Policjanci. Ulica

Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Policjanci (tom 1) literatura faktu
Prószyński i S-ka
literatura polska historia policja
Policjanci (tom 1)
literatura faktu
literatura polska historia policja

Solidny zbiór wywiadów, który odsłania najmroczniejsze historie i strony pracy w Policji.

Nie wiem skąd taka niska ocena tej książki. Dla mnie to były bardzo interesujące wywiady. Mnóstwo wiedzy, mnóstwo ciekawostek i mimo wszystko lekki styl oraz szczypta humoru.

"U nas jest takie powiedzenie: Może i jest w tym trochę prawdy. Bo świata się nie zmieni.
Ale czyjeś życie tak. Czyjeś życie można zmienić." ⠀

Myślicie, że to prawda? Ja uważam, że tak. Czasem wystarczy tylko mały gest. Jedno dobre słowo, a czyjeś życie rozpromieni się serią barw. ⠀

"Policjanci Ulica" to pierwsza książka autorstwa Kasi Puzynskiej przeze mnie czytana....

Uwielbiam czytać książki związane ze służbami mundurowymi, zwłaszcza dotyczące policji. Wiedziałam, że prędzej czy później sięgnę po publikację pani Kasi. Tym bardziej, że ma ona formę wywiadu.
Na pytania autorki odpowiada 6 policjantów i 1 policjantka. Bardzo żałuję, że nie postawiono tutaj na parytet, bo to właśnie rozmowa z panią młodszą aspirant Dorotą Kamińską...

Opowieść o policjantach z polskich ulic. Ich historię, prawdziwe, realne. Czy naprawdę są tacy jak nam się wydaje, czy każdy glina jest tym złym? Sporo ciekawostek, życia codziennego, pracy.

Uważam, ze książka bardzo potrzebna. Nawet sobie nie wyobrażałam w jakich warunkach pracują policjanci. Co dziennie z narażeniem życia wykonują swoja służbę. Zawód policjanta nie jest u nas doceniony. Przeczytaj, może zmienisz zdanie - ja zmieniłam.

Autorka przeprowadziła szereg wywiadów z czynnymi zawodowo funkcjonariuszami polskiej policji. Dzięki tym rozmowom z bliska poznajemy realia ich służby, dowiadujemy się , czym zajmują się policjanci w ogniwie patrolowo- interwencyjnym, poznajemy specyfikę wydziału ruchu drogowego, jakie zadania wykonują funkcjonariusze z oddziałów prewencji, znajdziemy także odpowiedź na...

Wielu ludziom się wydaje, że praca w policji to tylko wożenie się po mieście radiowozami, trochę papierologii, wysokie wypłaty i wcześniejsza emerytura. Ta książka pokazuje, jak wygląda praca policjanta od środka. Tak na prawdę, bez ubarwień i fikcji literackiej.

Pierwszy raz przeczytałam wywiad od początku do końca. Nie pałam miłością do tego typu literatury a tu było...

Polecam serdecznie, nic tylko prawda 💙
Wypowiedzi i historie ludzi, którzy pełnia służbę w policji, momentami zabawne zdarzenia innym razem nieznośnie przykre, ale niestety prawdziwe. Polecam, podobało mi się, zupełnie jakbym słyszała opowieści moich znajomych pełniących służbę w naszym mieście. 👮‍♂️👮‍♀️🚓🚔

Wywiady pełne szczerych historii co jest wielkim atutem, widać że jest to bardzo swobodna konwersacja Kasi z policjantami. Co prowadzi do tego że Kasia tylko utrzymuje rozmowę a nie je prowadzi. Jestem ciekawa drugiej części czy Kasia podszkoliła się dziennikarskiego fachu.

Dyskusje

1 214