Wieczór filmowy

Lucy Courtenay Wydawnictwo: YA! literatura obyczajowa, romans
YA!
literatura obyczajowa, romans
2018-04-04

Hanna i Sol. Dwoje przyjaciół. On zakochany w niej, ona w najprzystojniejszym chłopaku ze szkoły. W sylwestrową noc Hanna widzi jak jej ukochany całuje inną. Ten cios sprawia, że dziewczyna się załamuje. Na ratunek przychodzi Sol. Wpada na pomysł, że raz w miesiącu będą oglądać filmy, wybierane przez nich na zmianę.

Główna bohaterka jest niezwykle irytująca, a zarazem...

ig: ksiazkowe_opowiesci
Uwielbiam oglądać filmy, dlatego tym bardziej ciekawa byłam "Wieczoru filmowego". Główna bohaterka Hanna zostaje porzucona w Sylwestra przez największe ciacho liceum, dziewczyna jest wielką miłośniczką kina, więc odpowiedzi na to jak poskładać swoje serduszko postanawia szukać właśnie w filmach. Wraz z przyjacielem Solem w ostatni dzień każdego...

Historia Hanny i Sola była trochę męcząca. Bohaterowie nie potrafili się zdecydować, częste wahania nastroju i różne dziecinne sytuacje. Książka była lekka i pisana prostym językiem, przez co dobrze się czytało. Wątki filmowe były ciekawe, ale można było je trochę bardziej rozwinąć

Przy ocenie tej książki trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z literaturą rozrywkową dla młodzieży.
Nie przeżyjemy tu katharsis ani emocjonalnego trzęsienia ziemi, nie zachwycimy się unikalnym stylem, nie poznamy prawdy o życiu. Możemy natomiast zrelaksować się po ciężkim dniu, kilka razy uśmiechnąć i poznać dla niektórych nieoczywiste pozycje filmowe.

Lekka powieść do przeczytania w jeden wieczór. Napisana przyjemnym językiem. Można łatwo się wciągnąć. Pomysł na fabułę jest ciekawy. Moim zdaniem wątek wieczorów filmowych był trochę za mało rozbudowany, ale ogólnie książka jest przyjemna. Nie jest to jakaś ambitna lektura, ale można z niej wyciągnąć kilka wniosków.

Podobały mi się wplątane cytaty z filmów i ciekawiło co jeszcze obejrzą. Poza tym nie wciągnęło za mocno. Czytana z długimi przerwami.

Powieść "Wieczór filmowy' to przyjemna opowieść nie tylko dla fanów kina. Akcja rozgrywa się przez okrągły rok - od Sylwestra do Sylwestra. Czy to oznacza serię nudnych, nieciekawych opisów? Nie!
Narracja prowadzona est dwutorowo - przez prześliczną Hannę, która zauważa, że coś z jej idealnym życiem, pełnym idealnych przyjaciółek i idealnego chłopaka, jest nie w porządku...

Książka mnie niestety nie zaciekawiła. Tak naprawdę była dosyć dłużąca się i niestety dość kiepsko rozplanowana. Wszystkie sceny były dość odległe w czasie od siebie, co niestety niby się łączyło, a niby nie. Pomysł był całkiem fajny, chociaż jak dla mnie wplątanie w to filmów i opisów ich fabuły, miało raczej wydłużyć treść, niż przybliżyć coś czytelnikowi.
Pomysł...

Nie oczekiwałam od Wieczoru filmowego niczego wielkiego, chciałam po prostu poprawnej powieści młodzieżowej, która pozwoli mi się odprężyć. Zamiast jednak w trakcie lektury bawić się dobrze, okropnie się wynudziłam, a kolejne szanse które dawałam tej powieści okazały się bezcelowe, bo jedynie coraz mocniej się irytowałam. Pierwszym problemem tej książki są bowiem jej...

Mam dość mieszane uczucia co do tej pozycji. Głowna bohaterka Hanna bardzo nie przypadła mi do gustu natomiast drugi główny bohater czyli Sol aż za bardzo. Hanna przy Solu wydaje się dość nijaka, a on zaskakiwał mnie coraz to bardziej z każdym rozdziałem.

Dyskusje

• 2018