Pół na pół

Okładka książki Pół na pół Izabella Frączyk
Okładka książki Pół na pół
Izabella Frączyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Śnieżna grań (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Śnieżna grań (tom 2)
Prószyński i S-ka
2018-06-05
2018-06-05
literatura polska

Pierwszy i drugi tom pokazuje życie i problemy. Za zamkniętymi drzwiami kryje się wiele tajemnic.

Druga część serii "śnieżna grań" autorki. Dalsze losy rodziny Stachowiaków i tutaj będzie się działo. Stację będzie trzeba zamknąć? a co z Lolą i Edkiem, czy rodzeństwo się w końcu dogada. Ja polecam a ponieważ czytałam w upały więc tym bardziej widmo zimy trochę ochłodziło mój rozgrzany organizm.

Świetnie się czyta. Lekka i przyjemna. Zdecydowanie na urlop.

Świetnie się czyta. Lekka i przyjemna. Zdecydowanie na urlop.

Zdecydowanie lepsza od pierwszego tomu, pomimo wielu nieszczęść można się trochę pośmiać,polecam

"Pół na pół" to druga książka z cyklu "Śnieżna Grań". Choć jest kontynuacją losów rodziny Stachowiaków opisanych w powieści "Za stare grzechy", to autorka wprowadza czytelnika w ich historię w taki sposób, że znajomość pierwszej części cyklu nie jest konieczna.

O życiu rodziny Stachowiaków można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że jest nudne. Prowadzenie podhalańskiego pensjonatu Szarotka jest bardzo wymagającym zajęciem, a stacja narciarska Śnieżna Grań dostarcza swoim właścicielom nieustannych atrakcji. Równie intensywnie przedstawia się życie prywatne bohaterów powieści "Pół na pół".

Aniela, która pogodziła się ze śmiercią męża i coraz lepiej radzi sobie z rodzinnym interesem, traci głowę dla nowej miłości. Edek rozwija skrzydła i staje się stuprocentowym biznesmenem. Na dodatek wraz z narzeczoną, Agnieszką, spodziewają się dziecka. Lola, niestety, nie ma szczęścia w miłości. Samotnie wychowuje swoją córkę, Manię, ale udaje jej się poukładać relacje z ojcem dziewczynki, który okazał się księdzem. Co prawda kręci się wokół niej aż trzech mężczyzn. Jeden to świetny przyjaciel, drugi jest idealnym współpracownikiem, trzeci zaś ma udziały w firmie.

Nastka co chwila wpada w tarapaty i zaczyna zadawać się z szemranym towarzystwem. Na domiar złego okazuje się, że Edek dał się wykorzystać swojej narzeczonej, przez co rodzinnej firmie grozi bankructwo. Gdy Lola zdaje sobie sprawę z tego, że zaczyna coś czuć do Bruna, współudziałowca, z którym Śnieżna Grań wiąże wielkie nadzieje, wydaje się, że sprawy wymknęły się spod kontroli. Okazuje się, że przyczyn problemów firmy należy szukać w rodzinnej przeszłości, bo nic nie dzieje się bez przyczyny. Czy Lola uratuje Śnieżną Grań przed bankructwem? I czy odnajdzie wreszcie prawdziwą miłość?

Lola jako jedyna twardo stąpajaca po ziemi ratuje rodzinny biznes i rodzinę.
Gdy wynajęła detektywa, dowiedziała sie o przeszłości partnera matki...ale to nie on stał sie przyczyna problemów...
Ojciec miał kiedys romans i dzieci z tamtego zwiazku postanowiły sie zemścic.
Stąd pojawiła sie lawina nieszczęsliwych przypadków, która miała skutki finansowe...Matka w pore wyjawiła prawde, a skrzywdzone dzieci załowały swojej zemsty...wszystko udało sie wyprostowac, załagodzic i wszystcy bawili sie na ślubie matki, Anieli...
Lola odnalazła miłość i mogła dalej rozwijac biznes...

