rozwiń zwiń

Sekrety i kłamstwa

Okładka książki Sekrety i kłamstwa
Sylwia Trojanowska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Sekrety i kłamstwa (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Sekrety i kłamstwa (tom 1)
Czwarta Strona
2018-08-22
2018-08-22
literatura polska

Okładka książki Kiedy budzą się motyle Agata Czykierda-Grabowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,7
Kiedy budzą si... Agata Czykierda-Gra...
Okładka książki Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K.A. Figaro, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,2
Miłość na hory... Anna Bellon, Agata ...
Okładka książki Szczęście na czterech łapkach Klaudia Bianek, Anna Kasiuk, Robert Kornacki, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Sylwia Trojanowska, Karolina Wilczyńska
Ocena 7,7
Szczęście na c... Klaudia Bianek, Ann...

Uwielbiam kiedy w książce przeplata się teraźniejszość z przeszłością. A tutaj w dodatku przeszłość mamy podaną w ciekawy i przystępny sposób, nie zanudzając czytelnika.

Ciekawi bohaterowie posiadający szeroki wachlarz cech, mający zarówno wady jak i zalety. Główna bohaterka da się lubić. Akcja poprowadzona jest w interesujący sposób, wątki tajemniczego Chochoła wzbudzają lekką niepewność, obawę czy wątpliwości.

Jak dla mnie to bardzo ciekawa pozycja, która mnie wciągnęła i zainteresowała i od razu po zamknięciu książki sięgam po drugą część. A pani Sylwia Trojanowska trafia na szczyt listy ulubionych Autorek ;)

Ludwik to taki bohater którego pamięta się latami. W magiczny sposób spacerujemy z autorką po Szczecinie zarówno tym współczesnym i tym z okresu II wojny światowej. Gorąco polecam

Sekrety i kłamstwa Sylwii Trojanowskiej, ściągnęłam na Kindle pod wpływem rewelacyjnych opinii. W pierwszym tomie poznajemy jej bohaterów, jak i czegoś się o nich dowiadujemy. O jednych więcej o innych mniej.
Magda, wnuczka osiemdziesięciosiedmioletniego Ludwika, przyjeżdża aby rozprawić się z przeszłością, a głównie ze swoim dziadkiem. Odniosłam wrażenie, ze dziadek jest jej demonem przeszłości. Ludwik osoba oziębła, małomówna, bardzo stanowcza, wyrachowana, tajemnicza. Sa pewne sytuacje oraz zdarzenia, które nas kreuja. W przypadku Ludwika była to wojna, która poprzez swoje okrucieństwo wywarła na nim piętno i dlatego był takim a nie innym człowiekiem. Mężczyzna bardzo zaluje, ze stracił kontakt ze swoją ukochana wnuczka i postanowił za wszelka cene to naprawić. Powoli zaczynaja ze sobą rozmawiać. Dziadek zaczyna swoją szczera opowieść o swoim życiu…
Historia dziadka jest dawkowana i przeplata się ona z życiem codziennym.
Czy Dusia ulegnie Ludwikowi i zostanie w domu na dłużej, a może już na zawsze? Czy dziadek zdąży opowiedzieć jej cała historie? Czy nowo poznany mężczyzna okaże się tym jedynym? Jak potoczą się dalsze losy bohaterów trzytomowej sagi? Czas pokaże.
Jak wspomniałam na początku, książkę ściągnęłam pod wpływem rewelacyjnych opinii. Lubię czytać sagi rodzinne. Napisze bardzo szczerze, ze pierwszy tom jakos specjalnie mnie nie porwał, jednak druga cześć przeczytam bo często zdarza się tak, ze historia rozkręca się dopiero w dalszych aktach.

Średnia . Temat ciekawy ale opowieść Ludwika tak dozowana,że mnie książka znudziła

Na półkach: , , , , ,

Historia jakże poruszająca,życiowa opowiada o Magdalenie,która po stracie swojego męża,pragnie powrócić do swojego rodzinnego domu,w którym się wychowała.
Wraca do domu,żeby pogodzić się z najważniejszą osobą z jej dzieciństwa apodaktycznym i charyzmatycznym dziadkiem Ludwikiem.
Jednak Ludwikowi bardzo zależy na tym,aby jego ukochana wnuczka z nim zamieszkała.
A ona ma tylko jeden warunek,który stawia swojemu dziadkowi chce w końcu poznać jego skrzętnie skrywaną przeszłość.
Losy Ludwika z jego opowieścią splatają się z powojennym Szczecinem z burzliwą bardzo historią miasta dzielącej się w czasie drugiej wojny światowej.
To moje kolejne spotkanie z Panią Sylwią Trojanowską uważam za wspaniałe.
Autorka potrafi pisać pięknym stylem powieść,którą przeczytałam,ta powieść czaruje,zachwyca mnie,wprost urzeka,oczarowana jestem książką.
Pełna uroku,ciepła,emocji było w powieści.
Trudno było się oderwać od czytania.
Czyta się bardzo dobrze tą piękną,mądrą i wspaniałą powieść.

