Fatalna lista

Feeria Young
2017-03-01
2017-03-01
Andrzej Goździkowski
lista liceum literatura amerykańska nastolatki

Okładka książki Popiół za popiół Jenny Han, Siobhan Vivian
Popiół za popiół Jenny Han, Siobhan ...
Okładka książki Ogień za ogień Jenny Han, Siobhan Vivian
Ogień za ogień Jenny Han, Siobhan ...
Okładka książki Ból za ból Jenny Han, Siobhan Vivian
Ból za ból Jenny Han, Siobhan ...

Bardzo fajna i lekka książka.

Bardzo fajna i lekka książka.

Przeciętna młodzieżówka, nie urzekła mnie. Trochę zmarnowany potencjał, końcówka kiepska

Na początku ta książka nie do końca mi się spodobała, ale gdy doszłam do wtorku, już nie mogłam się oderwać. Najbardziej spodobała mi się historia Sarah. My dziewczyny, musimy być przecież doceniane... A która z dziewczyn to Wam najbardziej się spodobała?

Książka mocno przeciętna. Nie miała nic takiego w sobie co sprawiło, że chciałabym poznawać dalsze losy bohaterów.

"Ale nie ma w tym nic dziwnego. Pragnie poczuć się piękna. Każda dziewczyna, która dzisiaj przyszła na imprezę, w głębi duszy tego pragnie"

Z jednej strony zostałam pozytywnie zaskoczona, a z drugiej czuję mocny niedosyt.

Książka jest napisana z perspektyw ośmiu dziewczyn, które znalazły się na tytułowej liście. Początkowo możemy śledzić reakcje, a potem zagłębiamy się w ich życie oraz problemy. Bardzo mi się to spodobało. Autorka poprowadziła to w ten sposób, że nie gubiłam się w imionach, gdyż każda z dziewczyn wyróżniała się czymś innym.

Sama lista jest dla mnie czymś lekko absurdalnym. Głównie chodzi mi o fakt, że przez lata żaden z nauczycieli nic sobie nie robił z tego, jak traktowane są te dziewczyny. Trochę mnie to irytowało, ale starałam się nie zwracać na tą uwagę.

I czytało mi się tę historię naprawdę dobrze. Nie była ona jakoś niesamowicie wybitna, ale nawet się w nią wciągnęłam. Momentami była zabawna, innym razem urocza lub wzruszająca.

No i byłoby całkiem dobrze, jednak zakończenie zepsuło mi tę książkę w dość sporym procencie. Mianowicie - osoba, która sporządziła tę listę była zaskoczeniem, ale jednocześnie nie usatysfakcjonowało mnie to. Oczekiwałam może...większych wrażeń?

Poza tym, żaden wątek oprócz listy, nie został zamknięty, chociaż nawet i ten nie został całkiem domknięty. Wolałabym, żeby ta książka była dłuższa, a historia została całkowicie skończona.

Fatalna lista. Fatalna i chaotyczna książka. Niestety

Fatalna lista. Fatalna i chaotyczna książka. Niestety

Historia wciągająca w tej książce była,wzruszyła mnie i zainteresowała.
Pouczajaca,dobrą to książka.

Historia wciągająca w tej książce była,wzruszyła mnie i zainteresowała.
Pouczajaca,dobrą to książka.

Ta książka musiała trochę poczekać na swoją kolej, ale wreszcie doczekała się przeczytania! Na pewno w pewnym stopniu pomogła mi wyjść z mojego zastoju czytelniczego ponieważ jest bardzo lekko napisana a fabuła nie jest bardzo skomplikowana.

W liceum co roku pojawia się nowa lista z nazwiskami najbrzydszych i najładniejszych dziewczyn z poszczególnych klas. Dla każdej dziewczyny jest to bardzo ważny moment, ponieważ jeśli znajdziesz się na liście wtedy cała szkoła wie o twoim istnieniu.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie a rozwiązanie historii było dla mnie zaskoczeniem ! Fajna, lekka książka na wiosenny wieczór.

Na początku książka mi się trochę dłużyła, jednak potem akcja zaczęła się rozkręcać. Czyta się to dość szybko i przyjemnie.

Pomysł, żeby przedstawić historię dziewczyn, których szkolne życie zmieniło się po znalezieniu na liście najładniejszych i najbrzydszych dziewczyn z każdego rocznika liceum był bardzo ciekawy. Z każdym kolejnym rozdziałem przenosimy się do innej uczennicy. Jednakże przez mnogość imion, podczas czytania zaczęłam się gubić i nie wiedziałam, kto jest czyją siostrą czy koleżanką. Pomysł na książkę miał duży potencjał, szkoda, że nie został w pełni wykorzystany.

• 2017