wyrazistymi bohaterami.