Pół na pół

Izabella Frączyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Śnieżna grań (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
literatura polska
Śnieżna grań (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Dobrze się czytało, wartka akcja i "zakręcona" do samego końca.

Drugi tom tej sagi równie ciekawy jak część pierwsze, wartka akcja, wyraziste postaci, przeczytałam bardzo szybko, żałując, że nie mam kolejnej części.

Nie myślałam, że ta książka tak mnie wciągnie. Pół na pół to ciąg dalszy książki o rodzinie Stachowiaków, w której dużo się dzieje.

W 2-gim tomie z cyklu ''Śnieżna grań'', w porównaniu do 1-wszego, rozwój wydarzeń nabiera niezwykłego tempa. Czytelnik zostanie nie raz zaskoczony, a książkę czyta się do ostatniego rozdziału z zaciekawieniem i przyjemnością. Przyznam, że po skończeniu tej pozycji, poczułam smutek, że pora rozstać się z tą niezwykle szaloną rodziną Stachowiaków :)

Tylko sprawność narracyjna uchroniła pozycję przed jedną gwiazdką. Zacznijmy od tego, że nic mnie tak nie irytuje, jak niekonsekwencj autora. W pierwszej części mowa jest o guzie mózgu i operacji, która co prawda uratowała życie jednego z bohaterów, lecz nie pozwoliła mu zachować dawnej sprawności. W części drugiej kilkukrotnie w odniesieniu do tegoż bohatera pojawia się...

„Pół na pół” to druga pozycja serii „Śnieżna grań”, a zatem i kontynuacja historii rodziny Stachowiaków. O ile pierwsza część była spokojną, sielską obyczajówką, delikatnie zabarwioną humorem i perypetiami głównej bohaterki Loli, to w drugiej kłopoty spadają na rodzinę, jak to w górach, lawinowo. A potem toczą się śnieżną kulą, aż do ostatnich stron.
Można się czepiać,...

"Pół na pół" to książka zdecydowanie mówiąca, że życie składa się w połowie z radości, a w połowie ze smutków. Na Stachowiaków oraz na ich rodzinny biznes nadeszły ciemne chmury. Każdy z bohaterów zmaga się z problemami, które wydają się nie do pokonania. Kto jest ich przyczyną? Czy poradzą sobie?
Książkę miło i z ciekawością czytałam. Ukazuje ona, iż po każdym deszczy...

Na półkach: , , , , ,

Druga część z serii "Śnieżna Grań" bardzo urokliwa,piękna książka.
Bohaterowie ciekawi,fajni przeczytałam chętnie.

„Pół na pół” to powieść obyczajowa, którą bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Jej początek jest trochę nudny, ale na szczęście akcja szybko się rozkręca, więc później jest już znacznie lepiej. Chociaż na końcu autorka nieco przedobrzyła, przez co skończyło się żałośnie. Ale patrząc całościowo, książka jest bardzo fajna. Stanowi ona opowieść o pewnej podhalańskiej...

Daję siedem gwiazdek, z czego ta siódma za miejsce akcji, do którego mam wielki sentyment. Całość niezła, ale szczerze powiem, że inne książki I. Frączyk podobały mi się bardziej. Choć oczywiście i tutaj mamy naprawdę szybko się pochłaniającą i lekką powieść.

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Przeczytane 2018
  • E-book
  • Ebooki
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Pół na pół