Fatalna lista

The List
literatura młodzieżowa
Andrzej Goździkowski
lista liceum literatura amerykańska nastolatki

Książka ogólnie mi się podobała fajne jest to że przed pierwszym rozdziałem jest pokazana ta lista i można było w każdej chwili do niej zajrzeć z której klasy jest dana dziewczyna i wgl.To co mi się spodobało to to że jest każda dziewczyna opisana z jej życia itd a nie że tylko jest jedna główna bohaterka.Zdziwiło mnie to jak się okazało kto napisał listę i końcówka trochę...

Właściwie nie wiem, co skusiło mnie na ta książkę. To jedna z tych pozycji, które od wieków wiszą gdzieś w odmętach czytnika. Czy okazała się dobrą lekturą?

Nie do końca widziałam, czego się po niej spodziewać. Okładka sugerowała mi lekką młodzieżówkę i można powiedzieć, że to dostałam, ale zdecydowanie jest to książka z morałem, dająca nieco do myślenia.

Życie głównych...

Naprawdę przyjemnie mi się to czytało. Świetnie stworzone postacie. Od razu wszystkie je polubiłam :D

Nie przebrnęłam przez tę książkę. Pomysł naprawdę fajny, ale czegoś zabrakło. Znudziłam się chyba na 30 stronie. Może kiedyś do niej wrócę.

Niezła książka dla młodzieży. Okazuje się, że niezależnie od tego czy jest się uznanym za piękność, czy za brzydulę można mieć podobne problemy.
Wszystkie bohaterki borykają się z problemami w szkole, w swoich grupach rówieśniczych, ale także w rodzinach, które nie zawsze są wsparciem dla nich. Myślę, że warto przeczytać i nad pewnymi sprawami się zastanowić.

Bardzo mądra książka, ukazująca, jaki wpływ ma na nasze życie wygląd i jak straszna w skutkach może być czyjaś nieprzychylna opinia. Dużym plusem jest, że książka została napisana z wielu perspektyw, dzięki czemu możemy śledzić jednocześnie losy kilku bohaterów.

Bardzo lekka lektura. Bardzo szybko się czyta. Końcówka bardzo mi się nie podobała.

Nie dotrwalam do konca. Trudno sie bylo polapac kto jest kim i dlaczego :C

Dawno tak się nie rozczarowałam podczas czytania książki. Sam pomysł na książkę był dobry, lecz coś dalej poszło nie tak.
Żeby nie było że ciągle narzekam, powiem co mi się podobało, albo raczej napiszę. :)
Wątek Sary i dyrektorki,
Gdy się je czytało była ta myśl- ''Co dalej''?
A reszta?
Szkoda gadać :(
Książka nie jest zła, ale mi się nie podobała.

Książka pt. ,,Fatalna Lista" opowiada o ósemce dziewczyn, które znalazły się na liście. Lista jest tworzona co roku w w tygodniu w którym odbywa się jesienny bal. Lisa ,,dzieli" dziewczyny z każdego rocznika na brzydkie i piękne. Każda dziewczyna ,,opowiada" swoją historię. Z każdej historii można wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski. Na pewno jeszcze do niej...

Dyskusje

• 2018