Dotyk słońca

Okładka książki Dotyk słońca Karolina Wilczyńska
Okładka książki Dotyk słońca
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Rok na Kwiatowej (tom 3)
Czwarta Strona
2018-04-04
2018-04-04
literatura polska

Róża przeżywa euforię ponownego zakochania. Gdy mężczyzna jej życia zjawia się po latach w progu mieszkania, Róża zupełnie traci głowę. Przyjaciółki radzą jej zachować ostrożność, lecz czy samotna dotąd kobieta będzie w stanie oprzeć się upojnej nocy w objęciach ukochanego?
Gdy ten niespodziewanie znika, Róża zostaje… nie tak całkiem sama. W trudnych chwilach będzie mogła liczyć na pozostałe mieszkanki bloku przy ulicy Kwiatowej, mimo że każda z nich musi borykać się ze swoimi problemami. Ale od czego są przyjaciółki!

"Rok na Kwiatowej" czyli mamy wiosnę i 3 tom serii Karoliny Wilczyńskiej. Tym raze więcej dowiadujemy się o Róży. Dziewczyna zakochuje się ponownie i to bez pamięci. Na nic mają się ostrzeżenia przyjaciółek, miłość pochłonęła Różę w całości. Czy przyjaciółki miały rację? miłość znika bez śladu a Róża rzeczywiście? Przyjaciółki zawsze niosą pomoc. Polecam. Lubię tę serię.

Minęła zima i przyszła wiosna, która budzi wszystko do życia. Róża, która na co dzień jest wycofana aż kipi radością, a to wszystko za sprawą Daniela. Miłości jej życia z przeszłości. Sielanka nie trwa długo, gdy kobieta zachodzi w nieplanowaną ciążę, wszystko pryska niczym bańka. Zostaje sama i dobija ją fakt, że wszystko spoczywa teraz na jej barkach. Jedynie klub kapciowy stara się podtrzymać ją na duchu, pomimo tego, że każda z nich ma swoje własne problemy. Samotne rodzicielstwo to poważna sprawa, ponieważ jeden rodzic musi wcielać się w rolę zarówno mamy jak i taty. I w takiej sytuacji znalazła się właśnie nasza kochana Róża. Autorka pokazuje nam, że pomimo przeciwieństw losu, po burzy zawsze nastaje słońce i z każdej sytuacji można znaleźć jakieś sensowne wyjście. Każda część tej sagi opowiada o sytuacjach, z którymi możemy mieć styczność w naszym codziennym życiu. Ta przyjaźń co ich łączy, pomimo tego, że każda z nich ma różne charaktery, jest wspaniała, ponieważ pomagają sobie nawzajem. Cztery narracje, cztery kobiety i cztery przeróżne historie, które poruszają serca, a emocje można porównać do przejażdżki na kolejce górskiej. Od bohaterów bije takie ciepło i optymizm, że czasami się zastanawiam czemu ja taka nie potrafię być. Historie zmuszają do refleksji, do zastanowienia się nad pewnymi sprawami ale nie rozwiązują ich za nas tylko kierują na odpowiedni tor. Niestety mój pobyt na Kwiatowej niedługo się zakończy, bo przede mną jeszcze tylko jedna pozycja, a resztę trzeba zakupić. Trzeba będzie to zrobić, ponieważ nie wyobrażam sobie zakończyć czytania o babkach z Klubu Kapciowego tak szybko.
Podsumowując: Babska literatura, to na pewno, lecz poruszająca wiele ważnych, codziennych spraw. Jeśli jeszcze nie znacie tych cudownych babek, to nie ma na co czekać i trzeba się za nie wziąć. Nie będziecie żałować, przeżyjecie tu śmiech, płacz, wzruszenie i smutek, żal. Jednym słowem mówiąc wachlarz emocji.

