Światło

Data 1. wydania:
2016-10-18
Maria Smulewska
Rebis
chłopak dziewczyna literatura amerykańska miłość powieść obyczajowa problemy młodzieży przebaczenie relacje rodzinne samotność spotkanie wspomnienia
What light
literatura młodzieżowa
Maria Smulewska
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Dziewczyna od choinek

2 Link do recenzji

Całkiem przyzwoita książka dla młodzieży o miłości, wybaczaniu, nie osądzaniu na podstawie jednego zdarzenia. Książkę czyta się szybko, mimo że wydaje się dość przewidywalna. Jedyne co mi sie nie podobało to styl pisania, miałam wrażenie , że jest pisana zbyt poważnym językiem. .

Super książka do przeczytania w Święta. Leciutka i bardzo urocza.

Spodziewałam się po tej książce więcej. Nie wiem czy w pewnym stopniu nie jest to wina tłumaczenia, ale bardzo nie podobał mi się język i styl. W moim odczuciu dialogi były dość sztywne, drętwe i naciągane. To co dodatkowo było męczące to rozmowy na temat wielce bogatego słownictwa główniej bohaterki. Autor zakłada, że przeciętny nastolatek nie zna takich słów jak...

Książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Podoba mi się jej świąteczny klimat, jest idealna na zimowy wieczór.

Książka ciepła i klimatyczna. Opowiada o nietypowej miłości dwojga nastolatków. Pokazuje też, że nie wszystko wydaje się być na pierwszy rzut oka takie, jakie jest. W niejeden temat trzeba się najpierw zagłębić, a dopiero później oceniać.
Sama nie wiem, jakiego zakończenia się spodziewałam. Chyba bardziej konkretnego.

Czasami człowiek potrzebuje oderwać się odrobinę od literatury, którą trzeba analizować, wtedy warto sięgnąć po młodzieżówkę, bo ona przecież będzie miała przesłanie.

Już jakiś czas temu miałem przeczytać "Światło" Jaya Ashera, ale udało się to osiągnąć dopiero jakiś tydzień temu. 😉 Zaczyna się bardzo spokojnie, Sierra jak co roku jedzie sprzedawać choinki i jak co roku...

Książka przyjemna ale bez efektu wow. Czyta się dosyć szybko, delikatnie wzrusza. Brakuje jej jednak czegoś.

Spokojna książka o fantastycznej świątecznej miłości.

"Tyle zmartwień czai się gdzieś w mojej głowie, każde gotowe w każdej chwili wypłynąć na powierzchnię. Ale teraz zamykam tylko oczy i pochylam się do przodu. Chcę w nas uwierzyć."
Jay Asher ~ "Światło"

Rodzina Sierry prowadzi w Oregonie plantację drzewek choinkowych. Dziewczyna jak co roku w okresie świąt wyjeżdża do Kalifornii, aby tam pomóc swoim rodzicom je...

Przyznam, że myślałam że Jay Asher to kobieta.. w dodatku okazało się że to y/a ale nie było tak źle jak się obawiałam. Książka jest zdecydowanie dla młodzieży. Występuje tutaj raptem pare pocałunków więc jak ktoś potrzebuje prezentu dla nastolatki która lubi czytać romanse, to jak najbardziej polecam. Czytało się całkiem dobrze, nie wyczułam sztuczności, było sielankowo i...

Dyskusje

1 385