A ona ma...

Bardzo ciekawa opowieść. Historia Ludwika, dziadka głównej bohaterki Magdaleny, jest nam przekazywana fragmentarycznie, przez co jego opowieść jeszcze bardziej intryguje. Magda też ma swoje sekrety, które powoli odkrywa.
Szczerze polecam, ja na pewno sięgnę po kolejne części.

Szczerze polecam, ja na pewno sięgnę po kolejne części.

Do Ludwika przyjeżdża Magdalena, jego wnuczka. Nie odzywała się do niego przez około 20 lat i teraz wraca, aby się z nim pogodzić. Jej warunkiem jednak jest to, że Ludwik ma jej opowiedzieć historię jego życia. To nie będzie proste. Zarówno dla niego, jak i dla niej.
W opowieściach Ludwika przenosimy się do Szczecina w trakcie wojny. Dowiadujemy się informacji, których się nie spodziewamy.

Ludwik jest specyficznym człowiekiem. Oschłym, zimnym i nawet można powiedzieć - okropnym. Przeżycia z przeszłości bardzo wryły się w jego pamięć i stąd jego zachowanie. Ale co się tak właściwie stało? Musicie przeczytać.

Ja przyznam szczerze, że byłam ogromnie ciekawa jak historia się rozwinie, czego jeszcze się dowiemy o dziadku Magdy, dlaczego wcześniej nie chciał o tym mówić.

Oprócz historii z przeszłości Magda poznaje również przystojnego sąsiada, Jakuba. Czy czeka ich wielka miłość?

Świetna, naprawdę rewelacyjna książka! Pamiętam, że wszyscy mi ją polecali już dawno temu, a mi nie było z nią po drodze. Tym razem zabrałam się za nią, gdyż zaplanowałam ją sobie jako TBR na 2021 rok. I gdy się za nią zabrałam, nie mogłam się oderwać. Byłam ogromnie ciekawa historii Ludwika. Tego, co ukrywa, jak Dusia na to zareaguje i co będzie dalej. I gdy tylko skończyłam pierwszą część, od razu zabrałam się za kolejną! I jestem ciekawa co autorka jeszcze wymyśliła i czym nas zaskoczy.

Historie (współczesne i z czasów II wojny) bardzo mnie wciągnęły. Sylwia Trojanowska ma tą umiejętność pisania, kreowania bohaterów i opowiadania wydarzeń, która sprawia, że nie można się oderwać od czytania.
Bardzo ciekawym zabiegiem jest podział na bardzo krótkie rozdziały. Fakt, znalazłam parę literówek, ale nie wpłynęło to znacząco na odbiór książki.
Polecam pozycję i sięgam po kolejny tom.

Polecam pozycję i...

Sama historia wciągnęła mnie i dość szybko się ja czytało. Niestety forma przeraziła mnie, moim zdaniem książka przez redaktorów nie została przeczytana dokładnie. Powtórzenia, błędy, niezliczona ilość wkurzających wykrzykników... nie powinno to zdarzyć się w książce która została już wydana. Bardzo źle wpłynęło to na mój odbiór tej powieści. Co do fabuły - były elementy, które przewidziałam, ale zdecydowana większość mega mnie zaskoczyła i dlatego też zdecydowałam się na przeczytanie kolejnego tomu.

Ciepła, rodzinna saga, która oczaruje Was swoim urokiem od pierwszych stron

Magda po wielu latach wraca do Szczecina, aby pojednać się z dziadkiem. Jednak długa rozmowa, która ich czeka (pełna wzruszeń, bólu, mocnych słów i wydarzeń) odciśnie piętno na ich wzajemnie relacji.

Historie z czasów wojny nigdy nie były łatwe, więc historia opowiedziana przez dziadka Ludwika również nie należy do prostych.
Ludwik nie jest ciepłym, kochanym dziadkiem... Wszystkie doświadczenia, które go spotkały w młodości wryly się w jego pamięć na długi, długi czas...
Jednak ma on w sobie to coś, że mimo jego wielu okropnych wad człowiek chce dalej słuchać jego opowieści, jego historii... Dzięki niej możemy dużo zrozumieć, wybaczyć. Nawet takie rzeczy, o które byśmy sami siebie nie podejrzewali..

Po zapoznaniu się z całą serią bardzo polubiłam i Magdę i dziadka Ludwika i wielu innych bohaterów, którzy wnoszą ogrom ciepła do tej opowieści. Szczególnie zapadła mi w pamięć kochana Pani Ewa z jej ogromem słodkości. Aż by się chciało je wszystkie wyciągnąć z książki.

Zdecydowanie polecam tą historię!

Ciepła, rodzinna saga, która oczaruje Was swoim urokiem od pierwszych stron

Video