Kup teraz - 11 ofert w cenie od 32.44 zł do 43.47 zł

2018-09-03
Michał Kłobukowski
śmierć żałoba Man Booker Prize Michał Kłobukowski
Inne

Chwilami miałam wrażenie, że autor swego czasu zachłysnął się dziełem Mickiewicza, po czym postanowił przekuć to w prozatorską opowieść o dramacie prezydenta Lincolna, aż w rezultacie wyszła mu z tego mroczna, przejmująca, ale zgrabna opowieść. Intrygujące.

George Saunders zainspirowany pewnym epizodem z życia prezydenta Abrahama Lincolna, postanowił osnuć na jego kanwie swoją niezwykle oryginalną powieść.

Owo wydarzenie miało miejsce w pierwszej połowie amerykańskiej wojny secesyjnej, która zbiegła się w czasie z prezydenturą Abrahama Lincolna (1861-1865). Była nim śmierć 11-letniego syna pary prezydenckiej. Willie...

Właśnie skończyłem i zastanawiam się o czym to było?
Kordian czy Dziady czytane w szkole średniej były bardziej zrozumiałe. A wymęczyły mnie niesamowicie.
Książka z tych, gdzie po 40 stronach myślisz sobie "ale się wpakowałem".

"Lincoln w Bardo" to zastanawiająca książka: określana przez niektórych jako powieść eksperymentalna, w istocie jest niezaskakującą historią o duchach, opowiedzianą z wielu perspektyw w formie zbliżonej do dramatu. Jej przesłanie jest bardzo mdłe i bezkrwiste, momentami sentymentalne, nade wszystko przyjazne dla mainstreamowej publiczności. Co zaskakujące, Saunders nie...

Arcydzieło!
a pszynajmniej tak piszo ci, co bardziej znajo. wienc pewnie rajce majo.

Jedna z najpiękniejszych i najmocniej do mnie "trafiających" opowieści, jakie czytałam. Kilkakrotnie.
Fantastyczna wyobraźnia, "dramaturgiczna" forma opowieści (wiele głosów), przepajająca (UWAGA: bardzo subiektywne odczucie) powieść współczucie i życzliwość.
I zupełnie nie rozumiem, dlaczego mimo miejsca akcji, wszystko i wszystkich "widziałam" w jasnych i mocnych...

Świetna książka, inna od wszystkiego co do tej pory czytałam. Część rozdziałów to fragmenty przeróżnych podań historycznych o rodzinie Lincolnów a część to dzieło autora, sztuka rozgrywająca się na cmentarzu gdzie został pochowany Willie Lincoln, ukochany synek prezydenta. Cmentarz to w pewnym sensie miejsce przejściowe między światem żywych a umarłych. Akcja, która tie...

Pan George Saunders jest cudownym pisarzem.
Napisał tak dobrą, tak bardzo dobrą książkę.
Książkę o tym jacy wszyscy jesteśmy.
Pełną człowieczeństwa i współczucia -do tych którzy żyli przed nami i do nas samych.
Lincoln w Bardo, Nie ma i Małe życie to zdecydowanie najmocniejsza trójka w mojej biblioteczce w 2020.

Książka o prostej tematyce w niesamowicie niekonwencjonalnej formie i równie świetnym tłumaczeniu.
Panie Michale Kłobukowski - chylę czoła.

Książka niezwykła. Ciekawie, nietypowo napisana. Początkowo nie do końca rozumiałam formułę i miałam myśl o porzuceniu tej pozycji, na szczęście tego nie zrobiłam. Wciągająca, klimatyczna, smutna ale też dająca nadzieję. Bardzo mnie zaintrygowała i została w głowie.

1 354
  • 2019