Tatry w poezji i sztuce polskiej

Kazimiera AlbertiWładysław Ludwik Anczyc
, Adam AsnykKrzysztof Kamil BaczyńskiMichał BałuckiWładysław BełzaAdam BieleckiTadeusz BocheńskiZygmunt BoguszJerzy BraunWładysław BroniewskiWładysław BukowińskiStanisław BąkowskiAntoni CzajkowskiStanisław CzernikDeotymaStanisław Ryszard DobrowolskiJan DługoszFelicjan FaleńskiJózef Andrzej FrasikJózef Aleksander GałuszkaStefan GillerKazimierz GlińskiTomasz GluzińskiSeweryn GoszczyńskiJan Gwalbert PawlikowskiFeliks GwiżdżIgnacy GąsiorowskiJerzy HarasymowiczJarosław IwaszkiewiczMichał JagiełłoJarosław JanowskiMieczysław JastrunKazimierz Andrzej JaworskiJózef JedliczMaria Kalota-SzymańskaJan KasprowiczJerzy KierstZdzisław KleszczyńskiMaria KonopnickaJózef KościelskiTadeusz KubiakJalu KurekTeofil LenartowiczLeopold LewinAnna LiberaKonstanty ManiewskiTadeusz MicińskiFranciszek Henryk NowickiStanisław Nędza-KubiniecWładysław OrkanMaria Pawlikowska-JasnorzewskaMichał Kryspin PawlikowskiWłodzimierz PietrzakWincenty PolJózef Przerwa-TetmajerKazimierz Przerwa-TetmajerZenon PrzesmyckiJulian PrzybośJanuary PóźniakWacław Rolicz-LiederLeon RygierEustachy SanguszkoLeopold StaffMaciej StęczyńskiJan Alfred SzczepańskiLudwik SzczepańskiMaciej SzukiewiczWładysław TarnowskiEdmund WasilewskiAntoni WaśkowskiJerzy Kamil WeintraubKazimierz WierzyńskiMaryla WolskaWacław WolskiJacek WoźniakowskiStanisław WyspiańskiHugo ZapałowiczMariusz ZaruskiElżbieta Zechenter-SpławińskaAdam ZnamirowskiTomasz ŁubieńskiLudwik ŚwieżawskiJuliusz ŻuławskiJan Żóławski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie poezja
Wydawnictwo Literackie