"Dotyk słońca" jest to trzeci tom serii "Rok na Kwiatowej" i jest to pierwsze wiosenne oraz pełne ciepłych promieni słońca które oznaczają, że wszystko wokół budzi się do życia. Autorka pokazuje nam jak rodzą się nowe uczucia i emocje. Główna bohaterka Róża przeżywa radość z ponownego zakochania się w mężczyźnie z dawnych lat. Gdy zjawia się po latach w progu mieszkania nasza bohaterka całkowicie traci głowę. Przyjaciółki chcąc dla niej dobrze doradzają aby zachowała ostrożność, ale niestety czy samotna kobieta jest w stanie oprzeć się upojnej nocy w objęciach ukochanego? Mężczyzna niespodziewanie znika i zostawia Róża samą lecz czy na pewno tak do końca samą? W ciężkich dla niej  chwilach będzie mogła liczyć na swoje przyjaciółki z bloku przy ulicy Kwiatowej. Powieść ta ukazuje nam pełno kobiecych emocji z którymi na pewno zechcesz się zaprzyjaźnić!

Ponad 2 lata upłynęły od mojego spotkania z serią "Rok na Kwiatowej" Karoliny Wilczyńskiej. W styczniu 2019 r. podzieliłam się wrażeniami z lektury drugiego tomu pt. "Zamarznięte serca". Upały w połowie sierpnia sprzyjały czytaniu tomu trzeciego pt. "Dotyk słońca".

Czy można zakochać się dwa razy w tym samym mężczyźnie? Róża dowodzi, że można.
Kilka lat temu Daniel zostawił ją tuż przed ślubem i wyjechał do Wielkiej Brytanii. Teraz wraca i ponownie pojawia się w życiu Róży, która bezgranicznie zatraca się w uczuciu do dawnego narzeczonego.
Miłość ją na tyle uskrzydla, że zaczyna o siebie bardziej dbać, poprawia się jej samopoczucie i samoocena.
Jej przyjaciółki z klubu kapciowego (Liliana, Wioletta i Malwina) widzą to trochę inaczej i przeczuwają kłopoty. Zresztą czytelnik również.

Ta część nie bardzo przypadła mi do gustu - historia Róża była oczywista od samego początku, łącznie z powodem. Czekałam jedynie na finał i na potwierdzenie przeczuć graniczących z pewnością. Myślę, że przyczyną mojego odbioru tej części na "Roku na Kwiatowej" była postać Róży - naiwna młoda kobieta ze stereotypu myślenia o polskich nauczycielkach i bez pasji. Kobieta żyje z dnia na dzień, z trochę "babcinymi" nawykami. Daniel okazał się urozmaiceniem jej nudnej wegetacji.

Przyznam, że tym razem zakończenie wątku prowadzonego przez Różę przyjęłam z ulgą. I z przyjemnością czytałam historie pozostałych uczestniczek klubu kapciowego, były bardziej wyraziste i życiowe, a przez to ciekawsze.

Ciekawa jestem kolejnego tomu, podejrzewam, że zdominowanego przez Wiolę-gadułę ;)

Czy można zakochać się dwa razy w tym samym mężczyźnie? Róża dowodzi, że można.
Kilka lat temu Daniel...

Cykl "Rok na Kwiatowej" to dobrze napisane, podnoszące na duchu czytadełka dla kobiet. Jego druga połowa nieco mnie rozczarowała nagłą zmianą głównych bohaterów, ale całość i tak się czyta - przynosi trochę uśmiechu, ciepłych uczuć. Przyjemna literatura.

Książka wspaniała. Przyjaciółki są tak różne a łączy je mimo to chęć niesienia pomocy innej. Każda z nich przechodzi swoje problemy ale również i radości. Wspierają się i nie tylko dobrym słowem rozwiązują problemy ale również podchodzą twardo do problemów i racjonalnie podsuwają pomysły innym.
Bardzo polecam.

Bardzo polecam.

Ksiązka łatwa lekka i przyjemna. Czasoumilacz bez refleksji.

Ksiązka łatwa lekka i przyjemna. Czasoumilacz bez refleksji.

Na półkach: , , , , , ,

Szybko i przyjemnie czytająca się książka o czterech sąsiadkach mieszkających w tym samym bloku.Ten tom bardziej skupia się na historii Róży , i miłości sprzed lat ,która wróciła.

Trzeci tom zaczynamy od Róży tu mamy wiosnę w sercu bohaterki tak jak i w przyrodzie wszystko rozkwita i pięknieje. Róża to skromna nauczycielka ktora też chce byc szczesliwa i juz jest przekonana że złapała szczęście w garści.. jednak nie zupelnie wyszło tak jak tego oczekiwała.. czy i tym razem klub kapciowy da radę pomóc ?