Heroine

Okładka książki Heroine
Mons KallentoftMarkus Lutteman Wydawnictwo: Bookmark Forlag Cykl: Zack Herry (tom 4) Seria: Herkules kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2017-06-12
szwedzki
Herkulesserien

Zack niczym Chuck Norris przemierza imigranckie getto na przedmieściach Sztokholmu walcząc ze złem i występkiem.
Bardziej powieść sensacyjna niż kryminał co nie zmienia faktu, iż czyta się z przyjemnością chociaż zakończenie łatwe do przewidzenia.

Wcześniejsze części jakoś bardziej przypadły mi do gustu.

"Heroina" opowiada przerażającą historię z wielkomiejskich przedmieść. Choć książkę tę można czytać jako samodzielne dzieło, to należy pamiętać, że jest częścią większej całości i kontynuuje wątki z poprzednich tomów. Ci, którzy poznali Zacka wiedzą, że prowadzi niezwykle intensywne życie. Narkotyki, tragedia rodzinna, utrata bliskich wszystko to miało wpływ na naszego...

Jest rewelacyjna. Bardzo realistycznie opisane najciemniejsze bolączki, lęki, koszmary naszej współczesności. Warto przeczytać i uświadomić sobie w jakie rzeczywistości żyjemy, którą my sami sobie ją ukształtowaliśmy :(

Heroina to bohaterska kobieta, która pełni funkcję pracownika socjalnego w najbardziej problematycznej dzielnicy Sztokholmu- Stallhagen. Każdego roku otrzymuje ona kolejne nagrody za skuteczną i efektywną pracę. Jest ceniona za wdrażanie w życie zasad równouprawnienia i walkę o prawa imigrantów zamieszkujących Stallhagen. Wydaje się więc, że to kobieta nieskazitelna, która...

Pod wrażeniem tego duetu pisarskiego i losów detektywa Zacka jestem od niemal pierwszej części. Nie ukrywam, że z każdą kolejną opowieścią było coraz lepiej. Historie kryminalne były coraz lepsze, strefa obyczajowa rozwijała się coraz ciekawiej, a sam detektyw Zack Herry staje się coraz bardziej ciekawy ze swoimi narastającymi problemami, tragediami i goniącą go...

2078

95/2019

Jak dla mnie, najlepsza część w serii. Autor wykorzystał ciekawy zabieg, opisuje historię minuta po minucie. Nadaje to szybki bieg akcji i sprawia, że nie mogłam się od tej książki oderwać.
Główny bohater, Zack Herry, jest bardzo ciekawą i dobrze przemyślaną postacią. W każdej części dowiadujemy się o nim czegoś nowego. Dzięki temu nie mogę doczekać się kolejnej części.

Tutaj nie ma czasu na przerwę. Akcja mknie jak szalona. Ale autor niczego nie zaniedbuje. Historia, mroczna, niepokojąca, poruszająca tematy społeczne, jak zawsze, tak samo dobrze.
I znowu zostawia nas autor z obietnicą, że to nie koniec, że coś tam dalej jest. Na co warto czekać.

Książkę "połyka" się w jeden dzień. Napisana jest prostym językiem. Było tu mnogo bohaterów, sama nie wiem czy to dobrze, miejscami się gubiłam. Czas trwania akcji był naprawdę krótki co było zaletą: nie skupiliśmy się na rozważaniach a na działaniu. Oceniam pozytywnie.

• 2019
  • 2018