Druga część chyba lepsza niż pierwsza. Domknięte wątki z 1 części, fabułą trochę się rozwinęła. Do przeczytania

Drugi tom dużo lepszy od pierwszego. Tutaj się coś dzieje.

Drugi tom dużo lepszy od pierwszego. Tutaj się coś dzieje.

Udana kontynuacja pierwszej czesci ,czyta sie szybko latwo i przyjemnie. Fabuła pędzi niczym góralski kulig i sie nie zatrzymuje plusem rowniez ciekawe zakonczenie . co do zarzutów to momentami moze zbyt cukierkowa i troche brak konsekwencji rozwiniecia watkow postaci z pierwszej czesci . Nie mniej idealna ksiazka na kilka jesiennych wieczorów z herbatka i kocykiem :P

Powieść to druga część z cyklu o Śnieżnej Grani, której akcja toczy się na Podhalu w okolicach stacji narciarskiej. Autorka przybliża nam dalsze losy rodziny Stachowiaków, u których w dalszym ciągu wiele się dzieje. Na czytelnika przewracającego kolejne kartki powieści czekają niespodziewane zwroty akcji, wiele emocji i duże zmiany zachodzące w życiu prawie wszystkich bohaterów.

Pensjonat Szarotka w dalszym ciągu jest często odwiedzany przez wielu gości, a na wyciągu narciarskim zachodzi wiele zmian. Współpraca z nowymi wspólnikami - spółką Magnum Snow, początkowo wydaje się idealnym rozwiązaniem na rozwój rodzinnego interesu, ale szybko okazuje się, że to nie będą tylko dobre zmiany. Rodzeństwo prowadzące biznes podstępem zmieni życie rodziny Stachowiaków, by w pewnym momencie wyjawić sekret, który obróci życie właścicieli Śnieżnej Grani do góry nogami.

Edek za plecami zarządu podejmuje ważne decyzje, które znacząco pomniejszają finanse będące zabezpieczeniem rodziny. Dodatkowo mężczyzna wraz z Agnieszką spodziewa się dziecka. Szybko okazuje się, że odważne posunięcia Edka i ciąża Agi wcale nie są takie na jakie wyglądają na pierwszy rzut oka… Czy decyzje podjęte przez Edwarda sprowadzą na wszystkich właścicieli problemy? Czy uda się uniknąć bankructwa? Co się dzieje z Agnieszką?

Lola wreszcie ułożyła sobie życie z ojcem Mani, wyjaśnili sobie dawne sytuacje i dogadują się dla dobra córeczki. Kobieta rozumie, że już nie kocha mężczyzny i szuka szczęścia u boku innych. Piotr, Bruno, Andrzej... czy któryś z nich zawładnie sercem kobiety? Czy Loli uda się poskładać swoje życie w szczęśliwą całość?

Aniela ponownie się zakochuje i podejmuje ważne decyzje, które zmienią życie całej rodziny. Nastka dalej przechodzi okres buntu i wpada w kolejne kłopoty…

Powieść Izabeli Frączyk to kontynuacja losów rodziny Stachowiaków, w której zachodzi wiele trudnych zmian, ale cała historia kończy się happy endem. Książka jest wciągająca, szybko się czyta i jest utrzymana w zimowym klimacie. Polecam tą przyjemną lekturę wszystkim, którzy szukają lekkiej powieści o ciekawej fabule.

Dziś bez cytatu :) Ale z pytaniem - góry czy morze? W górach byłam raz i zakochałam się całkowicie! Leżenie na plaży mnie nie rajcuje, ale spacery i zdobywanie szczytów zdecydowanie tak. Może w tym roku uda nam się gdzieś w góry wyskoczyć...

Pół na pół to druga część z serii Śnieżna Grań i moim zdaniem troszkę słabsza od pierwszej. Duża namiesza pewne rodzeństwo... Wiele spraw będzie potrzebowało wyjaśnienia. A te nie będą proste i oczywiste.
Jedno jest pewne... Czytając chciałoby się być na stoku i odkrywać uroki zimy :)

• Przeczytane 2018

Dodaj cytat z książki Pół na pół