W samym środku zimy

Isabel Allende Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Mas alla del invierno
Katarzyna Mojkowska
Muza
literatura iberoamerykańska odmiana losu poszukiwanie szczęścia poszukiwanie własnej tożsamości powieść obyczajowa spotkanie uczucie
Mas alla del invierno
literatura piękna
Katarzyna Mojkowska

Lubię takie książki. Lekkie, przyjemne, ale z jakąś prawdą o świecie.
Książka idealna na wyjazd, wakacje ( choć o zimie). Czyta się szybko, bo chyba jest interesująca, dla mnie tak.

Znów złapałam się na tym jak mało wiem o świecie, problemach innych ludzi tzw. kolorowych emigrantów. I, że żyję w raju, z ciepłą wodą, youtube'm i basenem :) To takie dla mnie must- have ....

O "W samym środku zimy" tak jak zwykle nie wiedziałam za wiele. Po prostu spodobała mi się okładka i postanowiłam ją wypożyczyć, a opis przeczytałam dopiero później. Jednak pierwszy raz od dawna krótkie streszczenie fabuły totalnie mnie zmyliło.

Generalnie zakładałam, że książka będzie właśnie o wypadku samochodowym, nielegalnej imigrantce i jakichś kłopotach z tym...

Ok, ale nie porywa, zbyt trywialne zakończenie. Jak na tą cudowną autorkę - małe rozczarowanie.

Podobała mi się bogata fabuła tej powieści oraz liczne odwołania do losów bohaterów, autorka porusza wiele kwestii społecznych i pokazuje realia życia Latynoamerykanów we współczesnym świecie. W powieści brakowało mi jednakże dialogów i interakcji między bohaterami, opisy były przytłaczające i stanowiły większą część historii, co spowodowało, że czytało się ją wolno.

Z oceną tej powieści mam niemały problem. Chociaż od dawna planowałam przeczytać książkę autorstwa Isabel Allende, udało mi się to dopiero teraz. Nie można nie dostrzec, że pisarka zgrabnie operuje warsztatem, snucie opowieści przychodzi jej łatwo, język jest elegancki i dojrzały. To co mi zgrzytało to zbyt duży kontrast pomiędzy tym, co stanowiło punkt wyjścia zawiązania...

'' Znalazła w samym środku siebie punkt absolutnego spokoju .Pozostało już tylko czekać. Wyciszyć hałas świata ''

Otwierając książkę Isabel Allende '' W samym środku zimy '', wpadamy głową w dół i zanurzamy się w wielkim mrozie i szalejącej śnieżycy która właśnie przetacza się przez Brooklyn. Kto może, siedzi w domu i za radą specjalnych służb, nie wyściubia nawet nosa na...

To moja pierwsza książka tej autorki, jednak po Allende spodziewałam się mimo wszystko odrobinę więcej. Przede wszystkim więcej akcji. Za dużo było odniesień do przeszłości bohaterów, która i tak nie miała większego wpływu na współczesną akcję, a za mało skupienia na tym, co obecnie spotyka postaci. Wątek romantyczny też był wpleciony jakby od niechcenia i na szybko....

Allende umie pięknie prowadzić historię, oprowadza nas w wyśmienity sposób, że chce się iść dalej

Albo Pani Allende postanowiła trochę poeksperymentować z formą, albo nigdy nie miałam okazji trafić na jej książkę pisana w taki sposób.
Historia mimo tego, o czym opowiada, jest napisana w sposób bardzie ciepły. Bohaterowie dają się lubić mimo swoich wad i chce się im kibicować.

Nie jest to typowa powieść dla Isabel Allende; trochę w niej romansu, trochę kryminału, a trochę historii Chile, Gwatemali oraz życiowych przeżyć, które wspominają główne bohaterki.

Wszystko zaczyna się w pewną śnieżną zimową noc, kiedy powracający z kliniki weterynaryjnej sześćdziesięcioletni Richard Bowmaster, najeżdża na tył białego Lexusa, prowadzonego przez młodą...

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • E-book
  • Legimi
  • Ebooki
  • Ebook

Dodaj cytat z książki W samym środku zimy